Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

21. Pokój stołowy

Recommended Posts

Ragna

Ta karta odzwierciedla domatorstwo, strefę prywatną, własne cztery ściany, sferę życia osobistego, miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie. Ale karta oznacza również wewnętrzny dom człowieka, jego duszę, jego wewnętrzną świątynię. Leżące wokół karty pokazują, czy ktoś czuje się dobrze sam ze sobą.

Ta karta jest ważną kartą czasu. Mówi, że coś "stoi na progu", czyli coś wydarzy się wkrótce. To okres od 24 godzin do 4 tygodni, ale pod warunkiem, że karta leży bezpośrednio obok karty osoby lub jeżeli wyraźnie zapytano o okres czasu. O jakie zdarzenie chodzi - wyczytaj z leżących wokół kart.

Inne znaczenie karty dotyczy wszystkiego, co związane jest z wyposażeniem wnętrz, czy to antyki czy designerskie meble lub znaleziska na pchlim targu; również obrazy i drobne dzieła sztuki.

 

Karta jako karta dnia

Od dziś, w ciągu 24 godzin nastąpi to, na co już od dawna czekasz lub na co masz nadzieję. Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu, poczekaj chwilkę, aż coś przyjdzie Ci do głowy. To właśnie to!

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

W pięknym wiktoriańskim pokoju serwuje się kawę. Ogień w kominku, jasny żyrandol i wygodna sofa zapraszają do odpoczynku.

Ta karta symbolizuje sferę prywatności, ale może też wskazywać na zwykłe mieszkanie lub pokój, jak również na wyposażenie domu, mieszkania i meble. Leżące wokół karty opisują, o jakie pomieszczenie chodzi.

Poza tym ta karta opisuje wszystko, co jest związane z czasem i przestrzenią: oznacza to, że wszystkie karty, które znajdują się obok, wskazują na teraźniejszość lub na to, co wkrótce się wydarzy u pytającego.

 

Źródło: Ciro Marchetti

 

***

 

Pokój stołowy – to intymność, prywatność, miejsca i sytuacje, w których czujemy się bezpiecznie. Może też symbolizować duszę lub „wewnętrzną świątynię” (o ile pytanie tego dotyczy). W pytaniach o czas mówi, że coś wydarzy się wkrótce (od 24 godzin do 4 tygodni). Karta jest też związana z elementami wyposażenia wnętrz: meble, dywany, obrazy. Ma pozytywne znaczenie i o ile sąsiadujące karty nie są negatywne, to „Pokój stołowy” mówi: bądź spokojny, niebawem nastąpi to, na co czekasz.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...