Jump to content

22. Osoba wojskowa


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Ta karta zasadniczo ma wielowarstwową wymowę. Przede wszystkim opowiada o ludziach, którzy w swojej pracy noszą mundury np. policjanci, strażacy, celnicy itp. Mogą to być również osoby noszące uniformy np. lekarze w białych kitlach. Oznacza to, że karta jest neutralna pod względem płciowym odnośnie do zawodów, w których nosi się uniformy. Wiele osób rozkładających karty nazywa ją "posłańcem nieszczęścia". Wynika to z tego, że karta akcentuje faktyczny stan rzeczy, który jawi się z obrazu kart. Podkreśla, że sprawa jest dokładnie taka, a nie inna. Oczywiście wspaniale jest, gdy przed kimś leżą tylko piękne, dobre karty. Inaczej to wygląda, gdy na stole znajdą się zło i problemy. A do tego, kiedy ta właśnie karta znajdzie się w pobliżu, oznacza, że niestety i te sprawy z pewnością się wypełnią. Zatem nic dziwnego, że karta ta otrzymała miano "posłańca nieszczęścia".

W większości przypadków jest ona wyłącznie kartą osoby - oznacza mężczyznę, przyjaciela, krewnego, amanta, itd.

Karta reprezentuje pewność, stabilność, ład i porządek, chce się rzec "cisza i porządek". Może wskazywać na to, że w swoim życiu należy zrobić porządek lub jest wyrazem tęsknoty za bezpieczeństwem. Karta może również wskazywać na policję.

 

Karta jako karta dnia

Lepiej bądź ostrożny, jadąc samochodem, i trzymaj się przepisów, w przeciwnym razie możesz "zawrzeć znajomość" z kimś umundurowanym. Jest również możliwe, że dziś będziesz mieć kontakt z mężczyzną lub kimś, kto w pracy nosi mundur.

Niekiedy karta jest subtelną wskazówką, że należy znów dokładnie wysprzątać dom, wprowadzić w domu ład.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Na tej karcie widzimy stojącego w wejściu do dużej sali feldmarszałka. Liczne medale na mundurze wskazują na sukcesy i wyróżnienia.

Karta nie dotyczy tylko żołnierzy i osób mundurowych, ale osób ambitnych i zdyscyplinowanych. Karta zwraca również uwagę na sytuacje, w których wymaga się wytrzymałości i siły. Ze względu na dyscyplinę i formalności, które wyraża karta, może ona też oznaczać coś nieprzystępnego; dlatego pojawia się często dla tych, których wizerunek czy charakter trudno ocieplić i do których ciężko dotrzeć.

 

Karta"Osoba wojskowa" dotyczy także wszystkich pozostałych zawodów w uniformach, opisuje też rodzaje odzieży roboczej. Może też być wskazówką kamuflażu i przebrania.

 

Źródło: Ciro Marchetti

 

***

 

Osoba wojskowa – znaczeń karty jest kilka: może to być osoba, która nosi mundur lub inny służbowy uniform (pracownik służb, lekarz, sędzia) – i w tym wypadku nie patrzymy na płeć, przedstawioną na obrazku, ale często przedstawia po prostu mężczyznę z otoczenia i dopiero karty sąsiadujące wskażą na rodzaj relacji. Jako, że mundur daje poczucie bezpieczeństwa i porządku – to i Osoba wojskowa symbolizuje również stabilność, ład i jasność sytuacji.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...