Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

24. Kradzież

Recommended Posts

Ragna

Głównym tematem karty jest strata. Coś się zawieruszy, zaginie lub nawet zostanie skradzione. Można tez mieć na myśli złodziei energii, którzy zabierając innym energię, sami rozkwitają, podczas gdy obrabowani stają się coraz słabsi. Albo też Twój dom jest pełen negatywnej energii, która Cię osłabia - co też jest rodzajem eksploatacji rabunkowej.

Karta może również wskazywać, że to właśnie Ty bierzesz udział w rabunku lub przynajmniej jesteś podejrzany o zabranie komuś czegoś. Czy doskonały, intratny biznes, który ktoś Ci proponuje, faktycznie jest taki wspaniały?

Dalszym aspektem karty są sekrety. Może to zdrada lub ktoś potajemnie szuka nowego partnera. W przypadku zdrady musi w pobliżu leżeć karta nr 31 Krótkotrwała choroba, nr 18 Małe dziecko, nr 12 Zamożna panna i nr 22 Osoba wojskowa. 

Karta mówi, że coś "odchodzi", coś, co może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty, w zależności od tego, co odchodzi. Jeśli pytanie dotyczyć będzie osoby, to zostanie ona opisana jako postać negatywna. Karta mówi też, że coś nie może tak dłużej trwać. Po za tym bardzo konkretnie ostrzega przed kradzieżą.

Jeżeli karta znajdzie się przed kartą osoby, skradzione zostanie nam zwrócone, jeśli znajdzie się dalej, oznacza stratę bądź szkody. Jeśli karta leży z prawej strony karty osoby - plany i marzenia urzeczywistnią się, jeśli zaś z lewej - postanowienie się nie ziści.

 

Karta jako karta dnia

Dobrze pilnuj swej własności, aby nic Ci nie zginęło. Gdy zauważysz, że ktoś zabiera Ci energię, zrób coś z tym. Odgródź się mentalnie, zamknij swoje drzwi. A jak stwierdzisz, że coś w Twoim życiu nie może tak dalej wyglądać - może trzeba dokonać zmian?

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Na tej karcie widzimy drugą stronę epoki wiktoriańskiej i jej siłę klasy średniej: wytworny jegomość pojawia się zbłąkany w podejrzanej dzielnicy. Ubogo ubrany uliczny chłopak przymierza się do zegarka kieszonkowego jegomościa, a damie w tle wydaje się to podobać.

 

Karta posiada różne możliwości interpretacji - albo oznacza utratę, to znaczy, że nie osiągnęliśmy upragnionego celu lub w danej sytuacji wyszliśmy na czymś źle. Karta oznacza też w pewnych aspektach stratę, potocznie "kradzież", że coś od nas odejdzie. Niekiedy karta pojawia się wtedy, gdy w grze mamy nieuczciwość, mówiąc inaczej - to synonim karty nr 8, przypuszczalnie ponieważ nieuczciwość w pewnych względach prowadzi do utraty, mianowicie utraty zaufania.

 

Źródło: Ciro Marchetti

***

 

Kradzież – głównym przesłaniem karty jest strata. Może to być strata materialna, albo strata czyichś uczuć. Drugim, równie ważnym aspektem jest znaczenie Kradzieży w kontekście ukrywania, skrywania i tajemnic. Może wskazać, że ktoś ukrywa przed nami coś i karty obok powiedzą, co to jest. Najtrudniej zinterpretować w tym przypadku będzie uczucie miłości: czy w połączeniu z 15 Szczęśliwe zakończenie w miłości – będzie oznaczać stratę czyjegoś uczucia, czy skrywaną miłość… I tu potrzebne są karty dodatkowe lub informacja od pytającego, czy jawna miłość była i on sam czuje, że zgasła, czy też nic szczególnego na nią nie wskazywało, a pytający się domyśla.
 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...