Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

26. Wielkie szczęście

Recommended Posts

Ragna

To naj-, najlepsza ze wszystkich kart! Wystarczy spojrzeć na obraz - ta radosna lekkość mówi wszystko!

W przypadku jakiegokolwiek pytania karta wskazuje, ze będzie dobrze. jakiś zamysł na pewno się uda, a sprawa, o którą chodzi, będzie dla Ciebie bardzo korzystna. Życzenia się spełnią i nadejdzie szczęśliwy czas. Zadowolenie, sukces, bogactwo, do tego wewnętrzny rozwój i samozadowolenie to również wymowa tej karty.

Może ona też osłabić negatywną wymowę w niekorzystnych kombinacjach kart, rozjaśnić mrok, a w trudnych chwilach dać nadzieję i obietnice. Kto chciałby rozważyć to pod kątem matematycznym, może w takim przypadku odjąć 50 procent negatywnej wymowy.

Niekiedy karta może ostrzegać przed przesadą lub na nią wskazywać. Dzieje się tak wtedy, gdy znajdują się przy niej negatywne karty - wówczas wskazuje, że na tym obszarze dojdzie do przesady.

Kiedy karta znajdzie się s prawej strony karty osoby, oznacza, że włożony wysiłek się opłaci; jeśli znajdzie się z lewej strony - otrzymasz ostrzeżenie od otoczenia. Karta sąsiadująca z kartą osoby oznacza zawsze oswobodzenie się z trudnej sytuacji bądź też jakąś ulgę.

 

Karta jako karta dnia

Jesteś w świetnym nastroju. Wszystko przychodzi z łatwością. Ludzie z Twojego otoczenia są przyjaźni i mili, a Ty dla wszystkich masz miłe słowo.

 

***

 

Tutaj ukazuje nam się bogini Fortuna, która - owiana cała złotym światłem - wysypuje swój róg obfitości.

 

Faktycznie chodzi tu o pozytywną kartę, lecz należy zwrócić uwagę, że karta nie obiecuje trwałego szczęścia na resztę dnia.  Jednakże odnośnie do spraw, o które pytamy, możemy liczyć na poprawę albo dobrą passę.

W każdym razie ta karta niekoniecznie mówi o tym, że fortuna jest nam przychylna - gdy my nic nie zrobimy w tym kierunku Wprawdzie bez wątpienia karta ta łączy się z szansami i korzyściami, lecz również wskazuje na szanse i możliwości, które Pytający musi wziąć na poważnie lub je wykorzystać.

 

Źródło: książka Ciro Marchetti

 

***

 

Wielkie szczęście – nie ma co objaśniać – karta symbolizuje po prostu poczucie szczęścia i spełnienia. Życzliwość, dobre myśli, miłość, przyjaźń, sukces i wszystko, co tylko da nam szczęście w określonej sytuacji. Jeśli jest obok kart negatywnych, to o połowę minimalizuje ich wpływ.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...