Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

27. Nieoczekiwane pieniądze

Recommended Posts

Ragna

Jakie uczucie towarzyszyło Ci, gdy ostatnio znalazłeś na ulicy monetę? Z pewnością pochyliłeś się i podniosłeś ją nawet wtedy, gdy były to tylko grosze. Potem szedłeś raźnym krokiem, gdyż znalezisko uznałeś za dobry omen - cały dzień mógłby się tak dobrze potoczyć.

A jak czuje się rolnik, którego widzimy na obrazie? Właśnie to przepowiada karta: nagła i niespodziewana radość z pieniędzy, na które w ogóle nie liczyłeś. Zazwyczaj to pieniądze, na które zasłużyłeś sobie dzięki swej pracowitości, ale niekiedy jest to po prostu podarunek. Takie "błogosławieństwo finansowe" może oznaczać na przykład podwyżkę pensji, na którą nie liczyłeś, gratyfikację, bonus lub prezent świąteczny (pieniądze). W każdym przypadku będziesz bardzo mile zaskoczony wysokością kwoty. Może chodzi o zyski z akcji lub należność z ubezpieczalni, na której wypłatę już od dawna czekasz. Przyjaciel, któremu przed laty pożyczyłeś pieniądze i spisałeś na straty, spłaca swoje długi. Może znajdziesz sposób na wygospodarowanie oszczędności.

W przypadku tej karty nie musi zawsze chodzić o pieniądze, mimo że może również symbolizować mężczyznę z pieniędzmi. Karta oznacza również umowy i ogólne sprawy związane z biznesem. Może też kierować uwagę na jakieś wydarzenie, które nastąpi zupełnie niespodziewanie, albo na jakąś sprawę, która, wbrew oczekiwaniom, jednak dobrze się rozwinie.

Po prawej stronie karty osoby oznacza, że przedsięwzięcia przysporzą kłopotów; z lewej, że trudne przedsięwzięcie zakończy się pozytywnie.

 

Karta jako karta dnia

Zadbano o niespodzianki. Nigdy nie spodziewałbyś się tego, co się dziś przydarzy.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Dłoń zamożnego mężczyzny wielkodusznie rzuca złotą monetę na wyciągniętą rękę - bez wątpienia rękę kogoś ubogiego.

 

Z reguły karta ta jest zwiastunem pozytywnej zmiany i nieoczekiwanej pomocy. Przy czym punkt ciężkości niekoniecznie leży na pomocy materialnej, może chodzić o pomoc w myśleniu. Karta zapowiada niespodziewany przełom w jakiejś sprawie. Karta jest prowokująca lub trudna tylko wtedy, gdy pojawia się w towarzystwie negatywnych kart, np. karty nr 19 "Przypadek zgonu" lub nr 32 "Troski i nieprzyjemności". Kartę można też rozumieć jako wskazówkę, że Pytający nadaremnie żywi nadzieję na poprawę sytuacji lub już stracił nadzieję. Okazjonalnie karta pojawia się na znak pieniędzy. W przeciwieństwie do karty "Wysoka wygrana", tutaj chodzi o niewielkie kwoty, jak drobne, które mamy zawsze przy sobie, lub drobne sumy, które otrzymamy niespodziewanie.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Nieoczekiwane pieniądze to niespodzianka – może to być zysk, wygrana, niespodziewana nagroda, czy też nagła, pozytywna odmiana losu. Jakiego rodzaju zysk przyniesie Nieoczekiwane pieniądze – powiedzą karty obok. Jest to coś, czego pytający się nie spodziewał i zawsze ma dla niego korzystne znaczenie. Jeśli czegoś szukamy, karta mówi, że znajdziemy, jeśli czekamy – nadejdzie. Pozytywna i szczęśliwa wróżba przy każdym pytaniu.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...