Skocz do zawartości

Kłótnie rodzinne :/


Gość Nice

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, tak już jest w mojej rodzinie, że kłótni dotyczą prawie zawsze pieniądze, i teraz mąż mojej cioci ściga moją mamę przez dziedzictwo, chociaż dziadek jeszcze cały czas żyje (i mam nadzieję, że żyć będzie długo!), co więcej tą sytuacją mocno się przyjmuje :/ Mama, przez własną matkę, była wywalona na dwór :'(

 

Czy pogodzą się w ciągu 2 tygodni:

Krolowa Mieczy + 9 mieczy + 10 buław:

Królowa mieczy się dystansuje - i to babcia, ja wiem, jest pod wpływem tych głupot, które nagadał jej wujek, nakręcona na wyolbrzymiony lęk, paranoję (9 mieczy), 10 buław - może być w końcu się zmęczą i już pogodzą się na siłę;

 

Żeby się upewnić: 

Czy pogodzą się w ciągu miesiąca:

5 buław + Księżyc + 10 buław

Będzie kolejna kłótnia (5 buław), przez obawy, nie porozumienia po oby stronach (Księżyc), ale zmęczą się i w ostateczności się pogodzą (10 buław) - czyli potwierdza się pierwsze pytanie.

 

Mama mnie bardzo prosi w sytuację się nie mieszać, ale ja tu świruje normalnie, z jednej strony chcę pomóc naprawić sytuację, z drugiej boje się, że sprawie jeszcze większe zamieszanie i negatywnie to wpłynie na zdrowie dziadka :/

Czy muszę?

Rycerz Kielichów + 2 kielichów + Świat:

Tak, moje wyruszenie z życzliwa inicjatywą (Rycerz Kielichów) może wspomóc pogodzeniu (2 kielichów) i harmonii, sprawa zostanie zamknięta (Świat) 

 

Z góry dziękuję za pomoc!:bukiet:

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Willow napisał:

Czy pogodzą się w ciągu 2 tygodni:

Krolowa Mieczy + 9 mieczy + 10 buław:

Królowa mieczy się dystansuje - i to babcia, ja wiem, jest pod wpływem tych głupot, które nagadał jej wujek, nakręcona na wyolbrzymiony lęk, paranoję (9 mieczy), 10 buław - może być w końcu się zmęczą i już pogodzą się na siłę;

 

Żeby się upewnić: 

Czy pogodzą się w ciągu miesiąca:

5 buław + Księżyc + 10 buław

1. 

Nie pogodzą się w ciągu 2 tygodni.

Królowa Mieczy jest nieugięta, bardzo chodna, lubiąca samotność. Już po tej karcie widać, że nikomu (albo jednej osobie) nie zależy na pojednaniu się.

9 Mieczy to wręcz rozdmuchiwanie problemu do granic możliwości  - z małej chmury wielki deszcz i dlatego w ciągu 14 dni nie widać pogodzenia się tych osób.

 

 

2. W ciągu miesiąca też się nic nie zmieni. Księżyc to plotki, pomówienia, spiskowanie przeciwko komuś. Obok wojownicza 5 Buław prognozuje kolejny awantury.

Nic się niestety nie zmieni.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Willow napisał:

Czy muszę?

Rycerz Kielichów + 2 kielichów + Świat:

Widać, że faktycznie za Twoją sprawą coś drgnie ku lepszemu. 

2 Pucharów to łagodzenie sytuacji,  dążenie do pojednania. Tak samo R Pucharów, choć tu trzeba mieć na uwadze chwilowość, czyli ewentualna poprawa byłaby tylko na "5 minut".

Docelowo wiele jednak nie zdziałasz. Świat to dystans,  ta karta mówi, że jesteś za daleko od "jądra problemu", żeby zrozumieć to zjawisko z perspektywy tych konkretnych stron. 

Reasumując, Twoje działanie pomoże ale tylko na chwilę. 

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
21 minut temu, Willow napisał:

Czy pogodzą się w ciągu 2 tygodni:

Krolowa Mieczy + 9 mieczy + 10 buław

Niestety, jeszcze nie. Sytuacja będzie ciężka (10 buław), będzie kosztować wszystkich dużo stresu, nerwów, lęków (9 mieczy). Królowa się odetnie (obrazi, urazi się i zerwie kontakt). 

22 minuty temu, Willow napisał:

Czy pogodzą się w ciągu miesiąca:

5 buław + Księżyc + 10 buław

Konflikt będzie trwał nadal, prawdopodobnie kolejna kłótnia (5 buław), nadal bardzo ciężka sytuacja do znoszenia (10 buław) i konieczność wyjaśnienia spraw, dużo nieporozumień, domysłów, plotek (Księżyc). 

23 minuty temu, Willow napisał:

Czy muszę?

Rycerz Kielichów + 2 kielichów + Świat

Tak, widać tutaj pojednanie w 2 kielichów i zakończenie konfliktu w Świecie. Rycerz jest wrażliwy i swoją energią może wnieść coś dobrego, ale trzeba też pamiętać, że to idealista, on czasem patrzy przez różowe okulary i wierzy w sprawy, które nie są aż tak łatwe, jak początkowo się jemu wydaje. 

Odnośnik do komentarza

widzę sprawy podobnie...

niestety, nie widać zgody, dojścia do porozumienia ani w 1. ani w 2.

ciężkie te karty, choć nie ma prawie AW, poza Księżycem - ktory pokazuje na trudność w wyjaśnieniu sobie sedna sprawy, ktoś coś zatrzymuje dla siebie - jakąś informację czy też nie pokazuje otwarcie swojego zdania

jest tylko 9 mieczy wskazujące na zamartwianie się i karty trudnego kontaktu, ciężkiej sytuacji jak 10 kijów (jest 2x  - prawda ?,) czy 5 kijów - ale nie ma 10 mieczy czy Wieży, itp.

jest zatem trudno- ale nie tragicznie

 

w 3. widać, ze Twoja interwencja może pogodzić zwaśnione strony 

 

trzymam kciuki za zgode :koniczynka:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Willow napisał:

 

Czy pogodzą się w ciągu 2 tygodni:

Krolowa Mieczy + 9 mieczy + 10 buław:

Ktoś będzie chciał tutaj uciąć relacje dla własnego komfortu psychicznego. Za dużo nerwów te osobę to kosztuje. 

 

Żeby się upewnić: 

Czy pogodzą się w ciągu miesiąca:

5 buław + Księżyc + 10 buław

Będzie kolejna kłótnia to na pewno ktoś może tez oszukiwać wprowadzać w błąd lub podsycac atmosferę. 

 

Czy muszę?

Rycerz Kielichów + 2 kielichów + Świat:

Możesz pomóc trochę złagodzić ten konflikt, ale nie wiem czy wtedy wasze drogi się tak czy inaczej nie rozejda. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Nie pogodzą się. Mieczowa jest ostra, kłótliwa. Poza tym boi się bardzo, ma schizy, może w nocy nie śpi. Przeciąża ją ta sytuacja.

W ciągu miesiąca dalsze kłótnie, spięcia, szarpanina. W Księżycu widzę niepewność, lęki, obawy. 10 Buław-przytłoczenie tym.

Twoja ingerencja zdecydowanie załagodzi sytuację ( 2 Kielichy), będzie spokojniejsza atmosfera ( Rycerz Kielichów). W Świecie widzę pozytywne rozwiązanie, spełnienie, czego też Ci życzę :koniczynka:

 

Odnośnik do komentarza

Weryfikacja N1:

Zadzwoniłam do babci - tak, jej postawa jest podobna do Królowej Mieczy, próbowałam uspokoić, bronić mamy, mówić, że chciałabym, żeby oni wszyscy byli w zgodzie, niestety nie jestem pewna, że udało się tego osiągnąć :/ 

Babcia uparcie powtarzała to, co gada wujek, spojrzeć pod innym kątem nie chciała, pod koniec mi już zaczął drzac głos i ręce :/ Powiedziałam, że ich kocham i chciałaby tylko ich pogodzenia i odłączyłam się :/

 

Rzeczywiście mieszkam daleko, nie znam tej sytuacji że środka :/ Miałam tylko nadzieję, że trochę pomogę, ale chyba bez sensu :(

 

Dziękuję wszystkim jeszcze raz! :bukiet:

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.06.2020 o 13:14, Willow napisał:

Niestety, tak już jest w mojej rodzinie, że kłótni dotyczą prawie zawsze pieniądze, i teraz mąż mojej cioci ściga moją mamę przez dziedzictwo, chociaż dziadek jeszcze cały czas żyje (i mam nadzieję, że żyć będzie długo!), co więcej tą sytuacją mocno się przyjmuje :/ Mama, przez własną matkę, była wywalona na dwór :'(

 

Czy pogodzą się w ciągu 2 tygodni:

Krolowa Mieczy + 9 mieczy + 10 buław:

Królowa mieczy się dystansuje - i to babcia, ja wiem, jest pod wpływem tych głupot, które nagadał jej wujek, nakręcona na wyolbrzymiony lęk, paranoję (9 mieczy), 10 buław - może być w końcu się zmęczą i już pogodzą się na siłę;

 

Żeby się upewnić: 

Czy pogodzą się w ciągu miesiąca:

5 buław + Księżyc + 10 buław

Będzie kolejna kłótnia (5 buław), przez obawy, nie porozumienia po oby stronach (Księżyc), ale zmęczą się i w ostateczności się pogodzą (10 buław) - czyli potwierdza się pierwsze pytanie.

 

Mama mnie bardzo prosi w sytuację się nie mieszać, ale ja tu świruje normalnie, z jednej strony chcę pomóc naprawić sytuację, z drugiej boje się, że sprawie jeszcze większe zamieszanie i negatywnie to wpłynie na zdrowie dziadka :/

Czy muszę?

Rycerz Kielichów + 2 kielichów + Świat:

Tak, moje wyruszenie z życzliwa inicjatywą (Rycerz Kielichów) może wspomóc pogodzeniu (2 kielichów) i harmonii, sprawa zostanie zamknięta (Świat) 

 

Z góry dziękuję za pomoc!:bukiet:

1.nie pogodzą bo jest duży dystans między nimi, jedna odcina się od drugiej strony, są pełne emocji kazdy każdego obgaduje i raczej narazie nie ma tu dobrej energii. 

 

2.nie.5 bulaw przy księżycu to - - konflikt w tle czyli nadal utrzymują się emocje, zagrania pomiędzy członkami rodziny, jeden buntuje drugiego. 

 

3.musle,ze warto abyś zaryzykowała świat to rozejście się problemów z lub ludzi.. Myślę, że jest szansa na zgodę stąd warto działać. 2 kielichy okazuje dogadywanie się. 

Edytowane przez Sheina
Odnośnik do komentarza

Nadal troszczę się i chce, żeby sytuacja wróciła do normy, ale już sił nie mam, mówiąc szczerze - także nie płaczę, wiem po prostu, że zmienić nic nie mogę, mogę tylko wspierać swoją mamę i tyle...

Odnośnik do komentarza

Zatem świat - o ile czas nic nie zmieni - może być niestety ograniczeniem czyli brak rozwiązania. Niestety. Przy probach pogodzeniach czyli ty chodząca jak ten Rycerz.. Kielichow z uczuciami i dobra wola. Ale niestety.. Świat mówi "tyle i nie więcej" karta jest karta zakniecia, ograniczenia jakby "nie było wyjścia" 

Edytowane przez Sheina
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wiecie co, Kochani... Nadal się nie pogodzili i doszło do sądu - co prawda do niczego to nie doprowadziło - uff. Babcia tam takie rzeczy odwala, że szkoda gadać :(

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza

Karty pokazują, ze konflikt będzie trwał długo i będzie dużym obciążeniem. 
 

Co do pytania co powinnaś zrobić to powinnaś wesprzeć najbliższych, nie zamartwiają się sytuacja. Jeśli nic się nie zmieni odciąć się od tej toksycznej sytuacji całkowicie i zająć swoim życiem. 

Edytowane przez zakretka23
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, zakretka23 napisał:

Karty pokazują, ze konflikt będzie trwał długo i będzie dużym obciążeniem. 
 

Co do pytania co powinnaś zrobić to powinnaś wesprzeć najbliższych, nie zamartwiają się sytuacja. Jeśli nic się nie zmieni odciąć się od tej toksycznej sytuacji całkowicie i zająć swoim życiem. 

Prawda jest taka, że po tej sytuacji utrzymuje kontakt tylko z mamą i bratem, którego już też w czymś zawinili. Mieszka w innym mieście. Jeszcze dziwię się, że mi coś nie zarzucili, za daleko mieszkam, chyba, na razie tylko slyszalam w swoją stronę inne aluzję :kwas:

Mamę cały czas wspieram...

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...