Jump to content

30. Osoba z sądownictwa


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Poza sędzią widać jeszcze sześć osób i z pewnością karta często wskazuje właśnie te osoby. Najpierw wszyscy, którzy wiążą się z sądem: adwokaci, prokuratorzy, prawnicy, policjanci, notariusze i komornicy. Krąg osób jest jednak jeszcze większy: egzaminator na kursie prawa jazdy; osoba, która decyduje o przyjęciu do pracy podczas rozmowy kwalifikacyjnej; polityk, który ustanawia nowe przepisy lub zarządzenia, księgowy; agent ubezpieczeniowy, który decyduje o wypłacie odszkodowania, itp.

Karta może być też wskazówką, że znajdujesz się pod presją i ktoś stawia Ci warunki, nie pozostawiając żadnego wyboru.

Karta symbolizuje też spór i kłótnię.

Jeżeli znajdzie się ona w pobliżu karty osoby, oznacza smutną wiadomość. Jeśli leży z prawej strony karty osoby - wierzyciele zdecydowali się na postępowanie sądowe. Jeśli karta leży z lewej strony karty osoby, wówczas istnieje niebezpieczeństwo bycia osądzonym przez surowego sędziego.  

Przy interpretacji tej karty nie należy zapominać o możliwości udania się osobiście do adwokata w czyjejś sprawie lub słusznej sprawie, np. kiedy stajemy w obronie praw zwierząt lub jesteśmy aktywnymi działaczami na rzecz ochrony środowiska.

 

Karta jako karta dnia

Wszyscy coś od Ciebie chcą, a Ty czujesz się nadmiernie obciążony. Nie pozwól się dręczyć. Zadbaj o to, abyś doszedł swoich praw.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Widzimy scenę, która rozgrywa się przed sądem. Przed sędzią stoi para, która oczywiście nie czuje się komfortowo, lecz raczej strasznie.

 

Jednak przy tej karcie nie ma powodu do troski, gdy ją wybierzemy. Generalnie ona pojawia się w układzie, gdy chodzi o rozmowy i porady.

Karta symbolizuje też osoby, które są czynne w kwestii poradnictwa, jak np. lekarze, notariusze, prawnicy czy terapeuci. Może też po prostu wskazywać na rozmowy mające na celu wyjaśnienie czegoś.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Osoba z sądownictwa ma kilka znaczeń i w zależności od kontekstu pytania, mówi albo o załatwianiu poważnych spraw urzędowych, albo o sytuacji, w której należy podjąć słuszną i rozsądną decyzję. Może symbolizować moment zdawania egzaminów, czy sprawdzania swoich możliwości w jakimś zakresie. Jest też wskazówką, że w sprawie, o którą pytamy zachodzi konflikt – między osobami, sprzecznymi uczuciami, kierunkami rozwoju. Jest kartą neutralną i dopiero karty obok będą informowały, jakiego rodzaju dylematy i spory stanowią istotę sprawy oraz jaki będzie ich prawdopodobny wynik.

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...