Jump to content

31. Krótkotrwała choroba


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Niniejsza karta uchodzi za kartę losu, a karty sąsiednie decydują o tym, na jakim obszarze rozwiną się wydarzenia. W naszych czasach najtrafniej i jednocześnie zabawnie można by ją nazwać "kartą łóżka", dlatego, żę jest ona jedyną kartą, na obrazie której widzimy kogoś leżącego w łóżku.

Odpowiednio, stawiając pytanie, uzyskamy wskazówkę dotyczących zachowań seksualnych poza związkiem (zdrada). W przypadku rozkładu wielkiej karty (wielkiej tablicy), aby potwierdzić ten stan rzeczy, w pobliżu powinny jeszcze leżeć karty nr 24 Kradzież lub nr 8 Osoba fałszywa. Karta symbolizuje też chorobę, złe samopoczucie, którego nie należy bagatelizować a które nie potrwa za długo, jeśli wokół znajdą się dobre karty. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią same w krótkim czasie, ważne jest, by wtedy potraktować je poważnie i poddać się szczegółowemu badaniu. Nie ma wtedy znaczenia, czy dolegliwości są natury fizycznej czy psychicznej.

Po za tym karta mówi o narodzinach lub połogu. Nawet jeśli nie widzisz takiej potrzeby, musisz zrobić przerwę, ponieważ ciało i psyche odmawiają posłuszeństwa. Albo też zostałeś zablokowany, gdyż sprawy stanęły w miejscu, a opóźnienie wyczerpało Twoją cierpliwość. Dlatego szukaj przyczyny takiego stanu rzeczy. Jeśli to konieczne, zaniechaj działań, które już Ci nie odpowiadają i nie widzisz ich sensu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zachorowania.

Karta znajdująca się z prawej strony karty osoby oznacza, że sam robisz sobie wyrzuty lub otrzymasz złą wiadomość. Ułożona z lewej strony oznacza, że pytający narażą się na niebezpieczeństwo.

 

Karta jako karta dnia

Nie czujesz się dobrze, kładziesz się, wstajesz - Twoją duszę ogarnia niepokój. Zapewnij sobie spokój, tak aby zapanował on też wokół Ciebie.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Chory pacjent leży na łóżku w szpitalu, a pielęgniarka sprawdza kartę pacjenta.

 

Mimo, że kartę można interpretować jako cielesną niedyspozycję, jej spektrum odczytu jest dużo większe. Może oznaczać sale chorych, leżenie w łóżku lub połóg. Główna wymowa to wycofanie i związany z tym wypoczynek. Karta pojawia się też często wtedy, gdy w jakiejś sytuacji nie jesteśmy w stanie działać i na razie jesteśmy zmuszeni nie być aktywnymi.

 

Dalsza osłona karty to ogólnie łóżko - i to bez przypadków chorobowych. Dlatego ma też aspekt erotyczny i opisuje wszelkie "historie łóżkowe"

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Krótkotrwała choroba – karta ma dwa, znacznie różniące się od siebie znaczenia i w zależności od tego, o co pytamy może oznaczać faktyczną chorobę lub stan osłabienia lub sytuacje, kojarzące się powszechnie z „łóżkiem” – czyli z seksem. Podstawowe znaczenie krótkotrwałej chorobie nadadzą karty sąsiadujące. W pytaniach o uczucia może mówić o pożądaniu lub o potrzebie zwrócenia na siebie uwagi. Chorobę i komplikacje zdrowotne musza koniecznie potwierdzić karty obok. Jeśli są neutralne, karta może sygnalizować tylko moment odpoczynku i wyciszenia.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...