Jump to content

32. Troski i nieprzyjemności


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Twoje myśli kołaczą się i są trudne. To, co Cię spotyka, nie jest łatwe. Jednak teraz nic Ci nie pomoże, musisz to przetrwać. Mówiąc obrazowo: "przywdziej zbroję", a wtedy będziesz mieć szansę, by wyjść z tego kryzysu wzmocnionym. 

Troski i zmartwienia, z którymi się zmierzysz, zapowiadane są przez sąsiednie karty. Do kłopotów może dojść zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Możesz tę kartę rozumieć jako ostrzeżenie, które w rozkładzie wskazuje, gdzie coś potoczy się nie tak, jak sobie to wyobrażałeś.

W przypadku pojedynczego pytania, odpowiedź karty jest negatywna. Im bardziej jesteś gotowy sam aktywnie rozwiązać problemy, tym szybciej zostaną one rozwiane.

Jeśli karta w rozkładzie "wielkiej karty" (wielkiej tablicy) leży w przeszłości, wówczas osoba szukająca pomocy już  w przeszłości doświadczyła poważnych problemów.

Również mobbing i oszustwo może być wskazywane przez tę kartę. Jeżeli karta nr 15 Szczęśliwe zakończenie w miłości lub nr 26 Wielkie szczęście leżą obok, wszystko skończy się dobrze, nawet jeśli wygląda to beznadziejnie. Karty nr 5 Łaskawy pan, nr 6 Łaskawa pani i nr 7 Dobry list mają także kojący wpływ na to, co się wydarzy. Tam będą inni ludzie, którzy będą interweniować, pomagając lub wspierając. Jako karta osoby, karta oznacza mężczyznę, który ma troski i problemy.

Jeśli karta znajduje się po prawej stronie obok karty osoby, przyczyną trosk jest skąpstwo. Jeżeli zaś leży z lewej strony, oznacza, że już raz uwzględniono chadzanie krętymi ścieżkami, by dojść do pieniędzy.

 

Karta jako karta dnia

Czy to w pracy, czy prywatnie, dziś konflikty są raczej nieuniknione. Rozpocznij dzień medytacją lub afirmacją, gdyż, jeśli będziesz opanowany, wszystko pójdzie dużo łatwiej.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Widzimy człowieka zrozpaczonego, który siedzi na skrzynce z całym swoim dobytkiem. Jego strój jest nędzny, a on nie ma dachu nad głową. Jedyny przyjaciel, jakiego wydaje się mieć, to pies, który beztrosko leży u jego stóp.

 

Tutaj chodzi raczej o mało obiecującą kartę, chyba że jej wymowa zostanie złagodzona przez sąsiadujące "dobre" karty. Karta zawiera wszystkie negatywne emocje, jak złość, troski, wzburzenie, lęk, trema, żal i kłótnia. Troski w sensie rozczarowania lub pesymizm bardziej zawierają się w karcie nr 14. Natomiast w przypadku tej karty chodzi o brzemię, które związane jest też z rezygnacją - a wtedy karta zawiera ostrzeżenie. Gdyż mimo wszelkich trosk i biedy jesteśmy wzywani, by sprawdzić, czy zbyt szybko się nie poddajemy. Możliwe, że karta to wskazówka, by przemyśleć dotąd obraną drogę, zwłaszcza jeśli ta karta pojawi się jako pojedyncza karta lub ostrzeżenie.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Troski i nieprzyjemności zwiastuje, że sytuacja, o którą pytamy nie ułoży się po naszej myśli i będziemy potrzebować pomocy i wsparcia w rozwiązaniu spraw, które nas męczą. Na karcie, za plecami przygnębionego mężczyzny jest anioł, który w każdej chwili służy pomocą i wsparciem. Od pytającego zależy, czy będzie pogrążał się w smutku i cierpieniu, czy odwróci głowę i podzieli się problemem z kimś przyjaznym i życzliwym. Jeśli karty sąsiadujące (po prawej stronie) są szczęśliwe – znaczy, że mimo trudności, pytającemu uda się rozwiązać problemy. W pytaniu o uczucia, karta mówi, że ten o kogo pytamy nie lubi nas i nie wie, jak wyplątać się z relacji.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...