Jump to content
Priestess

Wybory 1 i 2 tura

Recommended Posts

Priestess

Czy Duda wygra I turę wyborów?

Dom+Niedźwiedź

Wygląda na to, że tak. Bezpieczeństwo, oparcie, stabilizacja :/ Pierwsza tura niczego nie zmieni. 

Czy Duda wygra II turę wyborów?

Wypadło mi Dziecko, więc chyba będzie to ktoś inny, nowy :D :ok:

Pani+Trumna

Tutaj mamy zmartwioną, przygnębioną kobietę.... Obecny pan prezydent to nie kobieta. Co najwyżej może być to jego żona, pierwsza dama. Mam nadzieję, że karty nie pokazały tutaj mojego rozczarowania wynikiem wyborów. 

Co myślicie? Wygra, czy nie wygra?

• Like 1
  • Super 3

Ava55
13 godzin temu, Priestess napisał:

Dom+Niedźwiedź

chyba tak, bedzie się już czuł u siebie w domu , ale za plecami bedzie mu dyszał Niedźwiedź  :D

13 godzin temu, Priestess napisał:

Pani+Trumna

wersja nr 1 na razie nie będzie  drugiej tury ;)

wersja nr 2 : nie wygra, co bardzo ucieszy jego żonę 

to moje pierwsze podejście do lenorków, więc sorki jeśli głupoty piszę:D

Edited by Ava55
  • Like 1

Ragna
10 godzin temu, Priestess napisał:

Dom+Niedźwiedź

Wygląda na to, że tak. Bezpieczeństwo, oparcie, stabilizacja :/ Pierwsza tura niczego nie zmieni. 

Też myślę, że wygra.

Cytat

Pani+Trumna

Tutaj mamy zmartwioną, przygnębioną kobietę.... Obecny pan prezydent to nie kobieta. Co najwyżej może być to jego żona, pierwsza dama. Mam nadzieję, że karty nie pokazały tutaj mojego rozczarowania wynikiem wyborów. 

Kurde, nie wiem. Najpierw pomyślałam, że  w drugiej turze po prostu będzie walczył z jakąś kobietą i ta kobieta przegra (a więc Duda wygra). Ale kandydatka która była (Kidawa-Błońska) zrezygnowała już dawno.

• Like 1
  • Super 1

Priestess

Teraz tak myślę, że pani patrzy w przeszłość odwracając się od trumny, a trumna jest po pani, więc chyba jednak nie wygra.... 

Karty stawiałam wczoraj, więc to nie może chodzić o Kidawę. Może o jego żonę właśnie.  

Tak czy inaczej szykuje się bolesna zmiana w tej trumnie, śmierć i koniec, więc wydaje mi się, że będzie ktoś nowy na jego miejsce 

Edited by Priestess
  • Like 1

Joji
11 godzin temu, Priestess napisał:

Pani+Trumna

Albo Beata Szydło, szefowa sztabu Dudy, a to zagadkę by rozwiązywało :D To ona była bardzo za Dudą i promowała go przed Kaczyńskim. Teraz też jest szefową sztabu urzędującego Prezydenta.

W sztabie Trzaskowskiego chyba nie ma żadnej kobiety.

Edited by Joji
  • Like 1
  • Super 2
  • Thanks! 1

Ragna

Może nie chodzi o kandydatkę, może np. o dziennikarkę, przez którą zmienią się sondaże? Monika Olejnik by się wpisywała w ten pomysł, ale to naprawdę musiałaby być jakaś bomba informacyjna. Albo może chodzi o pierwszą damę i że zrobi coś znaczącego. Mam tylko nadzieję, że nóg nie wyciągnie...

Cytat

Albo Beata Szydło, szefowa sztabu Dudy, a to zagadkę by rozwiązywało :D To ona była bardzi za Dudą i promowała go przed Kaczyńskim. Teraz też jest szefową sztabu urzędującego Prezydenta.

O, to to!

Edited by Ragna
  • Like 2
  • Super 1

Lunaria

Dom+Niedźwiedź

Pierwszą turę wygra.. stabilizacja, będzie się czuł jak u siebie w domu :sciana:

Wypadło mi Dziecko

Pani+Trumna

Kurde mi się wydaje, że dziecko tu oznacza jego drugą kadencję.. i może nie będzie wcale drugiej tury, więc Pani+Trumna oznaczaloby Twoje niezadowolenie :(((

• Like 3
  • Super 1

Priestess
Godzinę temu, Lunaria napisał:

i może nie będzie wcale drugiej tury

To chyba bardzo mało prawdopodobne.... Ale kto tam wie.... Przekonamy się niebawem :)

Edited by Priestess
  • Like 2

runoutofbreath

Zdając się tylko i wyłącznie na intuicję wygra Trzaskowski. Tak mi się wydaje. 

• Like 2
  • Thanks! 1

Joji

Moim zdaniem dziecko wskazuje na zupełnie nową osobę, całkowitego nowicjusza, kogoś kogo nie ma w grze. A może zostanie wprowadzony stan wyjątkowy i wybory jeszcze raz zostaną przełożone i powtórzone? A może wygra Trzaskowski i wybory zostaną unieważnione przez Sąd Najwyższy? Zabawa zacznie się raz jeszcze - karta dziecka, zabawa w kotka i myszkę. W takim wypadku funkcję Prezydenta może pełnić Marszałek Sejmu czyli Pani Elżbieta Witek - Pani w kartach + Trumna. Taka "akcja" trwale przekreśli szanse Dudy na zwycięstwo i to będzie definitywnie koniec tego rządu.

Abstrahując od kart to w horoskopie Kaczyńskiego i jego rządu – tranzyt Urana przez Ascendent może oznaczać radykalną zmianę.

Karta dziecka strasznie pasuje mi na Hołownię. Uważam, że jest niedoszacowany. On już wygrał. Zaistniał w świadomości opinii publicznej, przekroczył własne bariery i ograniczenia. Chcę też przypomnieć że R. Trzaskowski był Ministrem Administracji i Cyfryzacji zatem pełnił eksponowaną funkcję publiczną.

To nie wydaje się nieprawdopodobne, ale kto wie...

Edited by Joji
  • Like 2
  • W punkt 1
  • Super 2

Priestess
6 minut temu, Joji napisał:

A może zostanie wprowadzony stan wyjątkowy i wybory jeszcze raz zostaną przełożone i powtórzone? A może wygra Trzaskowski i wybory zostaną unieważnione przez Sąd Najwyższy? Zabawa zacznie się raz jeszcze - karta dziecka, zabawa w kotka i myszkę.

najgorszy scenariusz.... :dobani:(no może nie najgorszy, najgorszy byłby wtedy, gdyby Dudeła wygrał w 1 turze większością głosów). Po tym Dziecku też czuję, że to oznacza zmianę, ale rozumiem je jako kogoś nowego, czyli nie Dudeła. 

Edited by Priestess
  • Like 2
  • Thanks! 2

Joji
5 minut temu, Priestess napisał:

najgorszy scenariusz.... :dobani:(no może nie najgorszy, najgorszy byłby wtedy, gdyby Dudeła wygrał w 1 turze większością głosów). Po tym Dziecku też czuję, że to oznacza zmianę, ale rozumiem je jako kogoś nowego, czyli nie Dudeła. 

Ale na naprawdę nie mam na to wpływu :D taka interpretacja idealnie tłumaczy te trzy karty na drugą turę. Może się mylę i to tylko moje "czarnowidztwo". Musi być dobrze :)

• Thanks! 1

Priestess
3 minuty temu, Joji napisał:

Ale na naprawdę nie mam na to wpływu :D taka interpretacja idealnie tłumaczy te trzy karty na drugą turę. Może się mylę i to tylko moje "czarnowidztwo". Musi być dobrze :)

Wiem, że nie masz :D po prostu mi się to nie podoba :D to nie było personalne przeciw Tobie, tylko przeciw treści. 

• Like 1
  • Thanks! 1

Priestess
W dniu 20.06.2020 o 21:48, Priestess napisał:

Dom+Niedźwiedź

No i wygrał... Ale jak widzę teraz Dudę w swoim sztabie, to wygląda na niezadowolonego (żeby nie napisać wkur***.... Ekhm, wściekłego). Chyba liczył na lepszy wynik. 

Druga tura przed nami. Zapowiada się ostro. W innym rozkładzie wyszła mi Kosa i Rózgi, więc myślę, że będzie gorąco.

Edited by Priestess
  • Like 1
  • W punkt 2

Lianna
W dniu 20.06.2020 o 21:48, Priestess napisał:

Dom+Niedźwiedź

Pani+Trumna

Co myślicie? Wygra, czy nie wygra?

Nie wygra Duda II tury :) Trumna to pogrzebanie szans, a nie karta wieszcząca sukces ;) Dziecko- ktoś nowy, na pewno nie jest to energia Adriana vel Długopisa :P

• Like 4
  • Super 1

Elie-1
W dniu 21.06.2020 o 11:44, Priestess napisał:

Moje karty też wskazywały na drugą turę, a wczoraj już nie było to takie oczywiste ( postawiłam karty na drugą turę, są jakieś mętne, Duda wychodzi w Głupcu, Trzaskowski w Świat). Nie pomyślałyście o stanie wyjątkowym ze względu na powodzie i tym samym Duda przejdzie fuksem. Tak czy siak, wyniki wyborów dzisiaj wskazują na większe poparcie Dudy niż wcześniej zakładano.

• Like 1

Elie-1
W dniu 21.06.2020 o 11:38, Joji napisał:

Moim zdaniem dziecko wskazuje na zupełnie nową osobę, całkowitego nowicjusza, kogoś kogo nie ma w grze. A może zostanie wprowadzony stan wyjątkowy i

Też mam podobne wrażenie - stan wyjątkowy ze względu na powodzie.

• Like 1

Piko
18 minut temu, Elie-1 napisał:

stan wyjątkowy ze względu na powodzie

Taaa i co jeszcze ? :)

Ava55

jeśli już to raczej ze względu na epidemię, Matrix -reaktywacja ;)

Ava55

a może Dziecko mowi, że zadecydują głosy wyborcow  nowych w wyścigu : Holowni i Bosaka ?

• Like 2

Joji
1 godzinę temu, Ava55 napisał:

a może Dziecko mowi, że zadecydują głosy wyborcow  nowych w wyścigu : Holowni i Bosaka ?

Być może też, ale przede wszystkim dziecko mówi o samym kandydacie - całkowity nowicjusz, albo nowy w puli. Tym nowym w puli jest przecież R. Trzaskowski po rezygnacji K. Kidawy-Błońskiej. Jestem ciekaw czy K. Bosak powie na kogo odda swój głos w II turze, a przypominam że przez wyborami mówił, że na pewno nie poprze R. Trzaskowskiego. Gdzie ukrywa się prezes tego cyrku i dlaczego wczoraj go nie było w sztabie A. Dudy?

Cytat

Pani

W tym wątku napisałem, że Pani może oznaczać Beatę Szydło, a w jeszcze innym wątku @Priestess, że tą Panią może być Małgorzata Manowska która swoją decyzją o ważności wyborów pogrzebie szanse A. Dudy na stanowisko Prezydenta. Może różnica będzie tak mała że strony będą walczyć i podważać wzajemnie wyniki w poszczególnych okręgach.

Realnie patrząc, i po frekwencji i ilości głosów oddanych na A. Dudę, należy dostrzec jak dużej liczbie naszych rodaków obecna polityka odpowiada.

Edited by Joji
  • Like 3

Ava55
16 minut temu, Joji napisał:

Realnie patrząc, i po frekwencji i ilości głosów oddanych na A. Dudę, należy dostrzec jak dużej liczbie naszych rodaków obecna polityka odpowiada.

Edytowane 1 minutę temu przez Joji

niestety...

I kiedyś było pół na pół w województwach, dziś zostało tylko kilka na zachodzie :(

Polska się zmienia

Edited by Ava55
  • Sad 2

NadziejaZoja

Co do wyborów to za Panem T stała Pani K. B. Także karty dobrze pokazały kobietę. 

• Like 2

NadziejaZoja
2 godziny temu, Ava55 napisał:

niestety...

I kiedyś było pół na pół w województwach, dziś zostało tylko kilka na zachodzie :(

Polska się zmienia

Większość ludzi myślacych wyjechała nie będa sie szarpać z rzeczywistością. Ich nie dotyczy 500plus bo mysle ze tam gdzie sa maja wiecej. A 13emerytury jeszcze nie dozyli bo sa za mlodzi. 

• Like 1

Joji
5 godzin temu, NadziejaZoja napisał:

Co do wyborów to za Panem T stała Pani K. B. Także karty dobrze pokazały kobietę. 

Myślę, że w takim przypadku kolejność kart byłaby odwrotna: Trumna + Pani a nie Pani + Trumna. Ale kto wie...

Edited by Joji
  • Like 3

Lianna

Sorki, że w tym temacie. Zdaniem Piotra Gibaszewskiego- wygra minimalnie Rafał Trzaskowski ;)

• Like 2

Priestess
29 minut temu, Lianna napisał:

Sorki, że w tym temacie. Zdaniem Piotra Gibaszewskiego- wygra minimalnie Rafał Trzaskowski ;)

Zdaniem TVP Duda wygrał już w pierwszej turze :D i komu tu wierzyć? Sondaże są przeróżne.

• Haha 3

Lianna
26 minut temu, Priestess napisał:

Zdaniem TVP Duda wygrał już w pierwszej turze :D i komu tu wierzyć? Sondaże są przeróżne.

Gibaszewski wróży z gwiazd, a TVP z fusów xDDD

• Haha 1

Joji
2 godziny temu, Lianna napisał:

Pamiętam jak P. Gibszewski przewidywał wygraną B. Komorowskiego więc podchodzę z dystansem. Miło wiedzieć, że śledzicie bo ja też śledzę :D

P. Gibaszewski mówi też o "przekręcie" władzy, więc zapnijcie pasy :D będzie Rollercoaser

Edited by Joji
  • Like 2

Lianna
W dniu 2.07.2020 o 15:27, Joji napisał:

Pamiętam jak P. Gibszewski przewidywał wygraną B. Komorowskiego więc podchodzę z dystansem. Miło wiedzieć, że śledzicie bo ja też śledzę :D

P. Gibaszewski mówi też o "przekręcie" władzy, więc zapnijcie pasy :D będzie Rollercoaser

No ja też z dystansem, wiadomka ! W sumie sam mówił, że analizując układy planet miał niezłą zagwozdkę xD

• Like 1

Priestess
1 minutę temu, Lianna napisał:

No ja też z dystansem, wiadomka ! W sumie sam mówił, że analizując układy planet miał niezłą zagwozdkę xD

Widziałam ten filmik i on właściwie mówił zarówno o wygranej Trzaska jak i Dudu i sam nie wiedział, jak to rozgryźć. Nie był jednoznaczny w swojej wypowiedzi i miał dużo wątpliwości. 

• W punkt 2

Lianna
W dniu 29.06.2020 o 09:29, Ava55 napisał:

Tu może być ciekawie bardzo. Bardzo wielu młodych głosowało na Bosaka, co osobiście... mnie przeraża trochę.

• Like 1
  • W punkt 1

Lianna
1 minutę temu, Priestess napisał:

Widziałam ten filmik i on właściwie mówił zarówno o wygranej Trzaska jak i Dudu i sam nie wiedział, jak to rozgryźć. Nie był jednoznaczny w swojej wypowiedzi i miał dużo wątpliwości. 

Ja zrozumiałam tak, że minimalnie wygra Trzaskowski. Z tym że inna kwestia, czy te wybory zostaną wiesz w ogóle uznane. Mnie z pisiorami to już nic nie zdziwi. Dyktatorzy, jakim jest Kaczyński nie oddają władzy od tak. Niestety. Ale jest nadzieja- wystarczy zobaczyć, jak kończą prawie wszyscy dyktatorzy.

• Like 1
  • Super 1