Jump to content

33. Ponure myśli


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Dokładnie tak, jak zastanawia się mężczyzna stojący na skale, czy ma skoczyć w dół czy nie - tak i Ty powinieneś teraz dobrze przemyśleć , co masz zrobić. Karta przestrzega przed popełnieniem błędu. Zawsze gdy to możliwe odczekaj, na przykład zanim zawrzesz jakąś umowę lub podpiszesz uzgodnienia. Najpierw wszystko dokładnie sprawdź. W przypadku skomplikowanych umów zwróć się do prawnika. Daj sobie czas do namysłu, zanim cokolwiek podpiszesz, bo karta ostrzega przed oszustwem.

Karta wyraża smutny nastrój: wiele tu rozpamiętywania przeszłości, panuje poczucie bezsilności i niewiedzy.Rozstrojenie może doprowadzić do depresji. Należy przyjrzeć się sąsiednim kartom - te wskażą, czy chodzi o osobę czy jakąś sprawę. Ostatecznie albo sprawa nabierze tempa, albo osłabnie.

Negatywne myślenie także należy do wymowy tej karty. Teraz skoncentruj się na pozytywach. Aby zredukować negatywną wymowę karty, potrzeba co najmniej dwóch pozytywnych kart. Zapewne będziesz myślał o najgorszym, jednak rozwój spraw i wyjście z sytuacji pozytywnie Cię zaskoczy.

Karta może również zapowiadać zupełnie nieoczekiwane wiadomości.

Kiedy karta zajmuje pozycję po prawej stronie karty osoby, oznacza to, że doszło do małżeństwa z pobudek finansowych, a z lewej strony, że cel można osiągnąć wyłącznie dzięki staraniom.

 

Karta jako karta dnia

Przygotowałeś się na najgorszy z możliwych scenariuszy. Krótki spacer pośród zieleni pomoże ponownie skoncentrować się na własnym wnętrzu. Inspirację do działania czerp tylko ze swojego wnętrza.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Dobrze odziany mężczyzna siedzi w swoim salonie i wydaje się bardzo zamyślony, jeśli nawet nie zatroskany. W przeciwieństwie do mężczyzny na poprzedniej karcie, jemu powodzi się dobrze.

 

Podczas gdy poprzednia karta mówi o konkretnych troskach i nędzy, ta karta wskazuje na niepewność i bezradność. Częściowo nazwę karty można zrozumieć dosłownie, gdyż pod pojęciem  "posępne" myśli rozumiemy nie tylko pełne trosk i negatywne myśli, ale też te niejasne i mgliste. 

 

Jeśli karta pojawi się w rozkładzie, może wskazywać na jakąś melancholię.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

 Ponure myśli – człowiek nad przepaścią – to główne przesłanie karty. Zastanawia się, czy warto kontynuować to, co nie sprawia mu satysfakcji, czy radykalnie zakończyć. Karta, w przeciwieństwie do poprzedniej nie wróży zdarzeń przykrych i trudnych – oznacza tylko nasze myślenie o sprawach, które zadręczają. Bardzo ważne są karty po prawej stronie – wskażą, jak potoczy się to, o co pytamy i jaką decyzję pytający najprawdopodobniej podejmie. W uczuciach i relacjach karta oznacza bezsilność i chęć ucieczki.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

 

Edited by Ragna
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...