Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

33. Ponure myśli

Recommended Posts

Ragna
Posted (edited)

Dokładnie tak, jak zastanawia się mężczyzna stojący na skale, czy ma skoczyć w dół czy nie - tak i Ty powinieneś teraz dobrze przemyśleć , co masz zrobić. Karta przestrzega przed popełnieniem błędu. Zawsze gdy to możliwe odczekaj, na przykład zanim zawrzesz jakąś umowę lub podpiszesz uzgodnienia. Najpierw wszystko dokładnie sprawdź. W przypadku skomplikowanych umów zwróć się do prawnika. Daj sobie czas do namysłu, zanim cokolwiek podpiszesz, bo karta ostrzega przed oszustwem.

Karta wyraża smutny nastrój: wiele tu rozpamiętywania przeszłości, panuje poczucie bezsilności i niewiedzy.Rozstrojenie może doprowadzić do depresji. Należy przyjrzeć się sąsiednim kartom - te wskażą, czy chodzi o osobę czy jakąś sprawę. Ostatecznie albo sprawa nabierze tempa, albo osłabnie.

Negatywne myślenie także należy do wymowy tej karty. Teraz skoncentruj się na pozytywach. Aby zredukować negatywną wymowę karty, potrzeba co najmniej dwóch pozytywnych kart. Zapewne będziesz myślał o najgorszym, jednak rozwój spraw i wyjście z sytuacji pozytywnie Cię zaskoczy.

Karta może również zapowiadać zupełnie nieoczekiwane wiadomości.

Kiedy karta zajmuje pozycję po prawej stronie karty osoby, oznacza to, że doszło do małżeństwa z pobudek finansowych, a z lewej strony, że cel można osiągnąć wyłącznie dzięki staraniom.

 

Karta jako karta dnia

Przygotowałeś się na najgorszy z możliwych scenariuszy. Krótki spacer pośród zieleni pomoże ponownie skoncentrować się na własnym wnętrzu. Inspirację do działania czerp tylko ze swojego wnętrza.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Dobrze odziany mężczyzna siedzi w swoim salonie i wydaje się bardzo zamyślony, jeśli nawet nie zatroskany. W przeciwieństwie do mężczyzny na poprzedniej karcie, jemu powodzi się dobrze.

 

Podczas gdy poprzednia karta mówi o konkretnych troskach i nędzy, ta karta wskazuje na niepewność i bezradność. Częściowo nazwę karty można zrozumieć dosłownie, gdyż pod pojęciem  "posępne" myśli rozumiemy nie tylko pełne trosk i negatywne myśli, ale też te niejasne i mgliste. 

 

Jeśli karta pojawi się w rozkładzie, może wskazywać na jakąś melancholię.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

 Ponure myśli – człowiek nad przepaścią – to główne przesłanie karty. Zastanawia się, czy warto kontynuować to, co nie sprawia mu satysfakcji, czy radykalnie zakończyć. Karta, w przeciwieństwie do poprzedniej nie wróży zdarzeń przykrych i trudnych – oznacza tylko nasze myślenie o sprawach, które zadręczają. Bardzo ważne są karty po prawej stronie – wskażą, jak potoczy się to, o co pytamy i jaką decyzję pytający najprawdopodobniej podejmie. W uczuciach i relacjach karta oznacza bezsilność i chęć ucieczki.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

 

Edited by Ragna
  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...