Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

34. Praca, zajęcia

Recommended Posts

Ragna
Posted (edited)

Karta ta nawiązuje do tematu pracy i mówi, że ktoś jest czynny zawodowo. Przy czym najczęściej mowa o zawodach, które wymagają wysiłku fizycznego; i są to stanowiska od najniższego do średniego szczebla.

Karty leżące dookoła wskażą, w jakim zawodzie ktoś się spełnia. One powiedzą też o tym, czy można liczyć na awans, a nawet na dużą karierę. 

Karta, oprócz pracy zawodowej, oznacza także wszelkie prace: jak praca w ogrodzie, koszenie trawnika, przycinanie krzewów, itp. - czynności, które zależnie od pory roku mogą być całkiem wyczerpujące. Zatem nie chodzi tu tylko o pracę, za którą otrzymuje się pieniądze. Również praca na rzecz rodziny, pełnienie honorowych urzędów i tym podobne.

Kiedy karta znajdzie się obok karty osoby, może być wskazówką, że ktoś powinien popracować nad sobą. To samo dotyczy związku dwojga osób - wtedy karta znajdzie się obok karty nr 3 Karta stanu małżeńskiego

Po za tym karta pokazuje wszystko, co ma związek z aktywnością fizyczną oraz ruchem, jak na przykład sport.

 

Karta jako karta dnia

Dzisiejszy dzień nie ma nic wspólnego z wypoczynkiem. Czeka Cię całe mnóstwo pracy, lecz postrzegasz to jako sportowe wyzwanie.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Widzimy tutaj szwaczkę w swojej pracowni, która z pewnością pracuje również wieczorami.

Karta ogólnie wskazuje na zawód i karierę, ale też informuje o całkiem zwykłym powszednim dniu roboczym z jego codziennymi obowiązkami i rutyną.

Ta karta pokazuje tematy, w których mierzymy się z zadaniami i możemy wykonać prace, ale też być kreatywni. W dalszym znaczeniu karta opisuje wszelkie zręczności i siłę twórczą.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Praca/Zajęcia – to karta, która mówi o aktywności pytającego i jej ukierunkowaniu (z kart sąsiadujących), oznacza pracę zawodową, miejsce pracy oraz ogólnie pojęte zadania do wykonania, jakie teraz są najważniejsze w zadanym pytaniu. Jest kartą neutralną i dopiero poboczne wskażą rezultat. W pytaniach o relacje, wyraźnie sugeruje, że „coś jest do przepracowania”, że nie jest to jeszcze wynik ostateczny. Jeśli pytasz o czyjeś zaangażowanie, to Praca mówi „duże”, ale w jakim zakresie, to powie dopiero karta po prawej stronie. Może być przecież wielka aktywność ukierunkowana na ucieczkę od wiązania się, a może dotyczyć zbliżania – także interpretacja z samej karty praca nie będzie wystarczająca. W życiu zawodowym wróży pewność, przedłużenie umowy oraz dodatkowe obowiązki.
 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

 

Edited by Ragna
  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...