Jump to content

35. Długa droga


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Mnich przebył daleką drogę. Czy był tego świadom, kiedy w nią wyruszał? Czy może po prostu ruszył, będąc silnym wewnętrznie? Teraz, dotarłszy do celu, to nie ma właściwie znaczenia. Zależnie od pytania karta powie, że albo chodzi o długą podróż, albo o duży dystans, bądź też o jakiś dłuższy okres. Na przykład szukasz nowej pracy i wyciągasz tę kartę, wówczas karta albo powie, że to jeszcze długo potrwa, zanim na nią natrafisz, albo też, że nową pracę znaleźć można w innej okolicy, w innym mieście.

Jako właściwa karta czasu powie Ci ona, że jakieś wydarzenie (zależnie od pytania) wydarzy się w ciągu dwóch lat albo miało miejsce dwa lata temu.  Karta może też ogólnie wskazywać na to, że chodzi o kilka lat, ponieważ niekiedy występują czynniki mogące przedział czasu - w tym przypadku zatem dwa lata - wydłużyć. Dłuższy czas, który trzeba odczekać, nabierze rozpędu, jeśli chodzić będzie o chorobę lub niekorzystną sytuację życiową. Wówczas przesłanie karty oznacza, że należy jeszcze jakiś czas z tym żyć. W cenie będzie cierpliwość, gdyż nie wszystko zmienia się tak szybko, jakby się chciało; czasem dochodzi wręcz do nieprzewidzianych opóźnień.

Karta, która w "wielkiej karcie" (wielkiej tablicy) znajdzie się poniżej tej karty, wskazuje na możliwość, o której w tym momencie się nie myśli, którą się wypiera. Karta może też informować, że należy być wytrwałym. Właśnie w przypadku drogi duchowej niestety często  tak bywa, że wypróbowuje się wszystkiego i po krótkim czasie wszystko zarzuca, by poświęcić się czemuś nowemu. Ale do sedna dochodzi się tylko wtedy, gdy się jest czemuś wiernym; w przypadku rozkładania kart jest tak samo. Karta symbolizuje też stałość i wierność.

Karta mówi, że coś się właśnie zaczyna, na przykład jakiś związek lub coś, w co się już zwątpiło, ma przyszłość.

Jeżeli karta leży z prawej strony osoby, to rozczarują Cię fałszywi przyjaciele. Jeśli zaś z lewej - jakiś zamysł, przedsięwzięcie uda się.

Karta jako karta dnia

Zauważysz, że nie da się zrealizować z dnia na dzień tego, co sobie zamierzyłeś. Dręczy Cię zwątpienie, czy faktycznie chcesz podążać tak długą drogą i czy może gdzieś znajduje się jakiś skrót do szczęścia, którym mógłbyś pójść. Pozostań wierny sobie i swemu zamierzeniu, wybierz dłuższą drogę.

 

***

 

Widzimy ścieżkę w lesie, którą na końcu rozjaśniają promienie słoneczne.

 

Ta karta jest silnie związana z przyszłością, mówi też o dystansie w znaczeniu czasu i przestrzeni. Zatem opisuje zarówno większe oddalenie,  jak i dłuższe okresy czasu. Karta wskazuje na to, że sprawa z zapytania potrzebuje czasu - możliwe, że więcej czasu, niż sądziliśmy. Wskutek tego karta ta nie oznacza tylko przebycia większych geograficznych odległości, ale też cierpliwość i wytrwałość.W zależności od pytania, karta ta może też wskazywać na okres rozwoju jakiejś sytuacji. Ponadto karta mówi o wszelkich drogach, autostradach, ulicach i ścieżkach.

 

Jako pojedyncza karta zaś wskazuje na długie odcinki trasy, w połączeniu z innymi kartami dowiemy się, dokąd zaprowadzi droga.

 

Źródło: Książka Ciro Marchett

 

***

 

Długa droga – jako karta czasu wskazuje na okres około 2 lat. Jako rada, mówi, żeby uzbroić się w cierpliwość i otwartość na nowe zdarzenia. Symbolizuje trwałość i wierność, jest dobrą wróżbą w pytaniach o stałość relacji, ale kiedy pytający chce wiedzieć, co ktoś do niego czuje – Długa droga mówi, że uczucia dopiero się rozwijają i jeszcze nie nabrały ostatecznej formy lub o dystansie, jaki dzieli dwie osoby. Karta może też symbolizować podróż oraz faktyczną odległość dzielącą pytającego od osoby, o którą pyta.
 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

    

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...