Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

36. Nadzieja. Rozległa woda

Recommended Posts

Ragna

Podstawowa wymowa tej karty jest pozytywna, wskazuje na poprawę sytuacji. Karta symbolizuje nasze wielkie marzenia, które głęboko zakotwiczyły się w duszy. Karta ta reprezentuje także samą duszę. Mówi ona, co jest naprawdę ważne, jakie życiowe zadania sprawią, że dusza będzie spełniona. Często jest to coś, za czym, świadomie bądź nie, bardzo tęsknimy.

Karta pokazuje tez złudne marzenia, mianowicie iluzje. Wtedy staje się kartą ostrzegawczą i np. przestrzega przed narkotykami i alkoholem, które rodzą iluzję.

Również rozczarowania i zbyt wysokie oczekiwania należą do wymowy tej karty.

Można z niej wyczytać duchowość i wezwanie, by zająć się tym, co najbardziej istotne w życiu, a nie trwonić siły na to, co jest nieważne.

Na obrazie przedstawiono za pomocą kapliczki duchowość i nadzieję, a dzięki księżycowi zobrazowano duszę. Karta oznacza również wodę; podróże po wielkich wodach (oceanach); zanurzenie w wodzie i oczywiście element wody, któremu przyporządkowany jest cały obszar uczuć.

Kartę można też powiązać z pieniędzmi, ponieważ ma ona pozytywną wymowę i może wskazywać na bogactwo lub udane interesy. Nawet określenie "mieć płynność finansową", które oznacza, że dysponujemy wystarczającą ilością pieniędzy, zostało przyjęte z określeń dotyczących wody.

Jeżeli karta znajdzie się po prawej stronie karty osoby, z dalekiego kraju nadejdzie wiadomość. Jeżeli zaś leży z lewej strony, oznacza nadchodzącą podróż przez morze.

Karta jako karta dnia

Zastanów się, co naprawdę się liczy. Jak bardzo oddaliłeś się od swych pragnień i marzeń? Co możesz uczynić, by się do nich zbliżyć? Być może dziś boleśnie uświadomisz sobie, że porzucisz marzenia, albo wręcz odwrotnie - dziś bardzo się do nich zbliżysz.

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

(w talii Ciro karta ta nosi nazwę "Szerokie horyzonty")
 

Bezkresne morze, czerwonawe niebo i horyzont oraz fantastyczny okręt w powietrzu, obok ogromnego ptaka. Witamy w świecie utopii, gdzie wszystkie marzenia stają się prawdziwe!

 

Karta ta opisuje nie tylko promyk nadziei na horyzoncie, ale symbolizuje również to, co dziś nazywamy "wielkim stawem" - Atlantyk. Przy tym karta symbolizuje zarówno geograficzną odległość, jak zagranica, jak i wewnętrzną nadzieję, która niesie ze sobą usunięcie granic. Zatem karta opisuje poszerzanie horyzontów, poza tym oznacza wodę i wszystko, co płynne.

 

Ponieważ karta wskazuje na zniesienie granic i tęsknotę, pojawia się wtedy,  gdy mowa o tematyce duchowej, wizjach lub poszukiwaniach. Równie często kojarzy się ja z sytuacjami prenatalnymi.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Nadzieja/Rozległa woda – jak sama nazwa wskazuje, jest kartą nadziei na poprawę sytuacji. Symbolizuje marzenia, tęsknoty i pragnienia. W niesprzyjającym otoczeniu może mówić o iluzjach i błędną oceną sytuacji. Jest kartą tzw. „duchowych uniesień” i postrzegania rzeczywistości poprzez pryzmat własnych pragnień czy lęków. Jeśli pytanie dotyczy miejsca zdarzenia – odpowiedź brzmi „nad wodą, blisko wody”. W relacjach oznaczać może płynność i lekkość, jaka łączy ludzi – doskonale się rozumieją i jest między nimi doskonały przepływ myśli i emocji. Generalnie jest kartą pozytywną, mówi, że warto marzyć i czekać, bo jest nadzieja na spełnienie.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...