Skocz do zawartości

Jak odczytać CHOROBĘ w tarocie?


camilus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy wiecie jak odczytać chorobę w tarocie i jakiego układu trzeba użyć? Słyszałem, że do chorób używa się Arkanów Wielkich i każdych z nich reprezentuje inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

musze szczerze przyznac, ze ja zdaje sie na intuicje, czasem obrazy na kartach cos mi sugeruja, na razie trafilam ale coz - moglo byc, ze jak slepej kurze ziarno, nie siedze dlugo w tarocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeżeli chodzi zdrowie w tarocie to mam nikłe doświadczenie.Dlatego zakupiłam książkę Alicji Chrzanowskie pod tytułem Tarot a zdrowie i zaczynam się dopiero uczyć Według niej ogólnie;

 

BUŁAWY- energia życiowa,witalność,tkanka mięśniowa i łączna, układ krwionośny i krew, motoryka organizmu,wątroba,dolegliwości w obrębie głowy.stany zapalne i choroby przebiegające ostro i z wysoką gorączką.

 

KIELICHY-płyny w organizmie oprócz krwi(limfa, mocz,sperma,śluz,wody płodowe), układ rozrodczy, układ wydalniczy,defekty genetyczne,płodność,przebieg ciąży,porodu i połogu.

 

MIECZE-rozprowadzenie tlenu w organizmie i dotlenienie poszczególnych narządów(energia czi,prana),układ oddechowy,układ nerwowy,oraz choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową oraz alergie wziewne.

 

Denary-przemiana materii,poziom przyswajania pobranej energii, układ pokarmowy,skóra,nabłonek oraz tkanka kostna,tłuszczowa,chrzęstna.

 

Według A.Chrzanowskiej;

W odniesieniu do problemów zdrowotnych nie możemy korzystać tylko z Małych Arkanów. Bezdyskusyjnie powinniśmy korzystać z Wielkich Arkanów, gdyż to one w pierwszym rzędzie wskażą najsłabiej funkcjonujący organ,ognisko choroby lub dolegliwości.By mieć pełny obraz warto posiłkować się AM, ponieważ one pomogą sprecyzować diagnozę, ustalić tło, na jakim powstała choroba oraz zbadać skuteczność zastosowanej terapii. Bez ich użycia wręcz nie sposób konkretnie określić trapiącą człowieka dolegliwość, jej przyczynę i sposób radzenia sobie z nią.

 

Moim zdaniem określenie choroby w kartach tarota na dzień dzisiejszy wydaje mi się trudną rzeczą. Próbuje diagnozować na czakrach i muszę powiedzieć, że dla początkujących to jest bardzo dobra. Karty dokładnie pokazują gdzie jest zaburzona energia.

 

Mam problem ze zdrowiem w tarocie, mianowicie nie wiem jak odczytywać karty.Robię rozkład na czakry,i tu zaczyna się problem(karta odwrócona oczywiście oznacza chorobę). Ale jeżeli np na czakrze dajmy na to 5 wyjdą miecze ,a w -Tarot a zdrowie- ni przypiął ni przyłatał jak to powiązać. Mam mętlik i nie wiem jak do tego podejść jak ugryźć ten problem. Ani tego nie czyje ani nie widzę, przydał by się jakiś klucz do mojego problemu.Klucz jak to odczytywać może jakaś miła osoba mi podpowie z góry dziękuje.

Edytowane przez winteer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam książkę Alli Alicji Chrzanowskiej 'Tarot a zdrowie'...nie jest droga, ok. 15zł, a dość szczegółowo opisuje temat...choć wiem, że sama autorka chyba nie należy do lubianych wśród Tarocistów...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam książkę Alli Alicji Chrzanowskiej 'Tarot a zdrowie'...nie jest droga, ok. 15zł, a dość szczegółowo opisuje temat...choć wiem, że sama autorka chyba nie należy do lubianych wśród Tarocistów...;)

 

Jestem ciekawa dlaczego jest nielubiana w gronie Tarocistów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa dlaczego jest nielubiana w gronie Tarocistów?

 

Szczerze powiem, że też jestem ciekaw....wydaje mi się, że może przez to, że proponuje trochę inne interpretacje kart...ja 'nic do niej nie mam';)...od jej książek zaczynałem 'przygodę' z Tarotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię ze względu na to że propozycje interpretacji kart nie sprawdzają się w odniesieniu do faktycznych sytuacji osób pytajacych z którymi pracuję, a przez to mają niską (bardzo niską) sprawdzalność... ale za to rozkłady ma świetne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię ze względu na to że propozycje interpretacji kart nie sprawdzają się w odniesieniu do faktycznych sytuacji osób pytajacych z którymi pracuję, a przez to mają niską (bardzo niską) sprawdzalność... ale za to rozkłady ma świetne

 

Mnie się akurat wróżby na bazie jej interpretacji sprawdzały, ale może dlatego, że do jej interpretacji dorzucałem swe własne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.Ja osobiscie kocham pania Alicje,to jej ksiazke przeczytala jako pierwsza i wywarla na mnie duze wrazenie.Szanuje ja za jej dobroc i szczerosc,wiec dlaczego uwazasz,ze jest nielubiana?

 

Nie za bardzo wiem, ale wydaje mi się, że mnie pytałaś, więc pozwolę sobie odpowiedzieć....napisałem tak, dlatego że bardzo często spotykałem się z takimi opiniami od moich znajomych oraz od użytkowników innych forów ezoterycznych...ja osobiście ją szanuję, mam kilka jej książek i nie mam nic przeciwko:_okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któraś z kart dworskich leży w pozycji odwróconej- informuje o problemach zdrowotnych:

Królowa Buław- głowa i urazy ,mechaniczne,

Rycerz Buław- serce i układ krążenia,

Giermek Buław- wątroba, otyłość,

Królowa Kielichów- żołądek, górna część układu pokarmowego,

Rycerz Kielichów- choroby nerwowe i psychiczne,

Giermek Mieczy- płuca, klatka piersiowa, ręce,

Królowa Denarów- kręgosłup, ukiład kostny,

Rycerz Denarów- gardło, hormony

Giermek Denarów- trzustka, jelita, dolna część przewodu pokarmowego.

 

 

Tarot Karty Tarota Książki Runy Ezoteryka - AS2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Błagam o rozsądek. Nie jestem lekarzem, ale mam bardzo dużo do czynienia z ochroną zdrowia, w tym z procesami diagnozowania i leczenia. Znam z opowiadań (m.in przyjaciół lekarzy) całą masę ludzkich nieszczęść, spowodowanych nieodpowiedzialnymi diagnozami, postawionymi przez dyletantów.

Książka Pani Alicji Ałly Chrzanowskiej nie dość, że jest napisana przez kompletnego ignoranta medycznego (przypadkowy dobór jednostek chorobowych, brak jakiejkolwiek systematyki) to jeszcze była pisana na kolanie, szybko, bo zarobić trzeba. A zdrowie to nośny temat... NIE MOŻNA tak postępować, nie wróżka jest od diagnozy, nie wróżka jest od leczenia a lekarz. Lekarz i wyłącznie lekarz.

Książkę Chrzanowskiej uważam za wysoce szkodliwą. Do diabła, co stawiający, nie lekarz, wie o np.

(o) XVI, XIII, 2D -osteoporozie lub

(o) XIV, XIII, Giermek K - szpotawości lub (o ironio) o

(o) VI, Królowa B, XIII, Król B - choroba Basedowa lub

(o) VI, XVII, XIII, 8K - zespół Cuhinga.

Zaimponuje Klientowi mądrymi nazwami? Zaproponuje ziółka na wypadnięty dysk?

Jedyne, co możemy w tej sytuacji zrobić, to po postawieniu rozkładu np. krzyża celtyckiego stwierdzić: Coś jest w układzie... I to wszystko. I natychmiast delikwenta wysłać do lekarza. Ja tak robię, do kwestii medycznych używam talii Crowleya, ze względu na łatwość kojarzenia obrazków na karcie z poszczególnymi organami, zespołami organów czy układów. Nigdy nie powiem: Masz zespół Cushinga. Byłbym kompletnym idiotą, gdybym tak zrobił. Powiem: Musisz iść do lekarza.

Książki Chrzanowskiej nie autoryzował żaden lekarz, dlatego nie jest warta funta kłaków. I Was też proszę o rozsądek. Chrzanowska prowadzi biznes w Białymstoku. Chrzanowska napisze wszystko, byle sprzedać. A sami wiecie, jak delikatnej materii dotykamy, stawiając karty.

Z przykrością muszę stwierdzić, że podobnie kategoryczne osądy co do chorób głosi Tarocistka Danuta, nadużywając przy tym określenia "tak zwane".

- Ma pani tak zwany katar,

- Ma pan tak zwany przerost prostaty,

- Ma pani tak zwaną złamaną nogę...

Przez wprowadzenie "tak zwane" natychmiast plasuje siebie w gronie wtajemniczonych...

 

Nie stawiajcie diagnozy z kart, jeśli nie macie rzetelnej, podbudowanej wieloma laty praktyki wiedzy medycznej, jeśli nie wiecie np.co to jest diagnoza różnicowa. Może to skończyć się tragedią...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92
Błagam o rozsądek. Nie jestem lekarzem, ale mam bardzo dużo do czynienia z ochroną zdrowia, w tym z procesami diagnozowania i leczenia. Znam z opowiadań (m.in przyjaciół lekarzy) całą masę ludzkich nieszczęść, spowodowanych nieodpowiedzialnymi diagnozami, postawionymi przez dyletantów.

Książka Pani Alicji Ałly Chrzanowskiej nie dość, że jest napisana przez kompletnego ignoranta medycznego (przypadkowy dobór jednostek chorobowych, brak jakiejkolwiek systematyki) to jeszcze była pisana na kolanie, szybko, bo zarobić trzeba. A zdrowie to nośny temat... NIE MOŻNA tak postępować, nie wróżka jest od diagnozy, nie wróżka jest od leczenia a lekarz. Lekarz i wyłącznie lekarz.

Książkę Chrzanowskiej uważam za wysoce szkodliwą. Do diabła, co stawiający, nie lekarz, wie o np.

(o) XVI, XIII, 2D -osteoporozie lub

(o) XIV, XIII, Giermek K - szpotawości lub (o ironio) o

(o) VI, Królowa B, XIII, Król B - choroba Basedowa lub

(o) VI, XVII, XIII, 8K - zespół Cuhinga.

Zaimponuje Klientowi mądrymi nazwami? Zaproponuje ziółka na wypadnięty dysk?

Jedyne, co możemy w tej sytuacji zrobić, to po postawieniu rozkładu np. krzyża celtyckiego stwierdzić: Coś jest w układzie... I to wszystko. I natychmiast delikwenta wysłać do lekarza. Ja tak robię, do kwestii medycznych używam talii Crowleya, ze względu na łatwość kojarzenia obrazków na karcie z poszczególnymi organami, zespołami organów czy układów. Nigdy nie powiem: Masz zespół Cushinga. Byłbym kompletnym idiotą, gdybym tak zrobił. Powiem: Musisz iść do lekarza.

Książki Chrzanowskiej nie autoryzował żaden lekarz, dlatego nie jest warta funta kłaków. I Was też proszę o rozsądek. Chrzanowska prowadzi biznes w Białymstoku. Chrzanowska napisze wszystko, byle sprzedać. A sami wiecie, jak delikatnej materii dotykamy, stawiając karty.

Z przykrością muszę stwierdzić, że podobnie kategoryczne osądy co do chorób głosi Tarocistka Danuta, nadużywając przy tym określenia "tak zwane".

- Ma pani tak zwany katar,

- Ma pan tak zwany przerost prostaty,

- Ma pani tak zwaną złamaną nogę...

Przez wprowadzenie "tak zwane" natychmiast plasuje siebie w gronie wtajemniczonych...

 

Nie stawiajcie diagnozy z kart, jeśli nie macie rzetelnej, podbudowanej wieloma laty praktyki wiedzy medycznej, jeśli nie wiecie np.co to jest diagnoza różnicowa. Może to skończyć się tragedią...

 

Zgodzę się z Tobą w pewnym stopniu....'wróżka' nie jest od stawiania diagnozy, od leczenia....on/ona może powiedzieć, że być może jest taki problem, albo się pojawi, jak np. osteoporoza...i to ma być właśnie tym impulsem dla pytającego, aby się wybrał do lekarza....jeżeli tylko osoba wróżąca jest profesjonalistą, to powie klientowi, że po mimo jej słów powinien się udać prędko do lekarza...no chyba, że mówimy o jakichś 'udawaczach' to jest inna historia...oni plotą trzy po trzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawde jest,ze wrózki nie powinny przepowiadac ani przeszlosci ani przyszlosci ani terazniejszosci odnosnie:zdrowia oraz spraw sadowych..Wiec zastanawiam sie po co w ogóle to robic.Po co sie zastanawiac jakie karty przepowiadaja chorobe,skoro nie powinno sie na takie pytanie odpowiadac?Zastanówmy sie skad to sie wzielo,a no juz szybko odpowiadam.Z telewizjii moi dordzy.Tak wrózki krzycza,ze sa w stanie odpowiedziec na KAZDE pytanie,ze powiedza nasza przyszlosc,cale nasze zycie,no wiec tarocisci oraz wrózki zaczely stawiac sobie rózne cele typu wlasnie,ze umówia sie z kartami tak czy siak,aby tylko zadowolic klienta/pytajacego.

 

Dziwie sie,bo np,. w Niemczech wszelkie pytania na temat zdrowia oraz spraw sadowych sa zabronione,mówie tu oczywiscie o telewizjii.

Co do pani Alicji,znowu powracam do jej tematu.Nie mam zamiaru jej osadzac,nie chce sie zbytnio na jej temat wypowiadac,bo jej nie znam,ale musimy przyjac do wiadomosi,ze niektóre rzeczy jakie ona pisze sa na potrzeby publicznosci.

 

Chyba w koncu po cos wymyslili sluzbe zdrowia?Wiec po prostu na wszelkie zdrowotne problemy nie pytajcie sie wrózek tylko zawincie tylek i przespacerujcie sie do najblizszego lekarza.Owszem wrózka moze powiedziec,ze cos jest nie tak,albo,ze np. pani zdrowie sie poprawi,bo to zrobic moze,ale przeciez nie stwierdzi,ze klient ma np. odklejona siatkówke,albo czy klient powinien zrobic operacje czaszki czy nie.Prosze zastanówcie sie nad tym.

 

Błagam o rozsądek. Nie jestem lekarzem, ale mam bardzo dużo do czynienia z ochroną zdrowia, w tym z procesami diagnozowania i leczenia. Znam z opowiadań (m.in przyjaciół lekarzy) całą masę ludzkich nieszczęść, spowodowanych nieodpowiedzialnymi diagnozami, postawionymi przez dyletantów.

Książka Pani Alicji Ałly Chrzanowskiej nie dość, że jest napisana przez kompletnego ignoranta medycznego (przypadkowy dobór jednostek chorobowych, brak jakiejkolwiek systematyki) to jeszcze była pisana na kolanie, szybko, bo zarobić trzeba. A zdrowie to nośny temat... NIE MOŻNA tak postępować, nie wróżka jest od diagnozy, nie wróżka jest od leczenia a lekarz. Lekarz i wyłącznie lekarz.

Książkę Chrzanowskiej uważam za wysoce szkodliwą. Do diabła, co stawiający, nie lekarz, wie o np.

(o) XVI, XIII, 2D -osteoporozie lub

(o) XIV, XIII, Giermek K - szpotawości lub (o ironio) o

(o) VI, Królowa B, XIII, Król B - choroba Basedowa lub

(o) VI, XVII, XIII, 8K - zespół Cuhinga.

Zaimponuje Klientowi mądrymi nazwami? Zaproponuje ziółka na wypadnięty dysk?

Jedyne, co możemy w tej sytuacji zrobić, to po postawieniu rozkładu np. krzyża celtyckiego stwierdzić: Coś jest w układzie... I to wszystko. I natychmiast delikwenta wysłać do lekarza. Ja tak robię, do kwestii medycznych używam talii Crowleya, ze względu na łatwość kojarzenia obrazków na karcie z poszczególnymi organami, zespołami organów czy układów. Nigdy nie powiem: Masz zespół Cushinga. Byłbym kompletnym idiotą, gdybym tak zrobił. Powiem: Musisz iść do lekarza.

Książki Chrzanowskiej nie autoryzował żaden lekarz, dlatego nie jest warta funta kłaków. I Was też proszę o rozsądek. Chrzanowska prowadzi biznes w Białymstoku. Chrzanowska napisze wszystko, byle sprzedać. A sami wiecie, jak delikatnej materii dotykamy, stawiając karty.

Z przykrością muszę stwierdzić, że podobnie kategoryczne osądy co do chorób głosi Tarocistka Danuta, nadużywając przy tym określenia "tak zwane".

- Ma pani tak zwany katar,

- Ma pan tak zwany przerost prostaty,

- Ma pani tak zwaną złamaną nogę...

Przez wprowadzenie "tak zwane" natychmiast plasuje siebie w gronie wtajemniczonych...

 

Nie stawiajcie diagnozy z kart, jeśli nie macie rzetelnej, podbudowanej wieloma laty praktyki wiedzy medycznej, jeśli nie wiecie np.co to jest diagnoza różnicowa. Może to skończyć się tragedią...

 

Uwazam,ze bardzo madrze napisane.Z caloscia sie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie czy macie jakieś informacje na temat zdrowia,chorób, dolegliwości, które reprezentuje każda karta w Tarocie?Bo mam problem z interpretacją tematu zdrowia ;/Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Często Piątka Denarów sygnalizuje osłabienie zdrowia,

Kartami, które można też wiązać z kłopotami zdrowotnymi to Królowa Mieczy informująca o złym stanie zdrowia w ogóle, Piątka i Siódemka Mieczy, które można odczytać jako nagłą wiadomość o chorobie, oraz Dziewiątka Mieczy która wskazuje na kłopoty senne, oraz te powiązane z pracą serca. Siódemka Buław też może świadczyć o lekkich kłopotach zdrowotnych jak przeziębienie, angina, problemy z zatokami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie

 

Osobiscie uzywam do tego celu kart tylko Arkanow Wielkich, jesli chce wiedziec, jaka to diagnoza. Kazda poszczegolna karta z Arkanow Wielkich, informuje na co zwrocic uwage, jakie organy wewentrzne, chorobe.

 

 

Przykladowy rozklad.

 

Losujemy z talii 8 kart i ukladamy je w nastepujacy sposob:

 

 

1). Moja obecna sytuacja zdrowotna.

 

2). Moje zdrowie, na co powinnam teraz szczegolnie uwage zwrocic, jakie choroby? Tylko karta na pozycji 2, informuje jaka to diagnoza.

 

3). Sprawy z przeszlosci, ktore maja na obecna sytuacje wplyw.

 

4). Co robie żlę?

 

5). Czy leczenie bedzie skuteczne?

 

6). Karta rada: co powinnam robic, aby moje zdrowie bylo w rownowadze?

 

7). najblizsza przyszlosc (do 4 miesiecy).

 

8). Dalsza przyszlosc (do poltora roku czasu).

 

 

 

Schemat kart:

 

 

1 karta.

2 karta.

3 karta. 6 karta 7 karta 8 karta.

4 karta.

5 karta

 

Serdecznie pozdrawiam.

Barbara Stanislawska.

tarot-doradca.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...