Skocz do zawartości

Zamieszkanie


Gość Joji

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! :)

 

Pytanie:

Czy zamieszkam w zakupionym mieszkaniu?

 

Karty:

Papież + Wieża + 7 mieczy


Aż się boję. Widać nagłą zmianę sytuacji na horyzoncie. Po skrupulatnych przygotowaniach przyjdzie całkowita zmiana planów, nie zamieszkam tylko wynajmę 7 mieczy.

 

Papież myślę że świadczy o wspólnych starannych przygotowaniach do zamieszkania, dużym wkładzie pracy. Wieża mówi o zmianie planów bądź nawet utracie pracy, niespodziewanym wydarzeniu - tylko jakim? Wygląda tak jak wynajem z rozsądku z powodu problemów finansowych.

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi :wink:

Edytowane przez Joji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja bym to czytała tak, że przy Papieżu możesz odłożyć na później zamieszkanie tam, Wieża pokazuje właśnie to mieszkanie, a 7 mieczy - przeprowadzka częściowa, nie od razu wszystko. 

Ale odpowiedź na pytanie jak najbardziej twierdząca.

 

:thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joji napisał:

Pytanie:

Czy zamieszkam w zakupionym mieszkaniu?

 

Karty:

Papież + Wieża + 7 mieczy

jeśli  podsumować V+XVI ->XXI czyli Świat...

może wyjedziesz ?

myślę, że na razie nie zamieszkasz, ale:

pytanie mam - jakie ramy czasowe wybrałeś  dla tego pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Godzinę temu, Joji napisał:

Karty:

Papież + Wieża + 7 mieczy

Nie wydaje mi się. Jeśli to mieszkanie już zakupiłeś, to przypuszczam, że możesz odkryć w nim jakieś wady lub mankamenty, które okażą się dla Ciebie niewygodne lub niekorzystne. Widać naglą rewolucję w Wieży i zmianę przekonań z konsekwentnego i oddanego swoim wyborom Papieża do osoby skrytej, dosłownie "ukrytej", czyli właściciela mieszkania, który nie jest w nim obecny (ukryty przed najemcą). Moim zdaniem zmienisz zdanie i tam nie zamieszkasz. Nie musi być to spowodowane utratą pracy, bo pytanie tego nie dotyczy. Wieża może oznaczać po prostu zawalenie się starego poglądu, starej decyzji. A Papież jest właśnie kimś, kto nigdy zdania nie zmienia i zawsze postępuje konsekwencje. Wieża to zmienia, ale nie musi tam być żadnej tragedii w tle. 7 mieczy natomiast sugeruje, że ciebie tam nie będzie, ale nie dlatego, że się odetniesz i zmienisz plany, ale dlatego, że coś będziesz chciał zachachmęcić, np. kogoś oszukać, wcisnąć komuś na wynajem takie mieszkanie, w którym sam z jakiegoś powodu być nie dał rady mieszkać, bo ma ono wady.... ja tak to rozumiem. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, h4rrid4n napisał:

Ja bym to czytała tak, że przy Papieżu możesz odłożyć na później zamieszkanie tam, Wieża pokazuje właśnie to mieszkanie, a 7 mieczy - przeprowadzka częściowa, nie od razu wszystko. 

Takie są wstępne plany :) mieszkanie ala biuro, miejsce spotkań, spokojna enklawa zdala od przeszkadzaczy :sark: a prace remontowe trwają, jest dużo do zrobienia, gust bardzo wysublimowany a to kosztuje. Kasy brakuje i niedługo prace będę musiał wstrzymać.

 

13 godzin temu, Ava55 napisał:

jeśli  podsumować V+XVI ->XXI czyli Świat...

może wyjedziesz ?

Byłbym naprawdę zaskoczony :) Może to otwartość na innych i swoboda. Ram czasowych nie definiowałem.

 

13 godzin temu, Priestess napisał:

Nie wydaje mi się. Jeśli to mieszkanie już zakupiłeś, to przypuszczam, że możesz odkryć w nim jakieś wady lub mankamenty, które okażą się dla Ciebie niewygodne lub niekorzystne. Widać naglą rewolucję w Wieży i zmianę przekonań z konsekwentnego i oddanego swoim wyborom Papieża do osoby skrytej, dosłownie "ukrytej", czyli właściciela mieszkania, który nie jest w nim obecny (ukryty przed najemcą). Moim zdaniem zmienisz zdanie i tam nie zamieszkasz. Nie musi być to spowodowane utratą pracy, bo pytanie tego nie dotyczy. Wieża może oznaczać po prostu zawalenie się starego poglądu, starej decyzji. A Papież jest właśnie kimś, kto nigdy zdania nie zmienia i zawsze postępuje konsekwencje. Wieża to zmienia, ale nie musi tam być żadnej tragedii w tle. 7 mieczy natomiast sugeruje, że ciebie tam nie będzie, ale nie dlatego, że się odetniesz i zmienisz plany, ale dlatego, że coś będziesz chciał zachachmęcić, np. kogoś oszukać, wcisnąć komuś na wynajem takie mieszkanie, w którym sam z jakiegoś powodu być nie dał rady mieszkać, bo ma ono wady.... ja tak to rozumiem. 

Mieszkanie zakupiłem, o sąsiadów tutaj raczej nie chodzi. a może? Plany wcześniej strasznie się zmieniały, nie byłem zdecydowany i na początku docelowo miał być wynajem a potem zmiana decyzji na format "studio" + bezpieczna enklawa. To co mi nie odpowiada to wielkość mojej "klitki". Wady zawsze są. Współczesna developerka ;p ale o dziwo jakiś dużych wad na razie dostrzegam, może sąsiedzi ale to się okaże. Mieszkać będzie obok taki lolo, co wygląda jak Papież,dosłownie :D to spojrzenie. Ale tu nie o to chodzi, tylko o pomoc pewnej ogarniętej osoby.

Edytowane przez Joji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.06.2020 o 10:06, Joji napisał:

Pytanie:

Czy zamieszkam w zakupionym mieszkaniu?

 

Karty:

Papież + Wieża + 7 mieczy

Nie. Zmienisz plany i będziesz szukała czegoś innego. 

Uznasz, że w tym mieszkaniu nie czujesz się do końca bezpiecznie. Jest tu co prawda Papież mówiący właśnie o tym, ale na zamknięciu masz 7 Mieczy,  czyli karta oszustw, kradzieży, a także ucieczki (Twojej) i poszukiwania innych rozwiązań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...