Skocz do zawartości

Wyboru


zakretka23

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza tura 

 

Duda - Śmierć - gdybym logicznie nie myślała powiedziałbym ze straci poparcie 

Trzaskowski - 5 buław - będzie rozczarowanie jego wynikiem, mniej zdobędzie głosów niż wszyscy się spodziewają 

Bosak - Koło Fortuny - tutaj będzie dużo zaskoczenie 

Hołownia - 9 pucharów - tez dobry wynik 

 

 

Druga tura 

Duda - wisielec 

Trzaskowski - Kochankowie 

Bosak - Cesarzowa 

Hołownia - Rycerz monet 
 

Wisielec może mówić o zatrzymanie stołka na dalsza kadencje, drugim kandydatem będzie albo Bosak albo Trzaskowski, patrzac na pierwsza turę obstawie Bosaka 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
16 minut temu, zakretka23 napisał:

Trzaskowski - 5 buław

Nie wiem, czy rozczarowanie, moim zdaniem raczej sytuacja będzie bardzo gorąca i dynamiczna, np. w dniu wyborów zanim zostaną zliczone wszystkie głosy. 

17 minut temu, zakretka23 napisał:

Bosak - Koło Fortuny 

Tak, tutaj zaskoczenie, pewnie podobne jak podczas wyborów parlamentarnych, gdy nikt nie dawał Konfederacji większych szans.

19 minut temu, zakretka23 napisał:

Hołownia - 9 pucharów

Ten wynik będzie satysfakcjonował kandydata. 

19 minut temu, zakretka23 napisał:

Duda - Śmierć

Powolne umieranie. Śmierć nie jest nagłą zmianą, a zmianą rozłożoną w czasie, procesem. Moim zdaniem to początek końca. 

 

Na drugą turę poczekam z interpretacją po pierwszej, zobaczymy co się zadzieje. Być może w ogóle nie będzie II tury?

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Teraz, zakretka23 napisał:

Racja z druga tura można się wstrzymać 

Ten Wisielec może mówić właśnie o odroczeniu drugiej tury.... a wejście do II tury Bosaka wydaje mi się wielce nieprawdopodobne, nawet przy karcie Koła. Zakładam więc, że będzie to starcie Trzaskowskiego z Dudełą, o ile do tego starcia dojdzie. 

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

O bardzo ciekawe karty:

 

  • Duda i Śmierć - ta karta zazwyczaj wychodzi, gdy musi nastąpić jakaś nieuchronna zmiana, bo śmierć to przeobrażenie, ale też i nieuchronność, -- ciężko to zinterpretować znając jego aktualne sondaże i wiedząc, że aż tyle one pomylić się nie mogą, zatem odczytanie tej karty jest dość frapujące i nastręcza nie małych trudności... Myślę, że @Priestess trafnie podeszła do tego, mówiąc, że to powolne umieranie, czyli wynik będzie raczej poniżej oczekiwań, chociaż oczywiście może być dalej na I miejscu.
  •  
  • Trzaskowski i 5 buław - to jest na ogól karta rywalizacji, konkurencji, zawodów sportowych, pierwsze co mi przyszło na myśl, że przy tej karcie będą dość wyrównane wyniki, to jest karta siłowania się, a nie miażdżącej przewagi, pytanie tylko, czy chodzi o ring z Dudą, czy też on będzie miał dość spłaszczony wynik do pozostałych kandydatów, bo przy 5 buław często czuć na plecach oddech konkurentów
  •  
  • Bosak - Koło fortuny - jest to karta zmienności, wydarzeń nieoczekiwanych i takich, na które nie mamy wpływu, niekiedy też wielkiego sukcesu, pytanie czy to sukces na miarę drugiej rundy? Czy też odwrócenie trendu dla tego kandydata? A może chodzi o to, że on zdobędzie wynik taki jak mu jest pisany, pomimo tego, że zarówno Konfederacja jak i Bosak są w mediach mocno cenzurowani (ograniczani)
  •  
  • Hołownia i 9 pucharów - ta karta mówi z jednej strony o chwaleniu się czyli o bardzo dobrym marketingu, a jak również mówi o uczcie świętowaniu, może być tak, że on osiągnie całkiem wysoki wysoki wynik, ale nie na tyle by wejść do II tury, coś jak 4 miejsce, które nie łapie się na podium, w przypadku wyborów na prezia to jest 3 miejsce.
  •  
  • Kosinika-kamysz - a on gdzie ma kartę? :P
  •  
  • Pan Żółtek od menelove+ mój faworyt no gdzie ma kartę? :P

 

II tura:

Duda i Wisielec - ta karta z jednej strony odwleka, z druga strony sukcesu nie zapowiada... może być, że II tura zostanie odwleczona, ale to może być też karta reelekcji, bo Wisielec wydłuża

Trzaskowski i Kochankowie - no ten na pewno będzie w drugiej w drugiej, bo kochanki to przecież wybór, ale czy ta karta zapowiada zwycięstwo? Ona jest nierozstrzygnięta.

Bosak i Cesarzowa - ta karta mówi o takim sterowaniu zza pleców, Cesarzowa nie rządzi, ona wpływa na rządy Cesarza, zatem to głosy Bosaka przesądzą o zwycięstwie w II turze, w której on jednak nie będzie

Hołownia i Rycerz monet - rycerz nie wygrywa, nie rządzi, a monetowy wręcz jest niewidoczny w tym co robi. Także to nie on,

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, zakretka23 napisał:

Pierwsza tura 

 

Duda - Śmierć -wow  choć ja bym tutaj coś dobrala, żeby zobaczyć w która stronę pójdzie czy tutalnie się czy odrodzenia na nowo. Trudno odnieść się do tego. Może być tak, że wielka klęska a może być też początkiem jego nowej drogi i to nieco innej niż dotychczas. Np bardzo się zmieni po tym wydarzeniu lub zostanie na jakiś czas w cieniu. 

 

Trzaskowski - 5 buław - uważam, że będzie się działo ta karta to karta uczciwej walki z przeciwnikiem, więc ma szansę, ale będzie chwilami gorąco. 

Bosak - Koło Fortuny - noo tutaj będzie zaskoczenie, ale też bym dobrala jak zakręci koło. 

 

 

Druga tura 

Duda - wisielec no i to mi pasuje do tej śmierci, że zostanie dalej i znowu związane ręce, nogi u usta mimo, że zostanie prezydentem może zostać odsunięty na bok 

Trzaskowski - Kochankowie hmm no i tu bym się zastanowiła, bo to karta związku, łączenia się z, pogodzenia coś z czymś, konieczność podjęcia decyzji trochę na dwa fronty. Może to znak, że ma  szansę i wtedy będzie musiał zrezygnować z posady prezydenta miasta i objąć nowy urząd 

Bosak - Cesarzowa, no on ma wyjątkowo dobre karty. Tak naprawdę najlepsze ze wszystkich. Kto wie może koło. Tak zakręci, że nas zaskoczy. 

Hołownia - Rycerz monet. Myślę że wygranej tu nie ma, ale dużo na tym ugra. Karta wzbogacenia się, nauki. 
 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Arbogast napisał:

***** i Cesarzowa - ta karta mówi o takim sterowaniu zza pleców, Cesarzowa nie rządzi, ona wpływa na rządy Cesarza, zatem to głosy *****a przesądzą o zwycięstwie w II turze, w której on jednak nie będzie

Myślę nawet, że będzie to jawne poparcie jednej ze stron i myślę że nie będzie ono dla osoby aktualnie piastującej urząd. To będzie to zaskoczenie - Koło fortuny (tak zdaję sobie sprawę z różnicy światopoglądowych tych dwóch nurtów)

 

Chodzi m. in. o dodatkowe obciążenia fiskalne i podatki, których ta strona bardzo nie lubi - to przeważy szalę, a nie LGBT i wojna światopoglądowa.

Edytowane przez Joji
Odnośnik do komentarza

Swietnie wytypowałam czwórkę. W drugiej turze mamy Wisielca i Kochanków, po wyborze większości widać, ze Polacy lubią być na krótkich smyczach w kagańcach i nie mieć kompletnie nic do powiedzenia ... 

oczywiście odczytuje to w ten sposób ze osoby głosujące na Holownie i resztę oddadzą głos na Rafała 

druga opcja to ze nie ma żadnego wyboru ...wybór między tyfusem, a dżuma p

Edytowane przez zakretka23
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Mamy już wyniki i zastanawiam się co nam te karty powiedziały, bo:

- śmierc u Dudy... no z takim wynikiem, zyskał tyle głosów ile jego partia na jesień, nawet lekko więcej... gdzie ta zmiana? 

- 5 buław u Trzaskowskiego jak najbardziej pokazala wlasnie rywalizacje 

- Kolo fortuny dla Bosaka... no on zyskal tyle glosow ile jego partia na jesien... constans, a po tej karcie spodziewałbym się jakiegos odwrócenia losu, zaskoczenia...

- 9 pucharow dla TVN, no on zadowolony, wynik napompowany jak na dziennikarza, wiec tez karta w sumie dobrze pokazala

 

Czyli karty dla Dudy i Bosaka mnie zastanawiają 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Teraz, Arbogast napisał:

Mamy już wyniki i zastanawiam się co nam te karty powiedziały, bo:

- śmierc u Dudy... no z takim wynikiem, zyskał tyle głosów ile jego partia na jesień, nawet lekko więcej... gdzie ta zmiana? 

- 5 buław u Trzaskowskiego jak najbardziej pokazala wlasnie rywalizacje 

- Kolo fortuny dla Bosaka... no on zyskal tyle glosow ile jego partia na jesien... constans, a po tej karcie spodziewałbym się jakiegos odwrócenia losu, zaskoczenia...

- 9 pucharow dla TVN, no on zadowolony, wynik napompowany jak na dziennikarza, wiec tez karta w sumie dobrze pokazala

 

Czyli karty dla Dudy i Bosaka mnie zastanawiają 

W moich kartach na wczoraj : Duda 8 monet, Trzaskowski Sprawiedliwość, Hołownia 10 kielichów,Bosak 9 buław.

 

II tura Duda Królowa Kielichów, Trzaskowski Koło Fortuny.

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza

Duda 8 monet - najdroższy prezydent wypracował sobie wygrana rozdawnictwem, za które wszyscy płacimy 

Trzaskowski - Sprawiedliwość zasłużenie 

Holownia - 10 pucharów chyba nie spodziewał się aż takiego poparcia 

Boska - 9 buław sporo osób na niego nie głosował bo nie wierzyło w jego sukces 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Teraz, zakretka23 napisał:

Duda 8 monet - najdroższy prezydent wypracował sobie wygrana rozdawnictwem, za które wszyscy płacimy 

Trzaskowski - Sprawiedliwość zasłużenie 

Holownia - 10 pucharów chyba nie spodziewał się aż takiego poparcia 

Boska - 9 buław sporo osób na niego nie głosował bo nie wierzyło w jego sukces 

Liczę, ze to Koło Fortuny okaże się szczęsliwe dla Trzaskowskiego :)

Edytowane przez Inez2503
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Gość Joji

Karty dla K. Bosaka można już zweryfikować. Wynik lepszy od oczekiwań, a głosy jego wyborców będą rzeczywiście rozstrzygające – ten elektorat to w głównej mierze ludzie młodzi. Widać jak pozycja kandydata Konfederacji wzrosła np. po zaproszeniu do TVN24 i wywiadzie dla Moniki Olejnik oraz ilości innych wywiadów. K. Bosak nikogo nie poparł w drugiej turze ani nie powiedział na kogo nie zagłosuje. Co więcej nic nie zapowiada, aby stanął po którejś ze stron (a zatem myliłem się, że kogoś poprze).

Edytowane przez Joji
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...