Skocz do zawartości

Talie Tarota z numerowanymi Małymi Arkanami


Mili84

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Mili84 napisał:

Szukam talii Tarota z numerowaną całą talią -  do 78

Suliga odpada:)

Jeśli coś przychodzi Wam go głowy będę wdzięczna:)

 

Hej :)

Czy możesz opisać swój problem bardziej szczegółowo, bo myślałam, że w większości talii 6 kielichów ma zaznaczone 6 na karcie, a Kapłanka II (2 rzymskie). Może nie koniecznie zrozumiałam pytanie...

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
2 godziny temu, Mili84 napisał:

Szukam talii Tarota z numerowaną całą talią -  do 78

Suliga odpada:)

Jeśli coś przychodzi Wam go głowy będę wdzięczna:)

 

Każda talia jest numerowana... chodzi Ci o ilustrowane arkana mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Chodzi o to, żeby karty były ponumerowane od 0 do 78?

Może dałoby się znaleźć taką talię, ale jest to dość nietypowy pomysł. Dlaczego akurat taka?

 

 

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Chodzi o talię ponumerowaną od 1 do 78. Talia Sulgi jest właśnie tak numerowana ale ona do mnie nie mówi.

Powiedzmy,że szukam dodatkowych znavzeń:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
10 minut temu, Mili84 napisał:

Dokładnie.Chodzi o talię ponumerowaną od 1 do 78. Talia Sulgi jest właśnie tak numerowana ale ona do mnie nie mówi.

Powiedzmy,że szukam dodatkowych znavzeń:)

 

Nie spotkałam się z taką talią, ale możesz sobie sama ponumerować... trudno mi sobie jednak wyobrazić, do czego miałoby to się przydać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Trudno będzie o taką... Sprawdź Grand Etteilla Tarot i zwykłego Etteilla Tarot. Zobacz sobie czy numeracja na tych kartach jest ok.

 

Jeśli lubisz się uczyć symboliki na poważnie, to może to być dla Ciebie niezła gratka, Etteilla był ważną postacią w historii Tarota.

 

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Tarot Egyptiens ma też numerację do 78:
 

 

Na talii Hermetic Tarot są oznaczenia znakami hebrajskimi. Sama używam talii, która ma coś podobnego, ale tylko na Wielkich Arkanach. U mnie te znaki są związane z systemem gematrii i są właśnie dodatkową numeracją: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gematria
Nie wiem czy w przypadku Hermetic Tarot o to właśnie chodzi, musiałabyś poczytać, jeśli talia Ci się spodoba:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...