Jump to content

Nadmierna senność

Piko

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś wie co może być przyczyną nadmiernej senności. Wiem że pogoda w kratkę; raz pada, a raz słońce, co może mieć wpływ bo jestem meteopatą....

Ale wygląda to mnij więcej tak że kładę się spać wieczorem, przebudzam koło szóstej rano i ponownie zasypiam na kilka godzin, a w ciągu dnia czuje się senny.

Zaczynam podejrzewać że to coś ze zdrowiem , coś z organami wewnętrznymi... Ktoś miał kiedyś coś podobnego ? :prosi:

Guest Ava55

może być wiele przyczyn

np. śpisz za dużo , śpisz słabo (przebudzasz się w nocy, masz złe proporcje faz snu)

może być niskie ciśnienie, słabe dotlenienie (mało ruchu na świeżym powietrzu)

i chyba tez poziom cukru może miec  wpływ, podobnie jak zbyt mało czerwonych krwinek, niski poziom żelaza

a jeszcze moze być stres na to wszystko

piszę hasłowo, bo to wszystko można znaleźć w necie

Edited by Ava55

Guest Nice
19 minut temu, Piko napisał:

Właśnie obawiam się o ten poziom cukru, ale sprawdzę też żelazo...

Czy masz niskie ciśnienie? - to może być odpowiedzią, zwykle śpią dużo (i dla nich to jest normalnym) a po zbyt krótkim obudzeniu mają mdłości. Pogoda też może na to wpływać. Za mało Słońca i świeżego powietrza. Rzeczywiście sprawdź swoją dietę, i staraj się wydobywać elementy z jedzenia, a nie z suplementów. Może też przyczynić się brak węglowodanów :P

Resztę Ava bardzo dobrze ujęła! ;)

6 minut temu, Willow napisał:

Rzeczywiście sprawdź swoją dietę, i staraj się wydobywać elementy z jedzenia, a nie z suplementów. Może też przyczynić się brak węglowodanów :P

Lekarka zaleciła mi dietę wegetariańską ze względu na nadmiar trójglicerydów i innych tłuszczy we krwi , ale i tak jestem fleksitarianinem tzn. jak ktoś poczęstuje mięsem to nie odmawiam... :)

Guest Nice
25 minut temu, Piko napisał:

Lekarka zaleciła mi dietę wegetariańską ze względu na nadmiar trójglicerydów i innych tłuszczy we krwi , ale i tak jestem fleksitarianinem tzn. jak ktoś poczęstuje mięsem to nie odmawiam... :)

Drogi Piko, czy Ty uważnie czytałeś co napisałam?

Wegetariańska dieta nic do mięsa nie ma, również jak i mięso do węglowodanów :P

Wegle to ryż, kasza, makaron, które można jeść bez mięsa, a makaron bardzo często wyrabia się bez jajek :)

Co do źródła żelaza, to warto też spojrzeć na jabłka, granaty, kaszę gryczaną...

Edited by Nice

17 minut temu, Willow napisał:

Wegetariańska dieta nic do mięsa nie ma, również jak i mięso do węglowodanów :P

Mięso zawiera między tkanką mięśniową bardzo dużo tłuszczu zwierzęcego, a więc substancji energetycznych. Wyjątkiem jest mięso drobiowe które zawiera mniej tłuszczy zwierzęcych...

17 minut temu, Willow napisał:

to ryż, kasza, makaron, które można jeść bez mięsa

To właśnie jem ... :ok:

Edited by Piko

Guest Nice
1 minutę temu, Piko napisał:

Mięso zawiera między tkanką mięśniową bardzo dużo tłuszczu zwierzęcego, a więc węglowodanów. Wyjątkiem jest mięso drobiowe które zawiera mniej węglowodanów zwierzęcych...

To właśnie jem ... :ok:

Mój mąż siedzi na diecie keto i ciągle twierdzi że tłuszcz, to nie węgle, bo, mimo że z niestraconych węglowodanów formuje się tłuszcz, z tłuszczu węglowodanów nie wyciągniesz :P

3 minuty temu, Willow napisał:

z niestraconych węglowodanów formuje się tłuszcz, z tłuszczu węglowodanów nie wyciągniesz :P

tak, przejęzyczyłem się i już poprawiłem...

Edited by Piko