Jump to content

Pieniądze


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:

To pozytywna karta symbolizująca pieniądze, obfitość i szczęście.


• spadek, wygrane, szczęście
• sukces i dobrobyt są w zasięgu ręki
• pewność siebie, poczucie własnej wartości, sukces


SYMBOLE: Ta karta przedstawia pokój wypełniony pieniędzmi. Na stole są worki pieniędzy, a także w dużym otwartym sejfie w ścianie. Widoczna duża ilość pieniędzy symbolizuje obfitość. Otwarty sejf może symbolizować potrzebę oszczędzania lub dostępu do oszczędności. Przy stole stoi puste krzesło, które przypomina, że pieniądze nie przynoszą szczęścia ani miłości. Są tu też inne przedmioty związane z pieniędzmi - mogą to być testamenty lub inne dokumenty o dużej wartości lub dotyczące pieniędzy. Wszystkie te kosztowności są wyraźnie widoczne, mogą oznaczać ocenę lub podsumowanie wszystkiego, co jest dostępne, ponieważ istnieje pilna potrzeba ich użycia lub dług do pokrycia. Sejf może być również symbolem serca, w którym przechowywane są nadzieje na przyszłość i tajemnice.


PROSTA: Znaczenie tej karty uważane jest za pozytywne. To zapowiedź finansowego szczęścia i dobrego samopoczucia. Źródłem bogactwa może być rodzina, wygrane lub źródła biznesowe. Przypomina również pytającemu, jak ważne jest oszczędzanie, ponieważ fortuna może się zmieniać, a oszczędności mogą się wyczerpać. Jeśli ta karta leży obok karty „Fortuny”, symbolizuje wielkie bogactwo. Jeśli ta karta jest powiązana z kartą symbolizującą pożądanie, taką jak dom, sugeruje to, że fundusze potrzebne do jej zdobycia zostaną odnalezione.
Jeśli obok są karty dotyczące miłości, może ostrzegać o materialnej naturze związku lub że zainteresowanie drugiej osoby jest powodowane pieniędzmi. Jeśli karta ta sąsiaduje z kartami zapowiadającymi negatywne zmian w przyszłości, oznacza to czas nadchodzących wyzwań finansowych i że pieniądze zostaną utracone lub będzie ich brakować.


Możliwe znaczenia
MIŁOŚĆ: związki, małżeństwa, związki partnerskie lub sprawy mają motywacje finansowe, uważaj na poszukiwaczy złota
PRACA: trudne wyzwania finansowe, potrzeba większych opóźnień kapitałowych, inwestycyjnych lub płatności
ZDROWIE: może być konieczne wykorzystanie oszczędności w celu pokrycia kosztów leczenia w celu poprawy
PORADA: Bogactwo materialne może być ulotne, pamiętaj, aby oszczędzać na przyszłe potrzeby.

 

ODWRÓCONA: utrata pieniędzy, która może wynikać z hazardu, zmarnowania pieniędzy lub wydanych na próżno. W pozycji odwróconej jest interpretowana jako pozytywna tylko wtedy, gdy jest sąsiaduje z kartą oznaczającą koniec okresu stagnacji, ubóstwa, nędzy lub trudności finansowych. Jednak w większości przypadków jest to ostrzeżenie, że pojawią się komplikacje w wyniku nieodpowiedniego lokowania pieniędzy. Może to być spowodowane zbyt dużymi wydatkami pytającego, marnowaniem spadku, wyczerpywaniem oszczędności lub dokonywaniem złych wyborów inwestycyjnych. Wskazuje, że czas obfitości minął i że nadszedł czas, aby być oszczędnym. Jeśli pytający czeka na pewną sumę pieniędzy, prawdopodobnie nie przyjdzie.

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...