Jump to content

Prezent


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:

Jest to ogólnie dobra karta sugerująca realizację aspiracji lub życzeń lub przybycie prezentu lub spadku.

• wygrane, spadek, obfitość
• sytuacja poprawia się, udane starania, osiągnięcia
• przekupstwo, pochlebstwa

SYMBOLE: Przedstawiony pokój jest dość pusty, z wyjątkiem stołu, na którym znajduje się pudełko zawierające kamienie szlachetne, klejnoty i skrzydlaty posąg. Sam pokój wygląda elegancko ze złotymi wykończeniami, obrazem i czerwonymi zasłonami. Kamienie szlachetne reprezentują dar materialny lub finansowy, taki jak spadek lub wygrana, lub sytuacyjny, jak świetnie zdany egzamin lub poprawa w miejscu pracy. Pustka pokoju może wskazywać na pustkę; same rzeczy materialne nie zaspokajają potrzeb duchowych i emocjonalnych. Pudełko symbolizuje dom dla naszych najcenniejszych, intymnych i tajnych myśli i uczuć, zarówno świadomych, jak i nieświadomych, pokazywane na zewnątrz lub ukrywane w środku duszy. Przedstawiony stół ma wiele nóg, co sugeruje, że ciężar bogactwa wymaga dodatkowego wsparcia.

 

PROSTA: sytuacja, która nagle i dramatycznie się poprawia. Może to być spowodowane końcem niepewnego okresu lub udzieleniem znacznej pomocy, która zmienia sytuację na lepsze. Może reprezentować pokonywanie przeszkód, które ustępują miejsca sukcesowi i szacunkowi. Chociaż zwykle uważana jest za kartę pozytywną, karta ta może być niejednoznaczna, ponieważ bogactwo materialne może rozpraszać lub oślepiać i powodować próżność, chciwość lub szkodzić relacjom. Razem z dużym bogactwem przychodzi duża odpowiedzialność. Gdy ta karta pojawia się obok karty „Fałsz” (Falseness) lub innymi negatywnymi kartami, może to oznaczać pochlebstwo, fałszywe oddanie, łapówki lub oszustwo. Może to również wskazywać na sytuację, w której ktoś próbuje kupić uczucie lub przysługę.

Możliwe znaczenia:
MIŁOŚĆ: prezenty wymieniane między kochankami, szczęście w zasięgu ręki, związek przynosi korzyści społeczne, ekonomiczne lub emocjonalne
PRACA: wiele projektów zostaje zrealizowanych, rynek pracy zmienia się na korzystny, sukces zawodowy i lepszy wizerunek
ZDROWIE: terapie i kuracje są skuteczne, wyniki są zgodne z oczekiwaniami, niedługo będzie dobrze
PORADA: Przyjmuj prezenty łaskawie, ale uważaj na motywacje darczyńcy. Sprawdź dołączone do prezentu rachunki. Bądź świadomy odpowiedzialności.

 

ODWRÓCONA: Po odwróceniu ta karta stanowi pewnego rodzaju utratę. Może to być nieotrzymany dar, utracony spadek lub inna nieoczekiwana strata lub dług. Może to oznaczać niezdolność do oszczędzania pieniędzy, lub marnowanie pieniędzy. Może reprezentować straty finansowe i giełdowe, sprzedaż przedmiotów w celu pozyskania pieniędzy lub złe inwestycje. Jeśli towarzyszy mu karta „Złodziej”, może oznaczać kradzież, oszustwo lub szantaż. W pozycji odwróconej ta karta jest pozytywna, jeśli jest powiązana z kartami sugerującymi zwycięstwo, sukces lub osiągnięcie, które mogą wskazywać na koniec okresu zależności ekonomicznej lub szantażu.

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...