Jump to content

Wdowiec


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:

Ta karta symbolizuje osobę żyjącą w samotności, smutku, stracie lub porzuceniu. Żałobny stan emocjonalny.
• żal i żałoba po stracie
• trzeba zaakceptować sytuację jako zakończoną

 

SYMBOLE: Ta karta przedstawia elegancko ubranego mężczyznę składającego wieniec na grobie na cmentarzu. Wydaje się być bardzo smutny i opłakuje utratę drogiej żony, co widać po napisie na nagrobku. Mężczyzna jest sam, symbolizując samotność, samotną udrękę i smutek. Jego elegancki strój sugeruje, że wciąż oddaje cześć i oddanie temu, co już umarło. Cmentarza w tle symbolizuje ostateczność, odejście na zawsze lub ostateczną stratę.

 

PROSTA: Jest to karta negatywna, ponieważ reprezentuje uczucia, które wiążą się ze znaczną stratą lub separacją. Niezależnie od tego, czy jest to koniec romansu, utrata pracy, zły interes, niepowodzenie firmy, czy utrata przyjaciela lub ukochanej osoby, ta karta reprezentuje uczucie smutku, samotności i żalu, które mogą być przytłaczające. Ta karta może reprezentować osobę owdowiałą lub kogoś, kto doświadczył przez utraty kogoś lub czegoś. Jeśli pytanie dotyczy związku, karta ta sugeruje, że jest on skończony oraz że sytuacja jest trudna i skomplikowana dla pytającego. Ta karta ostrzega również, że nie zawsze docenia się pełną wartość czegoś do czasu, aż stracimy to na zawsze. Ta karta symbolizuje uczucia szczerego i poważnego żalu. Ta karta ostrzega także o okresie samotności i smutku, który będzie trudny do pokonania.

 

Możliwe znaczenia:
MIŁOŚĆ: samotność, wdowieństwo, zerwane relacje, niezdolność do poradzenia sobie z konsekwencjami działań, jakich dopuścił się partner
PRACA: utrata pracy, straty ekonomiczne, czyjeś działania są poza naszą kontrolą
ZDROWIE: cierpienie fizyczne lub psychiczne, wypadek
PORADA: Uznaj i zaakceptuj, że strata jest trwała, i pracuj nad pójściem dalej, nie rozmyślaj o przeszłości.

ODWRÓCONA: Ta karta może być bardziej pozytywna po odwróceniu. W połączeniu z pozytywnymi kartami może sygnalizować koniec okresu samotności i smutku lub w najgorszym przypadku naprzemienne okresy szczęścia i smutku. Może to wskazywać, że czas żałoby minął i nadszedł czas, aby przejść dalej. Natomiast kiedy ta karta pokazuje się odwrócona w połączeniu z innymi kartami negatywnymi, nabiera bardziej złowieszczego znaczenia i zapowiada nagłe, nieodwracalne zakończenia. Może to być miłość, która kończy się nagle, co prowadzi do rozpaczy i desperacji.

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...