Jump to content

Wróg - Enemy


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:

 

Ta karta odnosi się do męskiej karty Wroga (Enemy), w języku włoskim "Nemico". W talii jest jeszcze "Foe", (wł. "Nemica), z ukazaną postacią kobiety. 

Jest to negatywna karta pokazująca wrogiego mężczyznę, który jest przebiegły i użyje wszelkich środków, aby zaszkodzić sytuacji osobistej lub finansową.


• sprzeciw, siły działające przeciwko, konfrontacja
• szpiegostwo, poszlaki, brak zaufania
• oszust, fałszywy przyjaciel, wróg
• nieświadomość, że coś jest nie tak lub że pojawiał się problem

SYMBOLE: Karta pokazuje mężczyznę ukrywającego się za drzewem, czekającego na swoją ofiarę. Droga jest opustoszała, idealna na zastawienie zasadzki lub pułapki. Mężczyzna symbolizuje osobę, która walczy z nami lub knuje przeciwko nam. Wróg jest także symbolem przeszkody, która nas oddziela lub uniemożliwia realizację projektu. Znaczące jest to, że jest ukryty przez drzewo, coś naturalnego, coś czego nie podejrzewalibyśmy, że może zawierać coś, co uczyniłoby nas nieszczęśliwymi.

PROSTA: Ta karta jest ostrzeżeniem, aby zachować czujność, sprawdzić informacje i dokładnie je zanalizować jeszcze raz. Ktoś lub coś knuje przeciwko pytającemu, blokując ścieżkę do przodu. Powiązane karty pomagają rozpoznać, jakiej sfery lub sprawy to dotyczy i jaki będzie miało wpływ na życie pytającego. Uważaj, bo może to być ktoś, kto jest na nas zły, uważa że go skrzywdziliśmy i szuka teraz zemsty. Ta karta sugeruje również, że wróg jest nieoczekiwany, wyskoczy pozornie znikąd, zaskakując pytającego. Jeśli po tej karcie następuje jakaś inna, która zapowiada koniec tego zagrożenia, może to oznaczać pojednanie, powrót przyjaźni, koniec działań wojennych, koniec niebezpieczeństwa i przeszkód (autor nie wymienia jakie to mogłyby być karty - przyp.)


Możliwe znaczenia:
MIŁOŚĆ: przyjaciel lub krewny wtrąca się i zakłóca związek lub powoduje stres emocjonalny
PRACA: zachowuj plany dla siebie, pilnuj dokumentacji, sprawdzaj umowy, spodziewaj się oszustwa lub podważania kompetencji
ZDROWIE: pobudzenie i napięcie powodują niepokój, problemy z sercem lub bezsenność, spalanie nadmiaru energii za pomocą sportu
PORADA: Bądź czujny, rozpoznaj wroga symbolizowanego przez tę kartę

 

ODWRÓCONA: w odwróceniu, ta karta jest pozytywna, co oznacza koniec kłótni, wrogości lub przeszkód. Może to również wskazywać, że oszustwo było żartem, wyzwaniem lub że wykryto niebezpieczeństwo i wróg sam się wycofał, zanim zdążył wyrządzić jakiekolwiek szkody. Ta karta może być dwuznaczna, bo w połączeniu z innymi negatywnymi kartami może wskazywać, że raz rozwiązany problem może zostać ponownie zainicjowany.

 

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...