Skocz do zawartości

Odstąpienie od umowy


zakretka23

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym wykupiłam abonament u wirtualnego trenera - dieta i trening. Moj błąd ze od razu kupiła 12 miesięcy zamiast sprawdzić, ale prawo mówi ze mogę odstąpić od takiej umowy. Na mojego maila trzy miesiące temu o odstąpienie pan zawiesił abonament na trzy miesiące, po czym nie świadcząc usług pobrał za kolejny. Wczoraj po rozmowie z prawnikiem wysłałam kolejne odstąpienie. Dostałam odpowiedz ze nie ma takiej opcji. Mogłabym płacić, ale za co ? Mam prawo być nie zadowolona, do tej pory dostałam eBook zlepek informacji które można znaleść w internecie na temat żywienie i rozpisany trening dla osoby początkujące. Nie lubię nie uczciwości i mam zmiar oddać sprawę do prawnik z UOKiK.

 

czy uda mi się zerwać umowę nie płacąc dalej ? 
5 mieczy Koło Fortuny Rycerz buław  

 

na początku widać oprócz i próbę wykorzystania przeciągnięcia racji na swoją stronę, ale Kolo fortuny przy rycerzu buław mówi o szybkiej zmianie oby na moja korzyść  

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Godzinę temu, zakretka23 napisał:

czy uda mi się zerwać umowę nie płacąc dalej ? 
5 mieczy Koło Fortuny Rycerz buław  

myślę, że ten trener sam zaproponuje jakąś ugodę, pójdzie Ci na rękę. W 5 mieczy widać jego nieszczerość i bubla, jakiego Ci wcisnął, w kole zmianę i nowy obrót spraw, a buławowy rycerz to jego inicjatywa. 

W podsumie Księżyc, więc radzi poszukać prawnych haków, ukrytych zapisów, nieznanych mu przepisów, aby pan rycerz zmienił podejście. 

 

ps. wydaje mi się, że zgodnie z prawem konsumenckim możesz złożyć zwyczajnie reklamację w formie oficjalnej, na którą sprzedawca usługi musi odpowiedzieć w ustawowym czasie. W reklamacji musisz też wskazać, czego oczekujesz w ramach rekompensaty, bo bez tego nie będzie można jej uznać. Poczytaj o tym, może to jakiś trop, łatwiejszy i bardziej przyjazny do ogarnięcia dla obu stron. 

Edytowane przez Priestess
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, zakretka23 napisał:

W lutym wykupiłam abonament u wirtualnego trenera - dieta i trening. Moj błąd ze od razu kupiła 12 miesięcy zamiast sprawdzić, ale prawo mówi ze mogę odstąpić od takiej umowy. Na mojego maila trzy miesiące temu o odstąpienie pan zawiesił abonament na trzy miesiące, po czym nie świadcząc usług pobrał za kolejny. Wczoraj po rozmowie z prawnikiem wysłałam kolejne odstąpienie. Dostałam odpowiedz ze nie ma takiej opcji. Mogłabym płacić, ale za co ? Mam prawo być nie zadowolona, do tej pory dostałam eBook zlepek informacji które można znaleść w internecie na temat żywienie i rozpisany trening dla osoby początkujące. Nie lubię nie uczciwości i mam zmiar oddać sprawę do prawnik z UOKiK.

 

czy uda mi się zerwać umowę nie płacąc dalej ? 
5 mieczy Koło Fortuny Rycerz buław  

 

na początku widać oprócz i próbę wykorzystania przeciągnięcia racji na swoją stronę, ale Kolo fortuny przy rycerzu buław mówi o szybkiej zmianie oby na moja korzyść  

Bedzie ciężko, ale ten Rycerz jest dość waleczny i myślę, że coś ugra. Koniecznie do UOKiK. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Już rozmawiałam z prawnikiem z UOKiK powiedział ze jak najbardziej mam prawo do odstąpienia od umowy nawet mogę żądać zwrotu zgodnie za art. 495 kc. Powiedział ze najlepiej bym sprawę przesłała do UOKiK a prawnik wystąpi w moim imieniu i nie będę musiała się tym zajmować. Mam zamiar skorzystać z tej opcji 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza

A może udałoby Ci się znaleźć więcej poszkodowanych i jakiś pozew zbiorowy? Ostatnio często o tym słyszę, że zalegają a to z wyplaceniem kasy albo pobieraniem za nic. Ja rozumiem, że jest ciężko, ale muszą te firmy jednak pamiętać o uczciwości i lojalności. Potem ciężko będzie im odbudować zaufanie klientów. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
5 minut temu, zakretka23 napisał:

Już rozmawiałam z prawnikiem z UOKiK powiedział ze jak najbardziej mam prawo do odstąpienia od umowy nawet mogę żądać zwrotu zgodnie za art. 495 kc. Powiedział ze najlepiej bym sprawę przesłała do UOKiK a prawnik wystąpi w moim imieniu i nie będę musiała się tym zajmować. Mam zamiar skorzystać z tej opcji 

a prawnik za to weźmie pieniądze? Bo jeśli tak, to może łatwiej będzie się dogadać z tym trenerem? 

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Teraz, Priestess napisał:

a prawnik za to weźmie pieniądze? Bo jeśli tak, to może łatwiej będzie się dogadać z tym trenerem?

Nie prawnik z UOKiK są za darmo o naprawdę są dobrzy. 

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Teraz, zakretka23 napisał:

Nie prawnik z UOKiK są za darmo o naprawdę są dobrzy. 

Dość radykalne posunięcie, próbowałaś to wyjaśnić z tym trenerem czy od razu idziesz na noże?

Odnośnik do komentarza

Próbowałam, ale on uważam ze wiedziałam co kupuje, a przecież to nie abonament internetowy. Napisałam w odstąpienie od umowy, ale zero reakcji. Z prawnikiem już rozmawiałam i upewnił mnie o moim prawie do rezygnacji z takiej usługi tym bardziej ze panuje pandemia. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
7 godzin temu, zakretka23 napisał:

czy uda mi się zerwać umowę nie płacąc dalej ? 
5 mieczy Koło Fortuny Rycerz buław

Będą jakieś niedomówienia, uda się, ale zwycięstwo będzie mocno wyszarpane. Mozesz byc nie do konca zadowolona na początku z ustaleń lub powinnaś przyjrzeć się dokładnie, co on zaproponuje, bo może próbować Cię oszukać 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Lunaria napisał:

Będą jakieś niedomówienia, uda się, ale zwycięstwo będzie mocno wyszarpane. Mozesz byc nie do konca zadowolona na początku z ustaleń lub powinnaś przyjrzeć się dokładnie, co on zaproponuje, bo może próbować Cię oszukać 

Nie mam zamiaru z nim czegokolwiek ustalać, może poszukam innych osób które chciałby odstąpić :))

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wiec mimo wysyłania kolejnych maili z prośba o zerwanie umowy, pieniądze z mojego konta były pobierane pomimo braku współpracy. Wysłałam pismo do rzecznika praw konsumenta i ten w moim imieniu wystosował pismo zrywające umowę. Jak zareaguje na pismo od rzecznika uparty trener? 
 

5 mieczy Mag 10 mieczy - suma Wieża po 10 mieczy był Pustelnik 

 

mega się wkurzy i nawet może napięć do mnie coś bardzo nieprzyjemnego, ale tak czy inaczej wycofa się 

 

mnie dziwi ze takim ludzią nie przychodzi refleksja do głowy, ze bierze pieniądze za nic ...przykre 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, zakretka23 napisał:

Jak zareaguje na pismo od rzecznika uparty trener? 
 

5 mieczy Mag 10 mieczy - suma Wieża po 10 mieczy był Pustelnik 

Będzie próbował wybrnąć z tego,  o czym wyraźnie mówi zestaw 5 Mieczy + Mag, ale jego argumenty nie będą racjonalne i finalnie przegra.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, zakretka23 napisał:

Wiec mimo wysyłania kolejnych maili z prośba o zerwanie umowy, pieniądze z mojego konta były pobierane pomimo braku współpracy. Wysłałam pismo do rzecznika praw konsumenta i ten w moim imieniu wystosował pismo zrywające umowę. Jak zareaguje na pismo od rzecznika uparty trener? 
 

5 mieczy Mag 10 mieczy - suma Wieża po 10 mieczy był Pustelnik 

 

mega się wkurzy i nawet może napięć do mnie coś bardzo nieprzyjemnego, ale tak czy inaczej wycofa się 

 

mnie dziwi ze takim ludzią nie przychodzi refleksja do głowy, ze bierze pieniądze za nic ...przykre 

No mocno go to uderzy. W ogóle to widać, że ma teraz jakieś problemy i to dużeni to pismo od Ciebie mu nie na rękę. Możliwe w tym pustelniku, że nie będzie się do Ciebie odzywać, będzie szukać w tym czasie ratunku. Jakaś izolacja. 

Edytowane przez panna.marta
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Bujałam się z tym tematem długo, bo pierwsza próba odstąpienia od umowy była w kwietniu, kolejna w lipcu, aż w końcu zostałam zmuszona do uruchomienia Rzecznika Praw Konsumenta. Rzecznik wystosował odpowiednie pismo, jednak to nic nie pomogło pieniądze dalej były ściągane z konta. Nie są to duże kwoty, ale ciężko na nie pracuj i generalnie dla zasady. Wiec uruchomiona procedury bankowe i zablokowałam jego stronę, po czym złożyłam reklamacje o zwrot nie słusznie ściąganych pieniędzy. Przez ten okres sama doprowadziłam przy pomocy endrokrynologa swoją sylwetkę do porządku. Ku przestrodze. 
 

jak pan zareaguje na reklamacje ? 
 

Rydwan Wieża Cesarzowa 

 

Zburzenie jego równowagę w pazerności do pozyskiwania kasy i pokaże swoją sile sprawcza oraz konsekwencje w załatwianiu swoich spraw, ogólnie gwałtowne zerwanie umowy 

Edytowane przez zakretka23
Odnośnik do komentarza

Nie da łatwo za wygraną. Weźmie to sobie za punkt honoru, żeby z tobą wygrać, co widać wyraźnie w Rydwanie. Za wszelką cenę. To doprowadzi do tego, że przeżyjesz wiele stresu, widzę dużą szansę na trafienie sprawy do sądu, w każdym razie na pewno będą z tego nieprzyjemności i to spore (Wieża). Tymi nieprzyjemnościami będzie chciał ugrać tyle ile tylko może, a ostatecznie będzie chciał cię ugładzić jakimś rodzajem kompromisu. Albo tego co on za kompromis będzie uważał, np. za niedogodności zaproponuje ci jakieś bony, produkty albo inne takie. 

 

Podsumowując reakcja będzie taka: "mam rację! nie dam sobie w kaszę dmuchać, bo inni też tak zrobią a ja muszę z czegoś żyć! (tutaj różne działania,żeby spełnić swoje postanowienie i na koniec:) żeby nie miała o mnie złego zdania i żeby nie poleciała zła opinia wcisnę jej jakieś zadośćuczynienie za to wszystko. Niech ma i się cieszy."

Odnośnik do komentarza

Niech sobie idzie do sądu - w tych kartach sądu nie widzę, mam druga decyzje o zwrocie pieniędzy z odsetki, a bank już realizuje reklamacje. 
Na razie próbowałam załatwić swoją sprawę, najpierw ugodowa, a później za pomocą narzędzi jakie miałam do wykorzystania. Mnie jego chore ego nie bardzo obchodzi. Jeśli ktoś mnie zapyta o zdanie co sadze na temat jego usług to obiektywnie się wypowiem i chetnie poradzę osoba jak skutecznie zerwać z nim współpracę. 

Edytowane przez zakretka23
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Iwka78 napisał:

Moim zdaniem facet się podda. Rydwan z Wieżą to nagła zmiana, której się nie spodziewał, a cesarzowa to moim zdaniem Ty. Zadbałaś o swoje interesy tak jak właśnie cesarzowa.

Już pozamiatane Bank zwrócił mi pieniądze dzień po złożenia reklamacji. Warto walczyć o swoje, a nie oddawać komuś bezkarnie swoją energię. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Miałam kiedyś podobną akcję... ośrodek odchudzający pod przykrywką kursu żywienia sprzedawał herba**** i miałam zapis w umowie, że muszę wykupić witaminy i minerały, aby dostać od nich darmową dietę... ale nikt nie napisał w umowie, że mam je u nich zakupić i że to jest herba****... a dla mnie to się kłóci z pojęciem zdrowego żywienia...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...