Skocz do zawartości

Duda padł ofiarą żartu rosyjskich komików! Nagranie


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

 Wczoraj oglądałam program w którym sprawdzali poprawność językową Pana Prezydenta Dudy. Stwierdzili, że wypadł całkiem poprawnie. Okazało się wręcz odwrotnie niż oceniają go wrogowie polityczny - dla zasady, aby tylko zakpić szukali dziury w całym. To rozmówcy posługiwali się prymitywnym j. ang. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
2 godziny temu, Elie-1 napisał:

 Wczoraj oglądałam program w którym sprawdzali poprawność językową Pana Prezydenta Dudy. Stwierdzili, że wypadł całkiem poprawnie. Okazało się wręcz odwrotnie niż oceniają go wrogowie polityczny - dla zasady, aby tylko zakpić szukali dziury w całym. To rozmówcy posługiwali się prymitywnym j. ang. 

Błagam, to nie jest poziom językowy prezydenta Europejskiego kraju, a właściwie prezydenta żadnego kraju. Było mi wstyd i czułam zażenowanie słysząc jego dukanie. Z takim angielskim to co najwyżej można sobie zamówić frytki i piwo w brytyjskim pubie, a nie prowadzić rozmowy na szczeblu polityki międzynarodowej. Nagranie jest na YT w całości, można wyrobić sobie opinię samodzielnie. Moja jest właśnie taka, że to wstyd.

 

A Ci "niezależni eksperci językowi" to pewnie z TVP?

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z TVP. Znalazłam na WP filmik dwojga młodych ludzi, którzy tłumaczyli RÓWNIEŻ BŁĘDY !!! Dopatrzyli się błędów językowych owych żartownisiów z Bożej łaski. Z tego powodu P.P.Dudzie było trudno odpowiedzieć.

A tak poza tematem - który to z naszych poprzednich prezydentów rozmawiał bez tłumacza ? Chyba jedynie Kwaśniewski po pijaku z Ruskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak lingwista: Pomyłki są po obu stronach + komiki mają taki wyrazisty akcent, że lekko poznać, skąd pochodzą...

Dalej nie będę komentować, bo polityka :P

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Priestess napisał:

Błagam, to nie jest poziom językowy prezydenta Europejskiego kraju

Priestess to jest pierwszy polski Prezydent który w ogóle używa języka angielskiego, poprzedni potrzebowali tłumaczy. Z nagrania słychać że bardzo adekwatnie politycznie dobiera słowa, a jąka się bo nie używa tego języka na co dzień i pewnie był zaskoczony telefonem....

 

Osobiście czasem pomagam w j.angielskim cudzoziemcom w moim mieście trafić do obranego przez nich celu podróży, ale zawsze zaznaczam że " I speak litle english..." Kiedyś na taką kwestię usłyszałem od pewnego hindusa " I speak international english"... W ten sposób się dowiedziałem że można mówić tak zwanym → międzynarodowym angielskim , a nie znać angielskiego jako takiego...

PS: To nagranie przypomniało mi że powinienem podszlifować swój angielski, a zacznę od książki o buddyzmie która napisana jest właśnie w  międzynarodowym angielskim... :ok:

 

 

 

Edytowane przez Piko
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Godzinę temu, Piko napisał:

Priestess to jest pierwszy polski Prezydent który w ogóle używa języka angielskiego, poprzedni potrzebowali tłumaczy.

Trzaskowski zna 5 języków: angielski, francuski, hiszpański, włoski i rosyjski.

No cóż, naród wybrał. Mi pozostaje tylko frustracja i poczucie zażenowania, które będą mi towarzyszyć przez najbliższe 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Priestess napisał:

Trzaskowski zna 5 języków: angielski, francuski, hiszpański, włoski i rosyjski.

No cóż, naród wybrał. Mi pozostaje tylko frustracja i poczucie zażenowania, które będą mi towarzyszyć przez najbliższe 5 lat.

Z tego co kojarzę, głosowało około 40 % populacji Polski. Inni pewnie byli młodzi i nie zameldowani. Cóż musiałam to napisać, mimo że polityka. Mój mąż też sfrustrowany chodzi...

Co do Dudy jest jak jest, nic nie będę komentować, ale wideo jest śmieszne i z jednej i z drugiej strony: bo "komiki", lub inaczej trolli - a trolling to jest Rosyjska zabawa narodowa wśród mężczyzn, wcale sami nie posiadają jakiegoś wykwintnego angielskiego.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Priestess napisał:

Trzaskowski zna 5 języków: angielski, francuski, hiszpański, włoski i rosyjski.

Tak, a papież JPII znał 44 języki...

Chodzi o to aby biegle posługiwać się danym językiem i Trzaskowski też pewnie duka w kilku z nich.

Dla mnie znajomość języków nie jest kryterium wyboru, jak i zresztą uroda prezydenta, wystarczy dobry angielski...

I jakoś jestem przekonany że 80% polaków miało wrażenie że wybiera między większym a mniejszym złem...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piko napisał:

Tak, a papież JPII znał 44 języki...

Chodzi o to aby biegle posługiwać się danym językiem i Trzaskowski też pewnie duka w kilku z nich.

Dla mnie znajomość języków nie jest kryterium wyboru, jak i zresztą uroda prezydenta, wystarczy dobry angielski...

I jakoś jestem przekonany że 80% polaków miało wrażenie że wybiera między większym a mniejszym złem...

Niektóre źródła podają że 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roseanna Xavier napisał:
4 minuty temu, Piko napisał:

Tak, a papież JPII znał 44 języki...

Chodzi o to aby biegle posługiwać się danym językiem i Trzaskowski też pewnie duka w kilku z nich.

Dla mnie znajomość języków nie jest kryterium wyboru, jak i zresztą uroda prezydenta, wystarczy dobry angielski...

I jakoś jestem przekonany że 80% polaków miało wrażenie że wybiera między większym a mniejszym złem...

Niektóre źródła podają że 40%

80 % głosujących , a nie w ogóle...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 16.07.2020 o 11:46, Piko napisał:

Duda padł ofiarą żartu rosyjskich komików!

To żaden ewenement, nie on pierwszy i nie ostatni.

W dniu 16.07.2020 o 11:46, Piko napisał:

Nagranie tej dziwnej rozmowy jest hitem internetu

jeśli internet ma takie hity, to poziom odbiorców takich hitów uważam za żenujący. I nie dlatego, że dotyczy osoby prezydenta, którego nb. ja również nie mam w poważaniu, tylko dlatego, że nie uważam za nieodzowny obowiązek prezydenta, by znał biegle i bezbłędnie, w mowie i w piśmie angielski, chociaż, jako że jest to język "międzynarodowy", powinien umieć się w nim porozumieć. 

A jeśli już jesteśmy przy prezydenturze, to znam jednego byłego prezydenta, który w tej materii (a także w wielu innych, w tym w wykształceniu) stał znacznie niżej od Dudy. To ten noblista od "nie chcem ale muszem".  

  • W punkt 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Priestess napisał:

Trzaskowski zna 5 języków: angielski, francuski, hiszpański, włoski i rosyjski.

No cóż, naród wybrał. Mi pozostaje tylko frustracja i poczucie zażenowania, które będą mi towarzyszyć przez najbliższe 5 lat.

Byli gorsi i jakoś przeżyliśmy. Bardziej bym się obawiała rządów Trzaskowskiego, poplecznika Tuska i jego zwolenników. Już dawno Tusk wspominał o autonomii Gdańska, Pomorza i całkiem niedawno zrobili to  Ślązacy. Nie wspominam o braku konkretnego planu na Polskę. Ich jedynym planem było i jest - wykopać PIS. O reszcie ich poglądów  też nie wspomnę, aby nie wywoływać niepotrzebnej kłótni. Bo po co. 

 

Odnośnie znajomości języków - ja też znam dzień dobry,  do widzenia  i przepraszam  chyba w 15 językach :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piko napisał:

I jakoś jestem przekonany że 80% polaków miało wrażenie że wybiera między większym a mniejszym złem...

Dokładnie i dotyczy to obu kandydatów.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...