Jump to content

Zakup domu


mezza

Recommended Posts

Kuzynka planuje zakup domu. Prosiłam mnie o postawienie kart na "prześwietlenie inwestycji".

 

Czy zakup domu w miejscowości X będzie dobrą inwestycją?

 

Rycerz Mieczy+Kapłan+Królowa Kielichów+Rydwan

 

Ciężko odczytać mi tutaj Królową Kielichów, czy ona będzie dobrą Panią domu, która dobrze się czuje w nowym miejscu. Rydwan mówi o przeprowadzce, zakupie, ale takim chyba pod wpływem chwili, spontanicznym.

 

Czy sprzedawca jest uczciwy?

 

Z przełożenia: Cesarz+3 kielichów+Król Mieczy - raczej wydaje się uczciwą osobą, ale ten Mieczowy, może trochę kierować się intelektem, sprytem

 

5 monet+As monet+Cesarzowa+6 monet

 

5 monet podobnież ma także znaczenie oszustwa, ale biorąc pod uwagę wszystkie karty może mówić, że kupujący jest trudnej sytuacji finansowej albo potrzebuje gotówki, aby spłacić własne zobowiązania.

 

Czy karty przestrzegają przed oszustwem?

 

Umiarkowanie+IV buław+VI buław 

 

Raczej mówią o cierpliwości, podejściu do tematu na spokojnie, a zakup domu chyba i tak jest jej pisany.

 

Czy powinna dokonać zakupu tego domu?

 

9 monet+Pustelnik+7 pucharów+5 mieczy - Raczej nie, bo straci na tym zakupie. Powinna się wstrzymać i przeczekać.

 

Bardzo będę wdzięczna za pomoc

 

 

Edited by mezza
Link to comment
  • Maestro

Jest uczciwy, ale chce wyjść na swoje, potrzebuje pieniędzy. Sama oferta jest uczciwa i warta swojej ceny, wydaje się, że to okazja i sprzedający wie o tym, po prostu chce szybko sprzedać i zarobić. 

 

Nigdzie nie ma kart oszustwa, w żadnym z tych pytań. Natomiast czy powinna kupić? Dom ma swoje ukryte wady, o których kupująca nie wie, a może i nawet sam sprzedający, wady mogą wyjść z czasem. Karty radzę, aby przemyśleć zakup, przeanalizować (Pustelnik). Decyzja nie będzie zła, jeśli się zdecyduje, ale trzeba mieć świadomość tego, że coś ją rozczaruje, coś jest inne, niż teraz się wydaje, kupująca ma o tym domu inne wyobrażenie, które odbiega od rzeczywistości (7 kielichów i 5 mieczy). I nie wynika to z krętactwa sprzedającego, a z jej nierealnej oceny sytuacji. Nie straci na tym domu, bo 9 monet to karta bardzo dobrej inwestycji. 

Edited by Priestess
  • Thanks! 1
Link to comment
  • Maestro
1 godzinę temu, mezza napisał:

Czy karty przestrzegają przed oszustwem?

To pytanie sprawia trudność, bo nie wiadomo, jak interpretować pozytywne karty: czy jako twierdzącą odpowiedź na pytanie, czy jako pozytywny obraz sytuacji? Pytanie jest dość niefortunnie zadane, właściwie pytasz karty o to, na co odpowiedziały już we wcześniejszym pytaniu.

Stawiając pytanie do kart tarota lepiej używać pytań otwartych, np. "jakie intencje ma sprzedający względem kupującej?" To otwiera możliwość do czytelnej interpretacji. Pytanie zamknięte: "czy jest uczciwy?" zamyka możliwość interpretacji i budzi niejasność interpretacyjną. Zamiast pytania "czy powinna dokonać zakupu" można zapytać "co w kwestii zakupu radzą karty" itd. :ok:

 

A na pytania z cyklu "Tak/Nie", czyli na pytania zamknięte, można stosować inny rozkład, np. wyciągnąć 3 karty: odpowiedź TAK to 2 lub 3 karty w pozycji pozytywnej, odpowiedź NIE to 2 lub 3 karty w pozycji negatywnej. Wtedy nie analizujemy znaczenia kart, a jedynie ich kierunek. :)

  • Super 1
Link to comment
  • Maestro
33 minuty temu, mezza napisał:

Czyli ostatnie pytanie jest raczej na TAK.

Trudno powiedzieć.... jest Pustelnik, czyli karta mówiąca o przemyśleniu sprawy, dokładnemu zastanowieniu się. 9 monet może mówić o udanej inwestycji, to karta pomyślnych ruchów w finansach, ale też takim poczuciu bezpieczeństwa. Bardziej mnie tutaj zastanawia 7 kielichów i 5 mieczy. Bo kielichy same w sobie mogą mówić o tym, aby szukać innych opcji, rozglądać się za innymi ofertami, powybierać jeszcze. A 5 mieczy to rozczarowanie, porażka, nieudane negocjacje. Za to te dwie ostatnie karty w połączeniu myślę, że można rozumieć jako odrealnienie kupującej (7 kielichów), która nie dostrzega ukrytych negatywnych cech domu (5 mieczy), mogą one jeszcze nie być widoczne, może nie da się tego przewidzieć albo ma wyidealizowany obraz. Dlatego Pustelnik zaleca myśleć, myśleć, myśleć. 

 

W podsumowaniu są Kochankowie, więc tym bardziej dylemat ;p 

 

Ja bym powiedziała, tak ogólnie, po wszystkich kartach, że to może być dobry wybór, dobra okazja, ale nie jest to dom idealny i trzeba mieć też świadomość, że poza zaletami ma też swoje wady. Ogólnie jednak większość kart jest na plus. 

 

A sam sprzedający wydaje się być uczciwy, ale nie będzie chciał negocjować (Cesarz), kalkuluje na chłodno (Król Mieczy) bo jest w bardzo słabej sytuacji finansowej (5 monet). Są też inni zainteresowani (3 kielichów). 6 monet wskazuje jednak na uczciwą wymianę, coś wartego swojej ceny, a As Monet to okazja dla kupującej (nie musi być to okazja finansowa, może coś, co wydaje jej się być tym, czego szukała). 

Edited by Priestess
  • Thanks! 1
Link to comment
19 godzin temu, mezza napisał:

Kuzynka planuje zakup domu. Prosiłam mnie o postawienie kart na "prześwietlenie inwestycji".

 

Czy zakup domu w miejscowości X będzie dobrą inwestycją?

 

Rycerz Mieczy+Kapłan+Królowa Kielichów+Rydwan

 

Karty tutaj mówią, aby kuzynka się nie spieszy, nie kierowała się uczuciami i emocjami lecz wszystko dobrze przemyślała. Królowa kielichów jest bardzo emocjonalna. Niech przejrzy wszystko w zdluz i wszerz. Niech może sięgnie rady kogoś kto się na tym zna np prawnik albo rzeczoznawca o czym mówi kapłan. 

 

Czy sprzedawca jest uczciwy?

 

Z przełożenia: Cesarz+3 kielichów+Król Mieczy - raczej tak aczkolwiek może grać na swoją korzyść 

 

5 monet+As monet+Cesarzowa+6 monet

 

Jak wyżej ktoś będzie grał na swoją korzyść być może rzeczywiście potrzebuje kasy i cena może być zaawyzona. 

 

Czy karty przestrzegają przed oszustwem?

 

Umiarkowanie+IV buław+VI buław 

 

Oszustwa tu nie ma, ale umiar studzi zapał także radzę na coś koniecznie uważać. 

 

Czy powinna dokonać zakupu tego domu?

 

9 monet+Pustelnik+7 pucharów+5 mieczy - moim zdaniem to on nie jest tyle wart na ile ktoś go wycenil. Karty radzą zastanowić się poważnie. 

 

 

 

 

 

  • Thanks! 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Weryfikacja:

 

Karty idealnie pokazały, że kuzynka podeszła do sprawy dość emocjonalnie, gdyż ma sentyment do tej okolicy. Po kolejnych oględzinach domu, wyszło wiele dodatkowych usterek. Ostatecznie zdecydowała się wycofać z kupna nieruchomości. 5 mieczy idealnie pokazała porażkę dla jednej i drugiej strony.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...