Skocz do zawartości

Zakup domu nr.2


mezza

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzynka poprosiła mnie jeszcze o jeden rozkład, ale na inny dom, który również przypadł jej do gustu i zastanawia się nad kupnem. Rozkład podobny do poprzedniego.

 

Czy zakup domu w miejscowości Y byłby dobrą inwestycją?

 

Cesarz+Koło Fortuny+6 Buław 

 

Wydaje się, że ten dom byłby lepszą inwestycją niż poprzedni.

 

Czy sprzedawca jest uczciwy?

 

Rycerz Denarów+5 mieczy+2 mieczy+Koło Fortuny+Siła

 

Myślę, że nie do końca mówi całą prawdę o stanie technicznym domu. Chyba próbuje wiele rzeczy pominąć, ale mam wrażenie, że przy ponownych oględzinach wiele rzeczy wyjdzie na jaw.

 

Czy kuzynka powinna dokonać zakupu?

 

9 mieczy+As Mieczy+Siła

 

Powinna się raczej zastanowić na spokojnie, odsunąć emocje, a wtedy może dokonać dobrą decyzję. Ewentualnie zakup domu, zakończy okres poszukiwań, rozważań, gdyż znajdzie w końcu swoje gniazdko.

 

Czy dojdzie do transakcji?

 

Paź Mieczy+Rycerz Buław+6 pucharów

 

Bardzo możliwe, że tak, bo ta 6 pucharów może oznaczać upiększanie domu, tworzenie gniazda rodzinnego. Gdzieś przeczytałam, że Paź Mieczy to notariusz.

 

Co o tym sądzicie?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, mezza napisał:

Czy zakup domu w miejscowości Y byłby dobrą inwestycją?

 

Cesarz+Koło Fortuny+6 Buław 

 

Wydaje się, że ten dom byłby lepszą inwestycją niż poprzedni.

 

 

1) Tak, to byłaby dobra inwestycja. 

Cesarz to trwałość, a więc wartość domu będzie na tym samym, wysokim poziomie. Może się jednak coś wydarzyć, co sprawi, że dom na czymś zyska. Koło Fortuny to karta losu, a więc to może być zmiana niezależna od Ciebie. Może wybudują w pobliżu aquapark, albo jakiś inny atrakcyjny obiekt,  który sprawi,  że ten dom jeszcze zyska. Na zamknięciu jest karta sukcesu  - 6 Buław.

  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mezza napisał:

Czy sprzedawca jest uczciwy?

 

Rycerz Denarów+5 mieczy+2 mieczy+Koło Fortuny+Siła

 

Myślę, że nie do końca mówi całą prawdę o stanie technicznym domu. Chyba próbuje wiele rzeczy pominąć, ale mam wrażenie, że przy ponownych oględzinach wiele rzeczy wyjdzie na jaw.

 

Czy kuzynka powinna dokonać zakupu?

 

9 mieczy+As Mieczy+Siła

2) Nie jest uczciwy. 5 Mieczy mówi o tuszowaniu wszelkich wad ( to z natury karta porażki). Poza tym on celowo mija się z prawdą, bo wie, że nie wszystko uda się Wam zweryfikować przed zakupem - 2 Mieczy. Dlatego on to wykorzystuje. 

Koło Fortuny to karta nagłych zmian,  zatem w pewnym momencie może zmienić swoje postępowanie.

Generalnie stricte złych intencji nie ma, ale są sprawy, które nie są dla niego wygodne i musi posuwać się do nieczystej perswazji.

 

3)

Myślę,  że nie powinna jednak kupować tego domu. As Mieczy to konieczność przecięcia spowodowana licznymi lękami, obawami opisanymi kartą 9 Mieczy. Ponadto po kupnie wyszłoby wiele ukrytych wad, które nie dawałyby jej spokoju. Musiałyby stoczyć niełatwą batalię z przeciwnościami losu, a to kosztowałoby ją bardzo dużo siły, energii.

 

Edytowane przez Ziomal597
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mezza napisał:

Czy dojdzie do transakcji?

 

Paź Mieczy+Rycerz Buław+6 pucharów

Nie dojdzie. Rycerz Buław mówi,  że pogna dalej w poszukiwaniu nowych ofert. To samo nam mówi Paź Mieczy,  a 6 Pucharów to karta przeszłości, zatem ten dom pozostanie w sferze wspomnień.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
3 godziny temu, mezza napisał:

Kuzynka poprosiła mnie jeszcze o jeden rozkład, ale na inny dom, który również przypadł jej do gustu i zastanawia się nad kupnem. Rozkład podobny do poprzedniego.

 

Czy zakup domu w miejscowości Y byłby dobrą inwestycją?

 

Cesarz+Koło Fortuny+6 Buław 

 

Wydaje się, że ten dom byłby lepszą inwestycją niż poprzedni.

 

Czy sprzedawca jest uczciwy?

 

Rycerz Denarów+5 mieczy+2 mieczy+Koło Fortuny+Siła

 

Myślę, że nie do końca mówi całą prawdę o stanie technicznym domu. Chyba próbuje wiele rzeczy pominąć, ale mam wrażenie, że przy ponownych oględzinach wiele rzeczy wyjdzie na jaw.

 

Czy kuzynka powinna dokonać zakupu?

 

9 mieczy+As Mieczy+Siła

 

Powinna się raczej zastanowić na spokojnie, odsunąć emocje, a wtedy może dokonać dobrą decyzję. Ewentualnie zakup domu, zakończy okres poszukiwań, rozważań, gdyż znajdzie w końcu swoje gniazdko.

 

Czy dojdzie do transakcji?

 

Paź Mieczy+Rycerz Buław+6 pucharów

 

Bardzo możliwe, że tak, bo ta 6 pucharów może oznaczać upiększanie domu, tworzenie gniazda rodzinnego. Gdzieś przeczytałam, że Paź Mieczy to notariusz.

 

Co o tym sądzicie?

 

 

 

 

Myślę, że  byłby dobrą inwestycją dla Pana sprzedającego, wyrwałby się stąd gdzie jest. Sprzedawca kłamie i zataja jakies informacje o domu. Nie powinna kupować tego domu, bo może spędzać jej sen z powiek. Nie kupi, ktoś ją uprzedzi i dom zostanie w strefie marzeń

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.08.2020 o 19:32, mezza napisał:

Czy zakup domu w miejscowości Y byłby dobrą inwestycją?

 

Cesarz+Koło Fortuny+6 Buław 

 

O wiele lepsze karty niż poprzednie. Są tam rzeczy, które jej się podobają,se czuje, że mogłaby tam zostać 

 

 

Czy sprzedawca jest uczciwy?

 

Rycerz Denarów+5 mieczy+2 mieczy+Koło Fortuny+Siła

 

Moim zdaniem trochę gra na zysk finansowy. Jest Rycerz i to monet no i 5mieczy. Te miecze jednak potrafią wbić nóż w serce. Jest pewny siebie. Może coś ukrywa to czego gołym okiem nie wydać. W dwójce mieczy na mojej karcie kobieta ma zasloniete oczy także może warto go zapytać o rzeczy niewidoczne gołym okiem. 

 

Czy kuzynka powinna dokonać zakupu?

 

9 mieczy+As Mieczy+Siła

9 mieczy, to karta lęku a zatem na pewno odsunąć emocje i obawy, bo może się okazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Czy kupić no ja bym się tu zastanawila brak tu kart współpracy i monet a one by się przydały na zakup. Kuzynka powinna też trochę zaznaczyć swoją pozycje i pokazać zimna krew na zasadzie spoko to ja się zastanowię mam jeszcze inne oferty do obejrzenia. 

W dniu 2.08.2020 o 19:32, mezza napisał:

 

Czy dojdzie do transakcji?

 

Paź Mieczy+Rycerz Buław+6 pucharów

 

Hmm kuzynka będzie musiała jeszcze coś przestudiowac, sprawdzić, ale potem widac jej zapał i energię. Są szanse na zakup. Może tak być ze ta 6 pucharów to znak, że to będzie jej dom. 

Kiedy uda się kupić dom Paź Mieczy+Słońce+As Buław

Moim zdaniem, to jeszcze tego kąta są szanse. Jest as karta energii tu i teraz także obstawiam, że jeszcze w tym roku jak najbardziej. 

Powodzenia. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
W dniu 2.08.2020 o 19:32, mezza napisał:

Czy zakup domu w miejscowości Y byłby dobrą inwestycją?

 

Cesarz+Koło Fortuny+6 Buław 

Tak, tutaj zdecydowanie lepsze karty, widać że z czasem dom zyska na wartości, np. pojawi się w okolicy coś co podniesie wartość gruntu (Koło jako obrót spraw). 

 

W dniu 2.08.2020 o 19:32, mezza napisał:

Czy sprzedawca jest uczciwy?

 

Rycerz Denarów+5 mieczy+2 mieczy+Koło Fortuny+Siła

Znowu źle zadane pytanie to i karty niejasne. Czy jest uczciwy ale wobec kogo? Wobec swojej żony czy wobec kupującej? Czy jest uczciwy w ogóle czy tylko w tym miesiącu? Czemu nie pytasz jakie ma intencje względem kupującej, byłoby prościej. 

Rycerz denarów jest bardzo uczciwy, obok papieża to karta najuczciwsza z całej talii. Ale dla kontrastu 5 mieczy to najgorszy w całej talii krętacz. Więc jest uczciwy i nie jest, zależy wobec kogo. Gdyby odnieść się tylko do tej sytuacji i założyć, że pytanie jest inaczej zadane to bym zinterpretowała te karty jako osobę uczciwą z natury, ale zatajającą coś przed kupującym, czyli 2 mieczy i 5 mieczy. Sprawa i tak wyjdzie na jaw, jeśli kupująca podrąży temat i będzie uparta w kwestii dowiedzenia się więcej. 

 

W dniu 2.08.2020 o 19:32, mezza napisał:

Czy kuzynka powinna dokonać zakupu?

 

9 mieczy+As Mieczy+Siła

Stresik jest, jak przed każdą taką dużą inwestycją. Kto choć raz kupował dom lub mieszkanie wie o czym mowa ;) ale w asie mieczy jest zapowiedź umowy między stronami więc karty radzą zakup ale z pozycji osoby dominującej, rozdającej karty, ustalającej warunki. 

 

W dniu 2.08.2020 o 19:32, mezza napisał:

Czy dojdzie do transakcji?

 

Paź Mieczy+Rycerz Buław+6 pucharów

Ostatecznie nie. Nie dojdzie do porozumienia pomiędzy stronami, każdy będzie ciągnął w swoją stronę. Ostatecznie oferta pozostanie miłym wspomnieniem.

Edytowane przez Priestess
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Priestess napisał:

Tak, tutaj zdecydowanie lepsze karty, widać że z czasem dom zyska na wartości, np. pojawi się w okolicy coś co podniesie wartość gruntu (Koło jako obrót spraw). 

 

Znowu źle zadane pytanie to i karty niejasne. Czy jest uczciwy ale wobec kogo? Wobec swojej żony czy wobec kupującej? Czy jest uczciwy w ogóle czy tylko w tym miesiącu? Czemu nie pytasz jakie ma intencje względem kupującej, byłoby prościej. 

Rycerz denarów jest bardzo uczciwy, obok papieża to karta najuczciwsza z całej talii. Ale dla kontrastu 5 mieczy to najgorszy w całej talii krętacz. Więc jest uczciwy i nie jest, zależy wobec kogo. Gdyby odnieść się tylko do tej sytuacji i założyć, że pytanie jest inaczej zadane to bym zinterpretowała te karty jako osobę uczciwą z natury, ale zatajającą coś przed kupującym, czyli 2 mieczy i 5 mieczy. Sprawa i tak wyjdzie na jaw, jeśli kupująca podrąży temat i będzie uparta w kwestii dowiedzenia się więcej. 

 

Stresik jest, jak przed każdą taką dużą inwestycją. Kto choć raz kupował dom lub mieszkanie wie o czym mowa ;) ale w asie mieczy jest zapowiedź umowy między stronami więc karty radzą zakup ale z pozycji osoby dominującej, rozdającej karty, ustalającej warunki. 

 

Ostatecznie nie. Nie dojdzie do porozumienia pomiędzy stronami, każdy będzie ciągnął w swoją stronę. Ostatecznie oferta pozostanie miłym wspomnieniem.

Masz rację, że muszę lepiej zadawać pytania. Dzięki za radę.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Weryfikacja:

 

Osoba, która była zainteresowana kupnem zrezygnowała z zakupu, a więc sprzedający był zainteresowany jej ofertą. Niestety, historia się powtórzyła i dom posiadał bardzo poważną wadę techniczną, która mogłaby wyssać dodatkowe pieniądze z jej portfela. Ostatecznie zrezygnowała z zakupu i jest nadal na etapie szukania, a więc myślę, że jeszcze pojawią się rozkłady na nieruchomość.

 

Dziękuję wszystkim za interpretację.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...