Skocz do zawartości

Powróżę amatorsko - nauka tarota


Vellamo

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kilka talii, na tę chwilę - uniwersalną, Love Tarot (same arkana wielkie), tarot anielski i jeszcze kilka wyroczni, oraz runy. Mam też parę książek gdzie można losować przesłania.

Tak czy siak tarota się dopiero uczę i ani w realu ani tutaj nie jestem gotowa na profesjonalne wróżenie. Ale to chyba właśnie podforum do nauki?

Jeśli tak i wszystko dobrze zrozumiałam to znaczy że spełniam już warunki, więc otwieram ten temat. 

 

Bardzo więc proszę, jak ktoś ma ochotę, zadawać mi jakieś proste pytania. Możecie mnie sprawdzać, pytając o coś na co znacie odpowiedź jak i pytać o nurtujące was sprawy.

Dziękuję :)

 

P.S. Na razie będę używać tylko ten mój Love Tarot żeby utrwalić sobie arkana wielkie, ale jeśli oczywiście chcecie mogę skorzystać też z czegoś innego. Jednakże z szeroką talią mam jeszcze problemy.

 

Edytowane przez Vellamo
  • Lubię to! 1
  • O.K 1
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Mam w bloku nową sąsiadkę. Sprawdzisz proszę, czy uda nam się z nią nawiązać fajny, sąsiedzki kontakt lub zakolegować?

Niestety nie wiem, jak się nazywa ani kiedy się urodziła. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pytanie @Priestess

 

Jeszcze przed wyłożeniem kart przyszła mi taka myśl do głowy że niestety czasy się zmieniły i już nie kochamy się z sąsiadami jak za dawnych czasów. Jak byłam dzieckiem to do połowy klatki mówiłam per ''ciociu''/''wujku''. Dziś przynajmniej u mnie znajomość kończy się ''cześć'' podczas mijania na schodach. A i to nie zawsze.

 

Ale do rzeczy. Sąd Ostateczny, Umiarkowanie i Głupiec. Takie wyszyły mi karty. Najbardziej lubię wyciągać trzy albo 9 (wtedy każda linia oznacza inny czas). Tu wyciągnęłam 3 i myślę tak... Wielkiej przyjaźni z tego nie będzie. Aczkolwiek pożyczanie sobie cukru jak najbardziej. Być może zaprosi cię też na parapetówkę. Ot taka lekka niezobowiązująca znajomość.

 

Aha i nie martw się o dane, bo z jakiegoś powodu ani daty ani imiona nie są mi potrzebne. Jak ktoś zna to fajnie. Ale mi wystarczy intencja :)

 

 

 

Edytowane przez Vellamo
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Dzięki ;)

U mnie w bloku wszyscy się znamy i mamy dobre relacje, koleżeńskie (w zależności od wieku sąsiadów ofc), więc nie jest anonimowo, raczej po przyjacielsku. 

 

Dzięki, będę weryfikować jakby co ;)

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Vellamo

Jednak się zdecydowałaś... wróżenie to dobre ćwiczenie,ale myślę że prowadzenie swojego kącika wróżb to większa odpowiedzialność.

Mam pytanie; Czy poznam za jakiś czas, swoją bratnią duszę ? Mam taką intencję... choć mogę zostać sam ze względu na swoją szczególność... (jestem z pod znaku Panny, która bardzo zwraca uwagę na detale i te mogą być decydujące)

Weryfikacja jeśli się znajdzie...

 

 

 

 

Edytowane przez Piko
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przepraszam że dopiero teraz, ale wczoraj nie był dobry dzień do wróżenia. A nie ma sensu robić tego na siłę. Natomiast tak czy siak nie jestem do życia rano, więc moje wróżby mogą się pojawiać dopiero od popołudnia przez wieczór do późnej nocy nawet.

 

Droga @Luisss na pytania o czas trudno mi jeszcze odpowiadać ale wydaje mi się że stanie się to w najmniej przez ciebie spodziewanym momencie. 

Karty jakie dla ciebie mam to - Kochankowie, Rydwan i Cesarz. A dodatkowo skoro pytasz o miłość postanowiłam też wylosować kartę Anielską i wyszły Dzieci.

Widzę tu osobę urodziwą, poważaną, ale jednocześnie z charakterem lekkoducha. To może być ktoś pełen skrajności. Być dojrzały wiekowo a jednocześnie dziecinny w środku. Mogą was więc połączyć jakieś lekkie przyjemne sytuacje. Np. przypadkowe spotkanie w miejscu publicznym. Ale może tu też chodzić o to że wy między sobą będziecie się mocno różnić. Ten ktoś może być też po jakimś związku którego owocem są dzieci. Te dzieci przypominają mi też tych kochanków. Więc możliwe że połączy was właśnie takie duchowe porozumienie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak masz racje @Piko taki kącik to wielka odpowiedzialność. Dlatego nie każdy może mieć go w dziale Wróżby. Dlatego też zawsze mówię że się uczę, a osoby uczącej się nie można traktować jak profesjonalistki. Poza tym pomijając fakt że ludzie rzeczywiście są różni, nie można podążać za tym co Tarot mówi tak całkowicie. Nikt nie jest nieomylny. Ale tak czuję tą odpowiedzialność a nawet presję, jednocześnie jednak muszę się przecież tego jakoś nauczyć. A najlepiej się uczę właśnie praktykując.

 

Więc karty dla ciebie nie są najłatwiejsze. Podąża za tobą ten Diabeł do tego Cesarz i Księżyc. Tu też postanowiłam wylosować kartę Anielską i dostałeś Rozmowę Od Serca (prawdopodobnie, bo mam angielską wersję i nie wiem jak inaczej przetłumaczyć Heart-To-Heart Conversation).

Myślę że zanim spotkasz tą bratnią duszę masz jakąś lekcje do przejścia. Wydajesz się osobą pewną siebie, silną charakterem. I taki pewnie jesteś na zewnątrz. Ale w środku coś ukrywasz. Jakieś słabości, lęki. W każdym razie coś co musisz w sobie przemóc lub po prostu zaakceptować. Może powinieneś pójść na jakąś terapię, albo rozwiązać jakieś dawne konflikty z kimś. Musisz najpierw zrozumieć i zaakceptować sam siebie. Jednocześnie nie jest jednak powiedziane że zawsze będziesz samotny.

Mówisz że jesteś specyficzny i dlatego właśnie możesz zostać sam. A ja kiedyś usłyszałam takie mądre zdanie że ludzie postrzegają nas tak samo jak my sami. Tzn. jeśli sami nie będziemy mieć do siebie szacunku inni też nie. Wiem coś o tym.

Edytowane przez Vellamo
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

To ja zapytam o coś nietypowego. 

Również dopiero uczę się czytać kart, trwa to ponad pół roku. 

Powiedz mi proszę, czy moje umiejętności są wystarczające aby zostać profesjonalną tarocistką? 

Pozdrawiam :czarow:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Vellamo napisał:

Przede wszystkim przepraszam że dopiero teraz, ale wczoraj nie był dobry dzień do wróżenia. A nie ma sensu robić tego na siłę. Natomiast tak czy siak nie jestem do życia rano, więc moje wróżby mogą się pojawiać dopiero od popołudnia przez wieczór do późnej nocy nawet.

 

Droga @Luisss na pytania o czas trudno mi jeszcze odpowiadać ale wydaje mi się że stanie się to w najmniej przez ciebie spodziewanym momencie. 

Karty jakie dla ciebie mam to - Kochankowie, Rydwan i Cesarz. A dodatkowo skoro pytasz o miłość postanowiłam też wylosować kartę Anielską i wyszły Dzieci.

Widzę tu osobę urodziwą, poważaną, ale jednocześnie z charakterem lekkoducha. To może być ktoś pełen skrajności. Być dojrzały wiekowo a jednocześnie dziecinny w środku. Mogą was więc połączyć jakieś lekkie przyjemne sytuacje. Np. przypadkowe spotkanie w miejscu publicznym. Ale może tu też chodzić o to że wy między sobą będziecie się mocno różnić. Ten ktoś może być też po jakimś związku którego owocem są dzieci. Te dzieci przypominają mi też tych kochanków. Więc możliwe że połączy was właśnie takie duchowe porozumienie.

Dziękuję Ci bardzo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vellamo napisał:

tak masz racje @Piko taki kącik to wielka odpowiedzialność. Dlatego nie każdy może mieć go w dziale Wróżby. Dlatego też zawsze mówię że się uczę, a osoby uczącej się nie można traktować jak profesjonalistki. Poza tym pomijając fakt że ludzie rzeczywiście są różni, nie można podążać za tym co Tarot mówi tak całkowicie. Nikt nie jest nieomylny. Ale tak czuję tą odpowiedzialność a nawet presję, jednocześnie jednak muszę się przecież tego jakoś nauczyć. A najlepiej się uczę właśnie praktykując.

Dziękuję Ci za wróżbę. Pewnie z całej talli byłaby bardziej szczegółowa..

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kostroma Przede wszystkim zamieniałbym słowo umiejętności na predyspozycje. Umiejętności to można mieć do pieczenie chleba. Ale tak czy siak to nie jest pytanie do mnie, ale do eksperta. I raczej nie tyle do kart co do niego samego jako nauczyciela. Tak mi się wydaje.

Dlatego przepraszam ale nie podejmę się tego, natomiast żeby nie zostawiać cię z pustymi rękoma wylosowałam dla ciebie wiersz z talii Rumi'ego. Piękne karty, choć jeszcze nie udało mi się lepiej poznać ich znaczenia. Zresztą intuicja ma większą moc niż wiedza...

 

Numer 24 - RESPLENDENT WITH GRACE

 

''Greetings from my heart
to you who are always with me,
hidden inside as the heart.
You are the compass of my life.
My course is your way,
no matter where I go.
 
You exist everywhere and in everything
always watching over us.
My soul brightens in the darkness
when I speak your name.
 
Far beyond the body,
there is an opening from my heart into yours.
Through that opening,
I send you secret messages like the moonlight.
 
I polish the mirror of my heart
to be your reflection.
I make my ear the receiver
for the tenderness of your words.
 
You are in the ear.
You are in the mind.
You are in every burning heart.
What am I saying? You are "I".
This my way to describe you!''
 
To jest wersja angielska, bo znowu tylko taką posiadam (skutki emigracji), ale przy okazji pomaga mi to też w nauce i utrwalaniu języka. Dlatego też na wszelki wypadek spróbowałam to także na swój sposób przetłumaczyć...
 
Pozdrawiam prosto od serca,
ciebie który zawsze przy mnie,
ukryty w środku niczym to serce.
Jesteś kompasem mojego życia.
Moja droga prowadzi twoją,
nie ważne dokąd zmierzam.
 
Istniejesz wszędzie i we wszystkim
zawsze nas strzegąc.
Moja dusza błyszczy w ciemności
kiedy wypowiadam twoje imię.
 
Daleko poza ciałem
istnieje przejście z mojego serca do twojego.
I przez to przejście,
niczym księżycowa poświata przesyłam ci sekretne wiadomości.
 
Szlifuję lustro mojego serca,
aby móc być twym odbiciem.
Sprawiam by moje uszy stały się odbiornikiem
na delikatność słów twoich.
 
Ty jesteś w uchu.
Ty jesteś w umyśle.
Ty jesteś w każdym płonący sercu.
Co ja wygaduję? Ty jesteś "Ja"!
To właśnie mój sposób na opisanie ciebie!
 
spacer.png
Edytowane przez Vellamo
  • Lubię to! 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Takija mogłabym o tym w ogóle nie wspomnieć, ale może jednak coś w tym jest?

Ponieważ musiałam powtórzyć wróżbę dla ciebie. Tak mi się niestety akurat niefortunnie złożyło że dopiero po wyciągnięciu kart zdałam sobie sprawę że dwie zostały w pudełku. Po zastanowieniu się co z tym zrobić, zdecydowałam jednak że muszę zacząć od nowa. Jednakże karty które mi się wtedy wylosowały były identycznymi do tych które dostała @Luisss . A ona zadała podobne pytanie. Być może w takim razie powinniście się lepiej poznać? ;)

 

Za drugim razem jednak wyszło już co innego - Głupiec, Arcykapłan, oraz Sprawiedliwość. Patrząc na to wydaje mi się że nie będzie to typowo przyciągająca osobowość. Może to nie być kobieta typowo piękna, albo po prostu wydawać się chłodna i zdystansowana (lub też jedno i drugie). Jest to osoba bardzo mądra, ale zapracowana w której to piękno będziesz musiał odkryć. Ale wydaje mi się że nie tyle ty nie będziesz go od razu dostrzegał, tylko to ona musi zmienić się przy tobie. Rozkwitnąć. Odkryć w sobie drugie dno. Myślę że może to być też osoba bardzo aktywna, zarówno zawodowo jak i w czasie wolnym. Może mieć jakieś ciekawe pasje związane z naturą (zwierzęta, czy podróże), albo sportem. 

 

Jako dodatek tobie też wylosowałam kartę Anielską i dostałeś Deception - czyli Oszustwo (ktoś ubiera fałszywą maskę w tym związku) - co bardzo pasuje do tego co powiedziałam. Być może ty właśnie będziesz musiał zdjąć z niej tą maskę. Ale to nie będzie łatwe. Może ona potrzebować w jakiś sposób twojej pomocy, ale z racji swojej natury nie przyzna się do tego. Być może nie raz też nadużyje twojego zaufania (to mi też pasuje do Głupca i Sprawiedliwości). To może być naprawdę nie łatwa droga, ale po burzy zawsze wychodzi słońce ( które znalazłam na spodzie talii, a to dobry znak). Tak więc jeżeli wytrwasz to oboje tym dobrze wyjdziecie :)

Edytowane przez Vellamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Vellamo napisał:

@Takija mogłabym o tym w ogóle nie wspomnieć, ale może jednak coś w tym jest?

Ponieważ musiałam powtórzyć wróżbę dla ciebie. Tak mi się niestety akurat niefortunnie złożyło że dopiero po wyciągnięciu kart zdałam sobie sprawę że dwie zostały w pudełku. Po zastanowieniu się co z tym zrobić, zdecydowałam jednak że muszę zacząć od nowa. Jednakże karty które mi się wtedy wylosowały były identycznymi do tych które dostała @Luisss . A ona zadała podobne pytanie. Być może w takim razie powinniście się lepiej poznać? ;)

 

Za drugim razem jednak wyszło już co innego - Głupiec, Arcykapłan, oraz Sprawiedliwość. Patrząc na to wydaje mi się że nie będzie to typowo przyciągająca osobowość. Może to nie być kobieta typowo piękna, albo po prostu wydawać się chłodna i zdystansowana (lub też jedno i drugie). Jest to osoba bardzo mądra, ale zapracowana w której to piękno będziesz musiał odkryć. Ale wydaje mi się że nie tyle ty nie będziesz go od razu dostrzegał, tylko to ona musi zmienić się przy tobie. Rozkwitnąć. Odkryć w sobie drugie dno. Myślę że może to być też osoba bardzo aktywna, zarówno zawodowo jak i w czasie wolnym. Może mieć jakieś ciekawe pasje związane z naturą (zwierzęta, czy podróże), albo sportem. 

 

Jako dodatek tobie też wylosowałam kartę Anielską i dostałeś Deception - czyli Oszustwo (ktoś ubiera fałszywą maskę w tym związku) - co bardzo pasuje do tego co powiedziałam. Być może ty właśnie będziesz musiał zdjąć z niej tą maskę. Ale to nie będzie łatwe. Może ona potrzebować w jakiś sposób twojej pomocy, ale z racji swojej natury nie przyzna się do tego. Być może nie raz też nadużyje twojego zaufania (to mi też pasuje do Głupca i Sprawiedliwości). To może być naprawdę nie łatwa droga, ale po burzy zawsze wychodzi słońce ( które znalazłam na spodzie talii, a to dobry znak). Tak więc jeżeli wytrwasz to oboje tym dobrze wyjdziecie :)

Dziękuję Ci za poświecony czas i wróżbę. Zobaczymy.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliceice wylosowałam dla ciebie Cesarzową, Umiarkowanie oraz Gwiazdy. Natomiast jako dodatek po raz pierwszy od bardzo dawna sięgnęłam po moją pierwszą w życiu zakupioną wyrocznię, jaką są Smoki (Diany Cooper). I wypadł mi Pomarańczowo-złoty smok z Arkturusa...

 

Patrząc na obrazki tych wszystkich kart, znajduję tam bardzo dużo symboli gastronomicznych. Cesarzowa trzyma bukiet owoców, oraz ptaka, Umiarkowanie wygląda jak rasowy barman w stroju kucharza i Gwiazda także wylewa jakąś wodę. A smok trzyma kij o kształcie bardzo przypominającym dużą łyżkę.

Możesz więc pracować w jakiejś restauracji albo barze. Być kucharzem, kelnerem, barmanem, ale także i menagerem...

To była moja pierwsza myśl, jednakże po jakimś czasie zdałam sobie sprawę że są jeszcze inne zawody które też mogą łączyć te karty. Możesz być np aptekarzem, lub zielarzem tworzącym leki. Lub poprostu zostać pielęgniarką i też przygotowywać dawki. Albo pracować w branży urody, co mi pasuje do Gwiazd i Cesarzowej i teraz czuję to najmocniej. Jakieś spa albo salon kosmetyczny. Coś takiego. Ewentualnie jeszcze nauka przeszła mi przez myśl. Mogła byś uczyć biologii, chemii lub fizyki. A szczególnie biologii bo ta Cesarzowa przypomniała mi teraz moją własną nauczycielkę od przyrody w podstawówce ;)

Ogólnie to powinien być zawód w którym będziesz jakoś pomagać ludziom bezpośrednio czy pośrednio (jedzenie i picie też pomaga więc wszystko co wymieniłam tu pasuje). Jeszcze chyba muszę może dodać że tasując karty przeszedł mi przez myśl psycholog. Potem stwierdziłam że jednak tutaj nie pasuje, ale może? Gwiazdy i umiarkowanie to spokój i balans, który zarówno psycho- jak i fizjo- terapeuta może im dać. Smok także mówi ''Be a giudng light - bądź światłem przewodnim''. Także coś z tego powyżej...

Możliwe też że ucząc się do zawodu medycznego, urodowego, bądź pedagogicznego będziesz dorabiać w gastronomii ;)
(Nie muszę chyba dodawać że bycie wróżką i czytanie z gwiazd także tutaj pasuję ;))

 

spacer.png

Edytowane przez Vellamo
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...