Skocz do zawartości

Talia Mistyczny Tarot Marzyciela


Kostroma

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :yes:

 

Zaczęłam pracować z tymi kartami kilka dni temu i w wielu kartach przewijają się kruki, przyznam szczere że w żaden sposób nie mogę zrozumieć ich przyczyny występowania na danych kartach. 

Jestem niecierpliwa - owszem, ale tak mnie to nurtuje że jestem ciekawa Waszych skojarzeń i wskazówek, jak to poprawnie interpretować. 

 

Pozdrawiam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kostroma napisał:

ale tak mnie to nurtuje że jestem ciekawa Waszych skojarzeń i wskazówek, jak to poprawnie interpretować. 

 

Myślę że te kruki to fantazja artysty tylko, inaczej musiałyby wróżyć zły los... jak to kruki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piko napisał:

 

Myślę że te kruki to fantazja artysty tylko, inaczej musiałyby wróżyć zły los... jak to kruki....

No właśnie też jest takie moje wrażenie, ale w książeczce która jest dołączona do kart, autorka ciągle powtarza aby zwrócić uwagę na znaczenie kruka w karcie. Dlatego mnie to tak nurtuje okrutnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kostroma napisał:

autorka ciągle powtarza aby zwrócić uwagę na znaczenie kruka w karcie. Dlatego mnie to tak nurtuje okrutnie. 

Dobrze że mnie ostrzegłaś, bo zamierzałem kupić tę talię, po obejrzeniu kilku recenzji na youtube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piko napisał:

Dobrze że mnie ostrzegłaś, bo zamierzałem kupić tę talię, po obejrzeniu kilku recenzji na youtube...

Wiesz co, talia jest piękna, naprawdę ma bardzo wiele szczegółów i działa na wyobraźnię. 

Zastanawiam się tylko o te kruki :D myślę że one rzeczywiście mogą mieć jakieś znaczenie, ale jeszcze do tego nie doszłam. Być może powinniśmy porzucić klasyczne skojarzenia o krukach i poszerzyć troszkę temat. 

Spróbuję doczytać więcej o symbolice tych ptaków. 

Wyciągnę też wszystkie karty które zawierają kruki i spróbuję znaleźć w nich wspólny element, może to mi coś rozjaśni :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kostroma napisał:

skojarzenia o krukach i poszerzyć troszkę temat.

Kruki to inteligentne ptaki. Wychowane w domu od małego potrafią nawet powtarzać niektóre słowa jak papugi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piko napisał:

Kruki to inteligentne ptaki. Wychowane w domu od małego potrafią nawet powtarzać niektóre słowa jak papugi....

Kruki też symbolizują łącznie się świata magicznego ze światem doczesnym. Intuicję i racjonalność. Jak również rzeczy o których wolelibyśmy nie widzieć :mysli:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kostroma napisał:

Wyciągnę też wszystkie karty które zawierają kruki i spróbuję znaleźć w nich wspólny element, może to mi coś rozjaśni :mysli:

Jak możesz wrzuć chociaż mniejsze skany kart z krukami lub nazwy kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piko napisał:

Jak możesz wrzuć chociaż mniejsze skany kart z krukami lub nazwy kart.

Jasne, spróbuję to jeszcze dzisiaj ogarnąć. 

Skany pewnie się nie zmieszczą, więc wrzucę nazwy kart. 

Bardzo mnie ciekawi jakie ktoś miałby skojarzenia. Może wspólnymi siłami dojdziemy do czegoś konstruktywnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty na których mamy kruka 

Głupiec 

Cesarz 

Papież 

Wisielec 

Diabeł 

As buław 

4 buław 

5 buław 

6 buław 

8 buław 

2 mieczy 

7 pentakli 

 O ile czegoś nie przegapiłam :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruki od dawna okryte były złą sławą kiedy po bitwach dziobały ciała poległych wojaków i wydziobywały im np. oczy a i ciężko rannych też dziobały . Były trudności w odgonieniu ich od podziobanego ciała aby pochować po chrześcijańsku zmasakrowane przez kruki ciało rycerza.. Działo się to też przy wielkich bitwach za czasów Imperium Rzymskiego i wcześniej . Dlatego do dziś  kruki kojarzone są ze śmiercią i  wróżą zły los...

Jak na razie nie pasują te kruki do kart które wymieniłaś

 

PS. @Kostroma do zmniejszenia zdjęć, skanów możesz użyć np; bardzo dobrego, darmowego programu GIMP

https://pl.wikipedia.org/wiki/GIMP

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Zdjęcia się zmieszczą bez problemu, możesz wrzucić bezpośrednio z kompa takie zrobione aparatem lub wkleić linki przez jakiś fotosik.

Te karty, które wymieniłaś nie są ze sobą w żaden sposób połączone znaczeniowo, nie mają też żadnej wspólnej płaszczyzny, więc zaciekawiło mnie to, o co chodzi. Ciekawe, że tak wiele buław jest na liście, a żadnego kielicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Priestess napisał:

możesz wrzucić bezpośrednio z kompa takie zrobione aparatem

To zajmie dużo pamięci forum, dlatego należało by je zmniejszyć. Chyba że tymczasowo zamieszczone przez jakiś fotosik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piko napisał:

Kruki od dawna okryte były złą sławą kiedy po bitwach dziobały ciała poległych wojaków i wydziobywały im np. oczy a i ciężko rannych też dziobały . Były trudności w odgonieniu ich od podziobanego ciała aby pochować po chrześcijańsku zmasakrowane przez kruki ciało rycerza.. Działo się to też przy wielkich bitwach za czasów Imperium Rzymskiego i wcześniej . Dlatego do dziś  kruki kojarzone są ze śmiercią i  wróżą zły los...

Jak na razie nie pasują te kruki do kart które wymieniłaś

 

PS. @Kostroma do zmniejszenia zdjęć, skanów możesz użyć np; bardzo dobrego, darmowego programu GIMP

https://pl.wikipedia.org/wiki/GIMP

Ok, spróbuję z tymi zdjęciami pokombinować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Talia Mistyczny Tarot Marzyciela
  • 2 tygodnie później...
  • Maestro

@Kostroma 

hmmm wydaje mi się, że to chyba zamysł artysty, może coś w rodzaju jego "inicjału"? Z racji tego, że w zależności od wróżby zwracamy uwagę na inne symbole na kartach, to może ten kruk też będzie przyciągał Twoją uwagę w określonych sytuacjach i będzie dla Ciebie jakąś wskazówką. Sama możesz nadać mu jakieś znaczenie, indywidualnie wg Twoich potrzeb. 

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pracuję z tą talią i zaczynam dochodzić do wniosku, że być może Kruk na tych kartach może oznaczać aby kierować się intuicją, żeby zwrócić uwagę na jakby hmmm "drugie dno" danej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.08.2020 o 20:33, Piko napisał:

Dobrze że mnie ostrzegłaś, bo zamierzałem kupić tę talię, po obejrzeniu kilku recenzji na youtube...

Fajna talia. A czy i jak będziemy patrzeć na kruki to nasza sprawa. Mnie np. na karcie Cesarz... powodują skojarzenie z Odynem... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mana napisał:

Fajna talia. A czy i jak będziemy patrzeć na kruki to nasza sprawa. Mnie np. na karcie Cesarz... powodują skojarzenie z Odynem... :) 

To prawda, skojarzenia z kulturą nordycką też u mnie nasuwają się pierwsze. Być może rzeczywiście taki odrobinę zamysł mieli autorzy ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Kruki to posłańcy i dostarczyciele boskiego przewodnictwa. Przekazują komunikaty w obu kierunkach (kojarzone są z przynoszeniem wiadomości w kulturze rdzennych Amerykanów).  Kruk uważany jest za strażnika tajemnic i przewodnika po naszym wnętrzu -  wyprowadza prawdę na światło dzienne. Kojarzy się również z wiedzą, ochroną, leczeniem. Jeśli ktoś chce wiedzie więcej to polecam lekturkę: 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam tą talię, przyznam, ze do tej pory nie zwracałam uwagi na te kruki. Ale teraz jak się zastanowię, to faktycznie mogą mieć znaczenie. Jak patrzę np. Na Wisielca to mam wrażenie, że to kruki rozciągnęły linę na której wisi.Na innych kartach albo kruki strzegą czegoś lub kogoś. U Cesarza jest kruk umieszczony nad jego głową, taj jakby wskazywał na jego mądrość, inteligencję.  U Papieża przynosi wazne wiadomości. 

Może się mylę, ale tak to odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...