Skocz do zawartości

NIE mordowni w Radysach


Makrela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

I to się ciągnie od lat. O Radysach słychać od dawna, jak widać NIC się nie zmieniło, no bo cóż - ważna jest TYLKO KASA. Czas więc z tym skończyć, jeśli ktoś sam się nie chce poprawić, to należy mu w tym pomóc. Podpisujmy!

 

Obóz zagłady w Radysach

 

Petycja dotyczy tragedii psów głodzonych, wychudzonych, bez opieki weterynaryjnej w "schronisku" Dworakowskich w Radysach.

Nie ma leków, zwierzęta dostają bardzo rzadko jeść, szczenięta trzyma się po 50 sztuk w jednej klatce i zarażają się parwowirozą i odchodzą ubroczone we krwi. Nie ma szczepień, odrobaczenia, weterynarza. Nie są wpuszczane żadna służby ani policyjne ani weterynaryjne. Właściciele wyciągają do nich ręce i wyzywają. Zwierzęta odchodzą z chorób, z braku szczepień, z głodu, z zamarznięcia.

Powolna śmierć, w koszmarnych cierpieniach, brak dokumentacji zgonów, faktur to codzienność schroniska, które zyskało "sławę" obozu koncentracyjnego dla psów.

Mamy XXI wiek...

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, ja też wiele złego i to od dawna słyszałam o tej mordowni. Zastanawia mnie czemu ten psi Oświęcim jeszcze istnieje. Oczywiście podpisałam tą petycję, choć wątpię, żeby coś się w temacie zmieniło, a jak już to przynajmniej nie szybko. Ale jest ustawa o ochronie zwierząt - na tym można pojechać i myślę, że obrońcy zwierząt powinni pomyśleć o wszczęciu postępowania w tej sprawie a nie tylko apelować, bo jak widać apele ci złoczyńcy mają w głębokiej de.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
Tak, ja też wiele złego i to od dawna słyszałam o tej mordowni. Zastanawia mnie czemu ten psi Oświęcim jeszcze istnieje. Oczywiście podpisałam tą petycję, choć wątpię, żeby coś się w temacie zmieniło, a jak już to przynajmniej nie szybko. Ale jest ustawa o ochronie zwierząt - na tym można pojechać i myślę, że obrońcy zwierząt powinni pomyśleć o wszczęciu postępowania w tej sprawie a nie tylko apelować, bo jak widać apele ci złoczyńcy mają w głębokiej de.

 

To prawda, że nie zadziała od razu, ale bardzo ważną sprawą jest informowanie społeczeństwa o takich haniebnych procederach jak też możliwość dołączenia swojego głosu do takich petycji. Sqrwiele nie mogą wiecznie być bezkarni, a władze muszą wiedzieć, że coraz mniej spraw da się zamieść pod dywan. To jest proces niekrótki, jednak coś wreszcie w takich sprawach rusza - ludzie mają świadomość dziejącego się zła i mają możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec niego. Bywa, że czynnego :D

To samo dotyczy wszelkich innych spraw dotyczących zwierząt. Tyle tysiącleci nikt palcem nie kiwnął, więc na tym tle ten problem nabrał już rozpędu.

  • Lubię to! 2
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...