Jump to content

Rozkład "deck interview"

Delia

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Zrobiłam dziś taki oto rozkład na pracę z talią:

60e575f6040a8b38b90cf88029d89865.jpg

Większość była w miarę zrozumiała - natomiast zastanawia mnie to, że pod numerem 1 pojawił się odwrócony Mag i nie mam pojęcia jak to zinterpretować.. Od razu pomyślałam, że nie do końca można "ufać" talii, ale pomyślałam, że podpytam o radę (tym bardziej, że dopiero zaczynam swoją przygodę z tarotem) :) 

Co w ogóle myślicie na temat takich rozkładów? Jest to dobry pomysł na poznanie talii?

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam! :) 

• Maestro

@Delia

Dobrze by było, abyś zamieściła wszystkie karty, jakie Ci wyszły wraz ze swoją interpretacją. Własna interpretacja jest niezbędna, jeśli chcesz, aby inni też wypowiedzieli się w kwestii kart. A pozostałe karty z tego rozkładu mogą być pomocne przy interpretowaniu tego Maga, bo zawsze lepiej spojrzeć na całość, aby mieć lepszy ogląd sprawy. Jedna karta wyrwana z kontekstu pozostałych interpretowana osobno może dać tylko częściowy obraz. 

A co do tego Maga, to zgadzam się, że można to zinterpretować jako brak zaufania do odpowiedzi kart. Chociaż myślę, że to jedynie część spojrzenia na kartę i na cały rozkład. Mam problem z tym rozkładem, bo nie wierzę w coś takiego jak "moc kart" i pytania do kart o to, jakie one są względem nas jest moim zdaniem bez sensu. Karty to tylko obrazki, martwy przedmiot jak każdy inny. Wróży wróżbita, a nie karty, to on pracuje ze swoją intuicją, ze swoim darem, wiedzą, talentem wykorzystując tylko karty jako narzędzie do wydobywania informacji z siebie samego. Więc jeśli pytasz o to, jak karty opisują siebie same, to jak jakbyś pytała karty o to, jak Ty widzisz siebie w pracy z nimi.

I tutaj Mag jest wskazówką, aby przestrzegać etyki wróżbiarskiej i nabrać pokory do pracy z kartami. Bo odwrócony Mag to osoba mająca o swoich zdolnościach wysokie mniemanie, z poczuciem pełnej władzy, omnipotencji, z przekonaniem o swoim wpływie. Jest to bardzo pozorne, bo Mag tak na prawdę dopiero co wyszedł z roli Głupca i jest na samym początku swojej drogi przez kolejne arkana wielkie. Dodatkowo, Mag w swoim negatywnym znaczeniu bywa kuglarzem, wykorzystuje efekciarskie sztuczki, aby kogoś zmylić, zamydlić mu oczy, oczarować, a tak na prawdę większość z tego to iluzja, ściema. Więc tę kartę interpretowałabym jako ostrzeżenie dla samej siebie, pt: Uważaj, jeszcze musisz się dużo nauczyć, swoje możliwości wykorzystuj uczciwie, mądrze i ostrożnie. 

Edited by Priestess
  • Like 1
  • W punkt 1
  • Thanks! 1

@Priestess

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź - następnym razem wstawię wszystko, teraz tylko ten Mag mi zapadł w pamięć.

Dopiero zaczynam przygodę i tak naprawdę wiem, że nic nie wiem... :D Zastanawiałam się też nad sensem tego rozkładu ale słyszałam, że niektórzy polecają dlatego spróbowałam.

Wskazówki wezmę do serca, chociaż podchodzę do tematu ostrożnie i z szacunkiem, no i mam świadomośc swojej niewiedzy i ubytków, które trzeba ogarnąć :) Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za taką konkretną wypowiedź, bardzo to doceniam! :D 

• Like 2

• Maestro
7 godzin temu, Delia napisał:

@Priestess

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź - następnym razem wstawię wszystko, teraz tylko ten Mag mi zapadł w pamięć.

Dopiero zaczynam przygodę i tak naprawdę wiem, że nic nie wiem... :D Zastanawiałam się też nad sensem tego rozkładu ale słyszałam, że niektórzy polecają dlatego spróbowałam.

Wskazówki wezmę do serca, chociaż podchodzę do tematu ostrożnie i z szacunkiem, no i mam świadomośc swojej niewiedzy i ubytków, które trzeba ogarnąć :) Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za taką konkretną wypowiedź, bardzo to doceniam! :D 

Myślę, że każdy kto zaczynał spotkał się z tym samym uczuciem: fascynacja, ekscytacja i wrażenie, że można wszystko w kartach zobaczyć, wrażenie które daje też poczucie wielkich możliwości. I dodatkowo dochodzi chęć, aby wróżyć często, każdemu i na wszystko, żeby sprawdzać co te karty powiedzą o tym i o tamtym. Proponowanie wróżb koleżankom, rodzinie, każdemu kto się nawinie :D Znam to doskonale, bo sama kiedyś zaczynałam i pamiętam, jak leciała wróżba za wróżbą :D No i wtedy niestety łatwo przekroczyć pewną granicę, kiedy zamiast pomagania innym zaczyna się im mówić, jak wyglądać będzie ich życie, albo zamiast poznawania sytuacji zaczyna się grzebać w sprawach, które nas nie powinny interesować. Więc chyba o to chodzi w tym Magu, aby właśnie nie nadużywać kart ani swojej pozycji wróżbity. 

Edited by Priestess
  • W punkt 1
  • Thanks! 1