Skocz do zawartości

pomoc potrzebna, bo mam zagwostke.


d7a22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stawialem sobie niedawno Tarota, z pytaniem o to, jakie sa szanse na powodzenie pewnego mojego przedsiewziecia.

Przy okazji chcialem przestestowac rozklad, ktorego wczesniej nie widzialem - pochodzi z ksiazki "Klucze do tarota" Banzhafa, ale w jezyku rosyjskim, jako ze polskiego wydania nigdzie nie moge dostac. Po rosyjsku jest to rozklad o nazwie "klatka schodowa", ale mysle, ze polska wersja ksiazki nazwala go "siedem grzechow glownych".
Tak przy okazji, jesli ktos ma polska wersje i moglby mi przeslac kopie stron z tym ukladem, albo tez z pozostalymi rozkladami, to byloby super, bo rosyjski nie jest moja najmocniejsza strona i ciezko przez to sie brnie, literka po literce.

 

Wrozy sie z siedmiu kart, z ktorych pierwsza mowi tym, co nalezy zrobic, albo czego unikac (w zaleznosci od kontektu), aby osiagnac cel, druga mowi o pomocy z zewnatrz, trzecia o sile wolei, czwarta o otoczeniu, piata o taktyce w rozwiazaniu problemu, szosta stanowi odpowiedz czy sie uda, a siodma, jaki bedzie to mialo wplyw na mnie i innych, jesli sie uda.


Pierwsza karta wyszla "diabel" - pozostale generalnie dobrze wroza, a wynik to "rydwan", wiec moge raczej byc dobrej mysli, no ale ten diabel nie daje mi spokoju i zupelnie pojecia nie mam jak go zintepretowac.
Czy to znak, ze mam miec bardziej materialistyczne nastawienie? Czy moze, ze mam z nim walczyc? Czy jeszcze cos innego?

Jesli to pomoze, to wszysktie karty wyszly nastepujaco: 1. Diabel, 2. Cztery monety, 3. trzy miecze, 4. gwiazda, 5. trzy monety, 6 rydwan, 7. dwie monety.

Cyz ktos moglby mi pomoc z interpretacja?
Bede ogromnie wdzieczny!

Edytowane przez d7a22
pominalem autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, d7a22 napisał:

jakie sa szanse na powodzenie pewnego mojego przedsiewziecia.

 

1 godzinę temu, d7a22 napisał:

pierwsza mowi tym, co nalezy zrobic, albo czego unikac (w zaleznosci od kontektu, aby osiagnac cel

Diabeł

Myślę, że należy unikać metody, że cel uświęca środki. Nie należy iść po trupach do celu. 

1 godzinę temu, d7a22 napisał:

druga mowi o pomocy z zewnatrz

4 Denarów 

Na pomoc z zewnątrz nie masz co liczyć 

1 godzinę temu, d7a22 napisał:

trzecia o sile wolei,

3 Mieczy 

Jesteś zdeterminowany, musisz logicznie podejść do tematu. Mierzyć siłę na zamiary

1 godzinę temu, d7a22 napisał:

czwarta o otoczeniu

Gwiazda 

Otoczenie jest dobrze nastawione, ale efekty mogą nie być tak szybko jakbys sobie tego życzył 

2 godziny temu, d7a22 napisał:

piata o taktyce w rozwiazaniu problemu,

3 Monet

Sugeruje, ze potrzebujesz się dokształcić. Podejsc do tego metodycznie, cierpliwie pracować nad tym przedsięwzięciem

2 godziny temu, d7a22 napisał:

szosta stanowi odpowiedz czy sie uda

Rydwan

uda jezeli wdrozysz powyzsze rozwiazania

2 godziny temu, d7a22 napisał:

siodma, jaki bedzie to mialo wplyw na mnie i innych, jesli sie uda.

2 Monet

Będziesz mial dodatkowe zrodlo dochodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lunaria said:

 

Diabeł

Myślę, że należy unikać metody, że cel uświęca środki. Nie należy iść po trupach do celu. 

 

Wielkie dzieki z apomoc w interprectacji! Milego dnia zycze!

1 hour ago, Lunaria said:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 07:42, d7a22 napisał:

a tutaj fragment z ksiazki z owym rozkladem:
 

Screen Shot 2020-09-14 at 06.41.44.png

Tłumaczenie, ale polski nie jest moją mową ojczystą:

1. Saturn: Stróż progu: główna presupozycja, wskazuje na to, co trzeba zrobić, lub to od czego należy się pozbawić (w zależności od karty), jeśli chcesz osiągnąć sukces;

 

2. Jowisz: czynnik wzrostu (rozwoju), pomoc z zewnątrz;

 

3. Mars: wola, wytrzymałość, wytrwałość;

 

4. Wenus: Szczęśliwe, pozytywne zdarzenia, spotkania z dobrymi ludźmi lub pomoc od nich;

 

5. Merkury: wybudowanie taktyki działań, myślenie konceptualne;

 

6. Słońce: sukces, twarda pozycja;

 

7. Księżyc: Rezonans (w sensie zgody emocjonalnej, podobnych emocji u innych do Twoich), reakcje i odzew innych :)

 

Można się dopytać, jak coś jest nie jasnym, bo mogłam napisać coś dziwnego po polsku + widać, że tłumacz w rosyjskej wersji też jakoś sztywnie przetłumaczył z niemieckiego ;)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Diabłem, jako że to jest karta negatywna sama z siebie (i co jest ciekawym kojarzy się z Koziorożcem, czyli Saturnem) - czyli moim zdaniem wskazuje, że istnieją ograniczenia, przez które ciężko przestąpić, może to Twoja obsesja na punkcie władzy/pieniędzy, zazdrości - musisz się koniecznie tego pozbawić, jak chcesz iść do przodu. To same dotyczy manipulowania i kłamstwa.

Co do drugiej karty, to wydaje mi się, że masz wsparcie finansowe/taką trampolinę bezpieczeństwa od innych, może od rodziny. Mówiąc o woli - radzisz sobie w sytuacjach kryzysowych, ale chyba trzeba popracować nad innymi sytuacjami też. Też jest bardzo lekko Cię urazić. Myślę, że też wiele nadziei masz na otoczenie i jego pomóc, można powiedzieć, że tym i żyjesz :) Podejrzewam, że Cię otaczaja naprawdę dobrzy ludzie, ale i tak, musisz się dokształcić i wyjść na następny poziom w organizacji swojego życia, nie możesz ciągle opierać się o innych ;) Myślę, że ogólnie wszystko powinno się udać, jeśli weźmiesz sprawę w swoje ręce i popracujesz nad brakiem wiedzy, nad wolą i pozbawisz się od obsesji i tendencji wszystko kontrolować :)

Inni odbiorą Twój sukces tak dość chwiejnie, reakcja może być zmienną, ale raczej neutralną.

 

Powodzenia:koniczynka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...