Skocz do zawartości

Tarot wyłącznie dla siebie - poznanie emocji


joginka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukałam takiego wątku na tarocie, ale nie znalazłam. Pierwsze pytanie czy warto kupić tarota by posługiwać się nim w celach pracy nad swoimi emocjami? Czy któraś z was pracowała z tarotem (ty i teraz) w celach wewnętrznego osobistego rozpoznania? Nie interesuje mnie poznanie przyszłości, ani przeszłości - no chyba że owa przeszłość jest u mnie nie przepracowana w problemach ukrytych, których to w blokadach wychodzi i chcę to uzdrowić. Podoba mi się tak jedna talia kart ( by kate black, golden tarot )- niestety w wersji angielskiej tylko, dosłownie co otwieram kompa to coś mi mówi "kup ją dla siebie" . A ja ani angielskiego, ani nie znam tarota i znaczenia tych kart... i jeśli już to przydałaby się książka. Nie wiem co robić, czy inwestować czy nie. (Mam karty wewnętrznego rozpoznania - i jestem zadowolona). Czy tarot spełni takie zadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tarot to ogólnie narzędzie dywinacyjne. Może również służyć do poznania siebie. Są różne rozkłady, także na samopoznanie, np. funkcjonowanie poszczególnych czakr. Pytanie tylko czy chce Ci się uczyć znaczeń poszczególnych kart, jest ich wszak 78. Jesli się zdecydujesz, to generalnie na początku tarotowej drogi poleca się talie wzorowane na RW, ponieważ małe arkana są obrazkowe. Jednak jeśli czujesz, że tamta talia, to jest to czego potrzebujesz, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś z niej korzystała :)

Wszystko zależy od Ciebie. Karty czyta się intuicyjnie, jednak jeśli będzie potrzebna Ci pomoc w interpretacji, to uważam, że na naszym forum opis kart jest bardzo klarowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, joginka napisał:

Witam, 

Szukałam takiego wątku na tarocie, ale nie znalazłam. Pierwsze pytanie czy warto kupić tarota by posługiwać się nim w celach pracy nad swoimi emocjami? Czy któraś z was pracowała z tarotem (ty i teraz) w celach wewnętrznego osobistego rozpoznania? Nie interesuje mnie poznanie przyszłości, ani przeszłości - no chyba że owa przeszłość jest u mnie nie przepracowana w problemach ukrytych, których to w blokadach wychodzi i chcę to uzdrowić. Podoba mi się tak jedna talia kart ( by kate black, golden tarot )- niestety w wersji angielskiej tylko, dosłownie co otwieram kompa to coś mi mówi "kup ją dla siebie" . A ja ani angielskiego, ani nie znam tarota i znaczenia tych kart... i jeśli już to przydałaby się książka. Nie wiem co robić, czy inwestować czy nie. (Mam karty wewnętrznego rozpoznania - i jestem zadowolona). Czy tarot spełni takie zadanie?

Pracować nad swoimi emocjami za pomocą Tarota można jak najbardziej - jest dobrym narzędziem dla pracy ze swoją podświadomością - arkany wielkie są też archetypami, schowanymi w naszym wnętrzu, rolami, które nieswiadomie gramy, wykrywaniu problemów, słabych miejsc, w radach... Niektórzy psycholodzy przy konsultacjach pracują z Tarotem :)

Tarot również jest dobrym narzędziem do twórczości - kiedy nauczysz się znaczeń,jesli coś tworzysz - karty Tobie w pomóc :)

W kontekście takiej psychologicznej  pracy radzę pracować z tą talią, do której wewnętrznie pociąga - lepiej się wyczuwa i widzi schowane w talii symboly, wskazówki, problemy - jest lepszy  kontakt i głębszą więź :) Polecam :)

Pozdrawiam ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jestem w temacie, bo zaczęłam zgłębiać aspekt psychologiczny Tarota. 

Polecam Ci bardzo książkę A. A. Chrzanowskiej "Tarot a psychologia", gdzie właśnie uwagę autorka skupia na sposobie pomocy sobie, albo innej osobie, pod kątem psychologicznym. Medytacją, rozpoznaniem, wskazówkami, ćwiczeniami nad sobą. 

Do mnie ta książka bardzo przemawia i nie omieszkam skorzystać z rad w niej zawartych, głównie właśnie w pracy nad sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...