Jump to content

Franciszka


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Franciszka :

 

Imię pochodzące od germańskiego franc, czyli wolno urodzony. Osoba szlachetna, wrażliwa na ludzkie krzywdy, energiczna w działaniu. Dużo swojego życia poświęca drugim, służy im radą i pomocą materialną. Życie swoje nieraz ciężkie uprzyjemnia sobie żartobliwym traktowaniem dolegliwości, ceni humor. Sporo czasu przeznacza na sprawy społeczne. Toteż czasem zaniedbuje dom, rodzinę, które ceni wysoko. Swoją pracowitością rekompensuje rodzinie chwilowe mniejsze zainteresowanie. Jest dobrą matką.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Franciszka to imię utworzone od męskiego imienia Franciszek. W naszym kraju było znane od XIX wieku w formie Frania oraz Franka. Imię to kojarzy się głównie ze świętymi patronami.

Franciszka jest niespokojną osobą, która nie może usiedzieć spokojnie na miejscu przez 5 minut. Uwielbia aktywność fizyczną i nie znosi bezczynności. Z drugiej strony nie lubi się zbytnio spieszyć, gdyż raczej woli wykonać coś powoli a dokładnie. To kobieta przeżywająca każdą, nawet najmniejszą uwagę z czyjejś strony. Źle znoszą porażki i nie mogą się z nich szybko podnieść. Nie mogą brać zbyt dużo na swoje barki, bo wiedzą że nie dadzą rady. Są tylko zewnętrznie silne bowiem duszą w sobie wszystkie złe emocje, z którymi nie mogą sobie poradzić. Czasem wybuchają gniewem gdy już nie mogą poradzić sobie z powierzonymi im zadaniami. Zwykle nie wierzą we własne siły i potrzebują wsparcia rodziny, bliskich i znajomych. W okresie szkolnym wykazują się wzorową organizacją, pilnością i obowiązkowością. Idealnym dla nich zawodem byłby zawód sekretarki albo urzędniczki. Kobiety te lubią wszystko co związane z prawem oraz wymiarem sprawiedliwości. Z drugiej jednak strony dobrze czułyby się także w zawodach takich jak: kosmetyczka, masażystka, chemiczka czy laborantka. Jak widać są to kobiety wszechstronnie uzdolnione. Potrzebują potwierdzenia że się je kocha, ale one i tak długo nie mogą zaufać drugiej połówce. Właśnie dlatego tak trudno jej odnaleźć się w związku partnerskim. Bardzo szybko się męczą i powoli regenerują. Powinny dużo się ruszać i przebywać na świeżym powietrzu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...