Jump to content

Japonia znalazła sposób na budowanie miast na Księżycu


Yunugar

Recommended Posts

Pionowe tunele lawy pomogą zbudować długoterminowe bazy na Księżycu i całe miasta - powiedział Satoshi Kodaira, naukowiec z Japońskiego Instytutu Badań Radiologicznych. W nadchodzących latach niektóre państwa, w tym Japonia, planują zająć się eksploracją Księżyca. W związku z tym pojawiają się pytania o możliwość tworzenia tam osiedli na pobyt długoterminowy.

 

 

 

Badacze brali udział w pracach naukowych, w wyniku których opracowano materiały dotyczące tuneli powstałych po erupcjach wulkanów we wnętrzach Księżyca. Staną się one niezawodną ochroną przed promieniowaniem i meteorytami.

 

Według ostatnich obserwacji stało się jasne, że poziom promieniowania na powierzchni Księżyca jest wyższy niż na ISS i uznano, że stwarza to problem nie tylko dla ludzi, ale także dla sprzętu. Przeszkadza także w długotrwałej działalności człowieka, a w niektórych przypadkach uniemożliwia jego działanie – powiedział Satoshi Kodaira, naukowiec z Japońskiego Instytutu Badań Radiologicznych.

 

Według Japończyka na otwartej przestrzeni promieniowanie naciska ze wszystkich stron, a to jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż w przypadku projektu Gateway. Według badań przeprowadzonych przez japońską agencję kosmiczną JAXA tunele lawy to rury, które zwykle biegną prawie pionowo. Ich szerokość wynosi co najmniej 100 m, a głębokość może dochodzić do 50 km.

 

Jednocześnie promieniowanie kosmiczne i meteoryty stanowią ogromne zagrożenie dla ludzi na powierzchni Księżyca, a umieszczenie w kanałach lawy zapewnia ochronę przed nimi. Ponadto temperatura w tunelach wulkanicznych praktycznie się nie zmienia.

 

Jak doniosła niedawno agencja Kyodo w odniesieniu do JAXA, Japonia planuje do 2035 r. zbudować na Księżycu fabrykę paliwa, aby wykorzystać ją w rozwoju satelity Ziemi na dużą skalę, aby obniżyć koszty transportu paliwa do około 2035 r. Na południowym biegunie Księżyca, gdzie mają znajdować się osady lodowe, Japończycy chcą zbudować elektrownię, w której uzyskana tam woda zostanie podzielona na tlen i wodór oraz będzie produkować paliwo.

 

Źródło: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/japonia-znalazla-sposob-na-budowanie-miast-na-ksiezycu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...