Jump to content

Jak zaczęła się Wasza przygoda z wiedzą duchową?

Recommended Posts

Yunugar

Umyślnie nie użyłem słowa "ezoteryka" gdyż zostało ono w ostatnich latach wypaczone i sprowadzone do biznesu, w którym handluje się kartami, talizmanami, wisiorkami, new age'owymi książkami, przeróżnymi rekwizytami jak kubki lub podkładki itp.

U mnie zaczęła się gdy w wieku 17 lat gdy chodziłem co niedzielę do kościoła zaczęły pojawiać się bóle nóg a dokładnie goleni. Droga do tego budynku trwała 10 minut więc nie było powodu aby bolały mnie nogi. 

Jeszcze przez kilka minut w kościele występował ten ból.

Z czasem zacząłem się zastanawiać nad tym ale później odpuściłem.

W wieku 18 lat coś się zaczęło. 

Wszystko przez pewien film dokumentalny. Jego pierwsza część była o religii. W część z tego co tam mówiono uwierzyłem a w część nie.

Miesiąc po jego oglądnięciu przemyślalem przed snem jeszcze raz te wątki zawarte w tym dokumencie i wszystko stało się jasne. 

Trudno było to przyjąć ale później stałem się ateistą. Po kilku miesiącach coś jakieś niewidoczne siły za wszelką cenę chciały mnie odwrócić z tego ateizmu. Trwała walka. 

Niestety wygrał ateizm.

Za pięć lat to samo.

I za kolejne pięć lat znów. Jednak w ostatniej fazie czyli 2 lata temu zainteresowałem się na poważnie rozwojem duchowym. 

Po krótce tak opisalbym moją przygodę z wiedzą tajemną/duchową, mistycyzmem czy jakkolwiek chcecie to nazwać.

• Super 1
Kostroma

Jako mała dziewczynka byłam raczej mało pewna siebie, lękliwa i nerwowa. Jakoś tak czułam, że odstaję od reszty rówieśników. Denerwowałam się szybko, nie rozumiałam siebie i świata. 

Zaczęłam gimnazjum. Okazało się że w klasie jest dziewczyna która jest wietanamką, zaprzyjaźniłyśmy się bardzo szybko, jako że ona również z wiadomych powodów, odstawała od reszty klasy. Odwiedziłam ją w domu gdzie poznałam jej ojca, który był wychowywany w religii buddyzmu dopóki nje poznał żony w Polsce i przeszedł na chrześcijaństwo. 

Ale w domu znajdowało się wiele książek poświęconych medytacji, jodze, buddyźmie.... Dopadłam te książki i przepadłam.... Wtedy zaczęło się moje odkrywanie świata duchowego, różnych ich dziedzin. Zrozumiałam, że to pozwala mi wzmocnić pewność siebie i w końcu zrozumieć siebie i świat wokół. 

Od tamtej pory, mniej lub więcej, zawsze interesowałam się szeroko rozumianą "ezoteryką". 

• Like 1
  • Super 1