Skocz do zawartości

Progresywna Wenus zmienia znak


migotka20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

@migotka20to może być sporo tego i warto popatrzeć na cały horoskop. Jakie będą towarzyszyć temu tranzyty i progresje plus potencjał horoskopu urodzeniowego.

Na początek czym włada Wenus w Twoim horoskopie? W jakim domu się znajduje( rozumiem, że urodzeniowo masz w baranie).

Zmiana znaku może oznaczać nowy związek, nowe sposoby zarabiania, wyprowadzkę. Zmiana trybu życia. W sumie to wszystko może ulec zmianie - stąd trzeba spojrzeć na cały horoskop. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, droga Migotka :)

Zgadzam się z tym, że Trzeba patrzeć na to, czym Wenus włada w horoskopie + inne techniki, rodzaju tranzytów, solarów, dyrekcji :)

Ale jeśli bardzo z grubsza i ogólnie: Wenus okazuje się w takim razie w swoim znaku (i domu), jako że masz Wenus natalna w wywyższeniu po znaku, możesz mieć okazję do użytku, realizacji jej twórczego potencjału, wejść w stabilne relacji romantyczne. Trochę więcej praktycznego podejścia do tych spraw, niż bujania w obłokach. Polepszenie gustu, ważność swojego wyglądu, dbanie o to, stabilność, drugi dom, jak i Byk, tu dodaje również kwestie wartości, posiadania, jeśli Wenus nie jest uszkodzona - myślę, że może być dobry przepływ kasy, skupienie na majętności. Do tego w pewnym sensie mogą być ważne wartości niemateriale - myślę, że w tym przypadku głównie pod kątem piękna, gustu, relacji z innymi ludźmi, miłości, twórczości :)

 

Wszystkiego dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Hej :) poczułam oddech presji na karku więc sprężam się i piszę. Oczywiście podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała Willow. 

Masz rację,że zwróciłaś uwagę na to, że progresywna Wenus zmienia znak. Nie dzieje się to często bo progresywna Wenus tak średnio idzie w tempie progresywnego Słońca( 1°na rok). Oczywiście jest to uśrednione, bo P Wenus może być w retro lub w trakcie życia danej osoby wyjść z retro i wtedy jej tempo poruszania jest nieco wolniejsze. U Ciebie mknie ona jak strzała ;)

Masz bardzo fajny horoskop urodzeniowy. I mimo tego, że nie jesteś osobą która lubi być na świeczniku( planety poniżej osi Asc-Dsc świadczą o introwertyźmie) plus silny Księżyc w 6 domu( Księżyc w 6 to taka trochę szara myszka) to masz luźny wodny trygon ze Słońcem, Księżycem i Plutonem. A to daje wewnętrzną siłę i charyzmę. Plus na dokładkę ścisła koniunkcja Jowisz-Mars( możesz liczyć na pomoc ze strony mężczyzn, siły wyższe sprzyjają Twoim planom, to tzw życiowy fart i talizman na całe życie).

Tak jak zwróciła uwagę wcześniej Willow, masz dość silną urodzeniowo Wenus, jest w wywyższeniu choć spalona( osłabiona) przez Słońce( może zwykle czujesz niedosyt w wenusjańskich sprawach? Pieniądze, uroda, dbanie o wygląd, uczucie bycia kochaną).

Ponieważ progresywna Wenus zmienia znak na Byka to wskakuje do seojego władztwa i znów nabiera swej urodzeniowej mocy. Jest to w zakresie II domu więc stawiam, że chodzi o kasę. Będzie więcej i lepiej. Zapowiedzią tego jest też tranzyt Neptuna po natalnej Wenus. I to będzie się działo już na początku przyszłego roku. Do tego dochodzi "cementujący" tranzyt Saturna ktory zaraz 20.12 zrobi trygon do Jowisza( wladca MC, kariera). Znaczące jest, że ów trygon będzie zasilany tranzytującym Jowiszem który zrobi beneficzny tranzyt do swojej pozycji urodzeniowej. 

Do tego progresywny Jowisz w koniunkcji z IC( sprawy domowe,zakup domu, wzbogazenie się na tym polu ale poprzez opozycję do MC decyzje odnośnie kariery).

Ja bym powiedziała, że jeśli chodzi o karierę to wszystko wskoczy na swoje miejsce i będziesz czuła się szczęśliwa. To nie są tranzyty mówiące,że będziesz musiała stawić czoła problemom. Po prostu wistr w żagle i do przodu. 

Warto zwrócić uwagé na pozycję progresywnego Księżyca - obecnie jest w 8 stopniu Panny i robi opozycję do urodzeniowego Merkurego( komunikacja ale i w Twoim przypadku partnerswo i dom) - możesz być postawiona przed koniecznością dokonania pewnych decyzji na tym polu.

Uffff...to tak na jednym tchu napisałam. Niestety mój autysttk jest dość wymagający i trudno mi się "spiąć" by pisać dłuższe wypowiedzi na forum ;)

Jeszcze popatrzę na Twoje Solariusze i profekcje, jak one mają się do tego wszystkiego apr uważam, że i tak potwierdzą pozytywną prognozę w sprawach zawodowych.

Pozdrawiam serdecznie :*

 

Edytowane przez Gringe
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła za kawał pracy! Dziękuję przepięknie za tak optymistyczne prognozy... Mam nadzieję, że w sprawach zawodowych wszystko wróci na swoje miejsce. Tego nie mogę się doczekać. To prawda, że wewnętrznie czuje sie szara myszka, a zewnętrzne sytuację często sprawiają, że jestem niemal na świeczniku i muszę się w tym odnaleźć...Masz rację z tym, że czuje sie często niedokochana, nie tak ładna jak bym chciała itd. Dużo uwagi przykładam do wyglądu, by wszystko było perfekcyjne. Cieszy mnie, że będzie lepiej. Dziekuje! 

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@migotka_20 Patrzyłam na Twoje Solariusze( horoskop roczny od urodzin do urodzin) i w bieżącym Solariuszu 2020/21 podkreślone masz sprawy partnerskie( solarne Słońce w 7 domu solariusza). Do tego dochodzi powtórzenie aspektu z horoskopu natalnego( koniunkcja Mars-Jowisz), gdzie Solarny Mars jest silny( w Koziorożcu/egzaltacja) plus podkręca go Jowisz( Jowisz wszystko powiększa). Mars w obecnym Solariuszu odpowiads za 8 dom( pieniądze partnera, pożyczki, spadki). Koniunkcja obu olanet jest w trygonie z Wenus w Byku. Ja bym stawiała, że do końca obecnego Solariusza sprawy nowego domu zostaną przypieczętowane( Solarny Księżyc w 4domu Sokariusza w kwadraturze do Solarnego Słońca w 7). 

W profekcjach Asc na ten rok Solarny wypada Ci w pannie a włada nią Merkury. Znak profekcyjnego Asc podkreśla również Solarny Asc- też Panna. Widać, że ten rok będzie ważny dla Ciebie pod kątem spraw zawodowych. Merkury w Solariuszu jest w 29° Wodnika- stopień krytyczny, świadczący o zmianach( coś się kończy, odchodzi do przeszłości). I tu bym stawiała, że w pracy będą zmiany. Nie utrzyma się stary porządek.

Może z początku to przynieść trochę stresu ale zdecydowanie będzie to zmiana na lepsze pod względem finansowym.

Zapomniałam dodać przy analizie Twojego horoskopu urodzeniowego, że władca Twojego Asc to Saturn a znajduje się, jakby nie było, nad horyzontem. To też może pchać trochę "ku górze". 11 dom jest domem szczęliwym,spełnionych życzeń - mając tam wladcę Asc, zadba on by w życiu układało się po Twojej myśli. Mimo, że jest to Saturn( twardy i wymagający nauczyciel). 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku w pracy mają być zmiany. Już nam zapowiedzieli. Będziemy podzieleni na dwa zespoły i kazdy z zespołów bedzie odpowiadał za coś innego więc mam nadzieję, że to o te zmiany chodzi wewnętrzne w firmie a nie zmianę miejsca.... Po nowym roku mamy być pod tym kątem szkoleni... 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.10.2020 o 19:03, Gringe napisał:

Do tego dochodzi "cementujący" tranzyt Saturna ktory zaraz 20.12 zrobi trygon do Jowisza( wladca MC, kariera). Znaczące jest, że ów trygon będzie zasilany tranzytującym Jowiszem który zrobi beneficzny tranzyt do swojej pozycji urodzeniowej.

 Witaj Gringe! Niedługo czeka mnie powyższy tranzyt. Napisz proszę ile może on trwać? Jak dlugo będę odczuwała jego skutki? 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@migotka20 - nie napisałaś o który poważny tranzyt Ci chodzi. Pierwsze, co mi przychodzi na myśl patrząc na Twój horoskop to trygon Jowisza i Saturna do natalnego Marsa i Jowisza w domu 3. Sam tranzyt uściśli się na przełomie grudnia i stycznia( koniunkcja tranzytującego Saturna i Jowisza), przy czym trzeba by popatrzeć całościowo na horoskop i inne wpływy - co może dać Ci ten tranzyt( teoretycznie zsyła on skutki odczuwalne przez kolejne dziesięciolecia :szok:

Do tego trzeba mieć też na uwadze przejście Neptuna po natalnej Wenus i Słońcu. 
Plus, jak zwykle/ ci dzieje się w progresjach( czyli min. Zmiana znaku przez progresywną Wenus). 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.10.2020 o 08:04, Gringe napisał:

W profekcjach Asc na ten rok Solarny wypada Ci w pannie a włada nią Merkury. Znak profekcyjnego Asc podkreśla również Solarny Asc- też Panna. Widać, że ten rok będzie ważny dla Ciebie pod kątem spraw zawodowych. Merkury w Solariuszu jest w 29° Wodnika- stopień krytyczny, świadczący o zmianach( coś się kończy, odchodzi do przeszłości). I tu bym stawiała, że w pracy będą zmiany. Nie utrzyma się stary porządek.

 

Witaj Gringe! W pracy zaszły zmiany... Wczoraj został oddelegowany do innego oddziału kolega, z którym dużo przeszłam pod każdym względem. Powiedziałabym że do przeszłości odchodzi toksyczna relacja, która wykańczała mnie emocjonalnie od kilku lat...pewnie nie tylko mnie bo to człowiek o specyficznym charakterze....mam nadzieję, że idzie lepsze! 

Pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...