Skocz do zawartości

Choroby/zaburzenia psychiczne


Gość Nice

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to rzecz strikto medyczna (hormony, funkcjonowanie mózgu i td), czy to jest nadwrażliwość i nad zdolności - talenty, w tym ezoteryczne (naprzyklad, czytałam gdzieś, że schizofrenia jest chorobą naturalną dla kandydatów w szamany), za które musimy tak płacić, niestety. Lub może atakt ciemnych bytów? Obciążenie karmiczne?

A może wszystko razem wzięte?

Natchnienie mam z kilku dyskusji na forum i poza forum :) Mam nadzieję, że znajdą się chętni na pogadankę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że choroby psychiczne postrzegam bardziej jako "uszkodzenia" w dużej mierze wyniesione z dzieciństwa - niby banalne i oklepane, ale rzeczywiście w tym okresie człowieka najbardziej można skrzywdzić. Więc moim zdaniem - raz że predyspozycje genetyczne, czyli uwarunkowania stricte medyczne, plus błędy w wychowaniu, środowisko w jakim człowiek się znajduje.  Później , kiedy człowiek zaczyna być świadom swoich "ubytków" może to wykorzystać w stronę bardziej ezoteryczną, te swoje "ubytki" może przekuć na swoją korzyść. Oczywiście mam tutaj na myśli te mniej poważne zaburzenia psychiczne, bo choroby wymagające hospitalizacji to już zupełnie inna historia. 

Więc chyba rzeczywiście wszystkiego  po trochę. 

Ale bardzo ciekawy temat do dyskusji, bardzo chętnie poczytałabym inne punkty widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Willow ja słyszałem że psychoza to stan w który wchodzili wojownicy na polu walki i w tym stanie bitewnego szału zwyciężali, więc przenosili ten stan ducha w genach potomstwu... a w dzisiejszych czasach to dolegliwość (czasem poważna) i musi być leczona...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaburza to normalne funkcjonowanie to jest to choroba z definicji. I tak jak powiedział Piko należy ją leczyć. A co do tego czy widziane przez chorego zjawiska są prawdziwe czy nie - faktycznie często się zdarza, że osoby wrażliwe na wszelkie wpływy są niestabilne emocjonalnie. Ale te osoby, mimo, że nie są chorzy, kompletnie nie umieją rozróżnić wizji od fantazji. Dodając do tego poważną chorobę psychiczną, w której osoby nie są też w stanie rozróżnić jawy od snu powstaje nam jeden wielki misz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...