Skocz do zawartości

Zapiekanki


Duszołap

Rekomendowane odpowiedzi

Moja popisowa zapiekanka to woreczek ryżu, 3 papryki (czerwona, zielona, żółta), pomidor, ogórek, szczypiorek, pierś z kurczaka (można zastąpić udkami), 20dag pieczarek, cebula, ser Liliput (to chyba jest 500g), szklanka mleka, jajko, dowolne przyprawy.

 

Ryż gotujemy, wykładamy do wysmarowanej tłuszczem formy, sypiemy warstwę startego sera, kroimy i smażymy pieczarki z cebulą, dusimy, wykładamy na ryż, sypiemy warstwę sera, przyprawiamy kurczaka, obsmażamy, dzielimy na malutkie kawałeczki, obsmażamy, wykładamy do formy, sypiemy warstwę sera, kroimy warzywa, wykładamy, sypiemy resztę sera, lejemy mleko z rozmieszanym jajkiem i przyprawami. Zapiekamy w 200 st. C, aż ser się zrumieni.

 

Gdzieś miałam jej zdjęcie, jest przepyszna i przepiękna. :) Przygotowanie zajmuje mi ok 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja może podam moją wersję zapiekanki. Nie znam jeszcze takiego któremu by nie smakowała :)

Podaję na sporą porcję, zgodnie z życzeniem że ma być na 2 dni

3 cebule

0,5 kg mięsa mielonego

0,5 kg kiełbaski może być zwyczajna

0,5 kg pieczarek

3/4 paczki makaronu świderki

duży koncentrat pomidorowy

 

Makaron gotujemy. Odcedzamy, wrzucamy do sporej miski. Pieczarki obieramy, podsmażamy na patelni aby straciły wodę. Wrzucamy do makaronu. Podsmażamy na oleju mięso żeby straciło ten kolor i smak surowizny, nie musi być do końca usmażone bo będziemy to jeszcze zapiekać. Jak już podsmażymy to dajemy do makaronu z pieczarkami. Kiełbachę kroimy w kostkę prosto do miski z makaronem itd. Cebulę obieramy, kroimy w byle jakie piórka, podsmażamy na patelni tak delikatnie, żeby tylko zeszklić. Dodajemy do michy z makaronem i resztą składników. No i teraz jak już jest wszystko w misce to wrzucamy cały koncentrat pomidorowy, doprawiamy całkiem sporą ilością cukru i przyprawami które lubimy. Ja na ogół daję czerwony delikat i jakąś przyprawę do kuchni meksykańskiej, trochę czosnku, soli, pieprzu ziołowego. Smak ma być pikantno - słodki. Mieszamy. Wstawiamy do piekarnika na 50 minut w 180 stopniach. Polecam, pychotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Danie bardzo proste syte tanie i opierające się na fantazji kucharza :)

 

Ziemniaki obieramy i gotujemy na pól surowo wyjmujemy z garnka i czekamy aż chwile przestygną żeby mozna je było pokroić w talarki. Układamy na brytfance wysmarowanej masłem i na to sypiemy według fantazji co nam się podoba kiełbasa szynka pieczarki oliwki kukurydza fasolka co nam przyjdzie do głowy i co lubimy całość posypujemy startym serem żółtym i wstawiamy do piekarnika na około 20- 30 min (do momentu az ziemniaki nie będą surowe- można to sprawdzic wykałaczką ) po wyjęciu z piekarnika i podaniu na talerz (najlepiej wyjmuje się taka dużą łyżką jak do tortu lub łopatka) polewamy keczupem koncentratem pomidorowym majonezem lub jakimś ulubionym sosikiem.

 

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Astra, osobiście również mogę polecić tą zapiekankę :)

Sama ją robię i jest wyśmienita.

Oprócz tego co w składnikach wymieniłaś ja dodaję jeszcze ogórki konserwowe, paprykę, groszek i brokuły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę polecić tą zapiekankę :)

Mmm, palce lizać :)

 

mnóstwo niezdrowego, ciągnącego się żółtego sera!

Może i niezdrowy i wysoko kaloryczny, ale za to jaki pyszny i jak profesjonalnie wzbogaca smak nie tylko tej zapiekanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...