Skocz do zawartości

o. Adam Szustak o wyroku TK i uzdrowieniu Kościoła


Emeryta

Rekomendowane odpowiedzi

Dominikanin ostro o obecnej sytuacji.

Adam Szustak to dominikanin, znany w sieci z prowadzenia kanału o nazwie Langusta na Palmie. Ostatnio w swoim vlogu poruszył temat protestów i ataków na kościół, jego słowa mogły niektórych zaskoczyć.

 

Ojciec Adam Szustak sam wielokrotnie zaznaczał, że zgodnie z naukami Kościoła Katolickiego, nie jest zwolennikiem aborcji. Jednak w swoim vlogu zatytułowanym "Co myślę o wyroku Trybunału i sytuacji w Polsce?" sam przyznał, że nie jest to problem, który jest w stanie rozwiązać restrykcyjne ustawodawstwo.

- Wprowadzenie ustawowego zakazu nic nie zmienia. To wszystko dzieje się w sercach ludzi [...] Tego się nigdy nie zrobi prawem. Tego się nigdy nie zrobi polityką. Tego się nigdy nie zrobi ugrupowaniami. Tego się nigdy nie zrobi sojuszem tronu z ołtarzem. Nigdy, nigdy, nigdy - mówił do swoich widzów o. Adam Szustak.

 

Dominikanin poparł swoje podejście przykładem, jak można podejść do osoby myślącej o aborcji.

Ojciec Adam zachęcał katolików, którzy dowiedzą się o potencjalnej chorobie płodu znajomej, sąsiadki, czy bliskiej osoby do zaoferowanie wsparcia i pomocy w wychowaniu chorego dziecka, podkreślając przy tym biblijną rolę "dobrego pasterza".

 

Ojciec Adam Szustak o atakach protestujących na kościół:

Strajk kobiet zaowocował także atakami na kościoły, co wywołało szczególne oburzenie w środowiskach religijnych i konserwatywnych. Młodzież Wszechpolska zachęcała do obrony kościołów, tak jak i Jarosław Kaczyński, który odebrał protesty jako zamach na Polskość. Zakonnik zdaje się mieć w tej kwestii odmienne zdanie.

- Ja absolutnie rozumiem ból, kiedy się coś bezcześci dla nas świętego. Ale nie lękajcie się, kochani. Mam przekonanie, że w Panu Bogu zapłonął ogień. To jest to, co mówił Pan Jezus, że tak bardzo jest w nim ogień, on tak bardzo chce, żeby ten ogień zapłonął już na ziemi. Jaki ogień? Ogień, który wreszcie zniszczy Kościół.

Uwaga - tak, powiedziałem to. Jestem przekonany, że płonie w Bogu ogień, żeby wypalić całe plugastwo Kościoła...

 

W swoim vlogu o. Adam Szustak kilkukrotnie podkreślił, że sytuacja w polskim Kościele Katolickim zaszła zbyt daleko, szczególnie pod kątem jego relacji z władzą.

Dominikanin przyznał, że ma wielką nadzieję, że obecne wydarzenia pozwolą wrócić Kościołowi w Polsce na właściwie ścieżki.

 

źródło: o. Adam Szustak o kościele

  • Medal 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...