Skocz do zawartości

relaks, self-care, self-love


LadySpica123

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział, ale pomyślałam, że założę wątek dotyczący relaksu. Ciekawi mnie czy macie jakie rytuały relaksacyjne, związane z dbaniem o siebie, które pomagają na lęki/stres/napięcie? 

JA testuję od dawna różne rzeczy, i ostatnio u mnie podstawą jest:

1. aromaterapia - uwielbiam, relaksuje, świetnie wpływa na samopoczucie;

2. qigong - staram się łączyć z świadomym, głębokim oddychaniem, bo wtedy daje naprawdę dobry efekt;

3. muzyka relaksacyjna, np. misy tybetańskie;

4. staram się zgłębiać tematykę self-care i dbać o to, co jem, o ruch, kontakt z przyrodą, bo to wszystko wpływa na samopoczucie;

 

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat ! :1s_z:

 

Mnie najbardziej relaksuje bieganie i przebywanie w lesie, zwłaszcza przytulanie się do drzew.

Od ponad roku śpiewam mantry - teraz nie wyobrażam sobie bez nich dnia. Uspokaja mnie to bardzo ;).

Joga i medytacja- też bardzo relaksuje i koi,.

U mnie również się sprawdza muzyka- każda w zasadzie, niedawno w sumie odkryłam relaksacyjną, na poszczególne czakry itd. Bardzo fajna energia się wytwarza :serce1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat!

U mnie to wygląda tak: 

- Aromaterapia - jak najbardziej ;)

- Joga, mantry, dźwięki natury;

- Medytacja, mindfulness - obie metody nie tylko polepszyły mi moją intuicję i też kontakt z teraźniejszością, lepiej teraz kontroluje emocje mimo wszystko;

- Spacery :)

- Twórczość :)

- Czytanie :)

- Gorąca wanna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na mnie działa relaksująco :) staram się przynajmniej raz w roku być nad naszym Bałtykiem tak co najmniej na tydzień (daleko mam). Wystarczy, że klapnę na plaży i wszystko, dosłownie wszystko mnie tam uspokaja: woda, szum fal, piasek, słońce, deszcz, wiatr, mewy itd. Poza tym jeziora, rzeki a nawet fontanny ;) serio.

A tak to uwielbiam świece zapachowe (aromaterapia plus ogień), medytacja i spacery (najlepiej nad wodę ;) )

 

 

  • Lubię to! 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie: ogień też! Palenie świec, siedzenie i grzanie się przy kominku, w sumie przy ognisku na dworzu też. Zawsze zapalam sporo świec przy wróżeniu, jodze, kiedy robię przekazy energetyczne też. 

Kiedy mam dołki to tyle świec zapalam, że dom zmienia się w kościół :D Albo w ołtarz przy kamiennej płycie poświęcony ciemnym, tajemniczym  bóstwom...

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromaterapia z udziałem prażonych ziaren soli i olejku tymiankowego - jeśli lubicie aromaterapię spróbujcie koniecznie inhalacji na soli gruboziarnistej, jest dużo intensywniejsza niż tradycyjna para. Poza tym aromaterapia w wannie z olejkiem i dodatkiem soli epsom - pozwala rozluźnić mięśnie. Z aromaterapii to przy porannych ćwiczeniach jeszcze włączam dyfuzor, zwłaszcza przy rozciąganiu - baaardzo relaksujące. :D

Poza tym spacer po lesie i co jakiś czas dzień bez elektroniki. Fajny temat tak btw. <3

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Willow napisał:

Gorąca wanna

 

Godzinę temu, Iissa napisał:

aromaterapia w wannie z olejkiem i dodatkiem soli epsom

 

Nie mam wanny :beczy:

Ale w dobry nastrój ( <--- trochę poboczny temat zahaczę) ostatnio wprowadza mnie słuchanie włoskiego radia. Przez przypadek w necie znalazłam (choć ponoć nie ma przypadków ;) ). I choć nie rozumiem w 90% tego co mówią, to łapię te emocje ich ciągłego śmiechu, przyjaznych rozmów ze słuchaczami no i ten język tak na mnie działa. Chodzę potem uśmiechnięta od ucha do ucha do końca dnia (a słucham od poniedziałku do piątku w trakcie pracy ;) )

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Iissa napisał:

Aromaterapia z udziałem prażonych ziaren soli i olejku tymiankowego - jeśli lubicie aromaterapię spróbujcie koniecznie inhalacji na soli gruboziarnistej, jest dużo intensywniejsza niż tradycyjna para. Poza tym aromaterapia w wannie z olejkiem i dodatkiem soli epsom - pozwala rozluźnić mięśnie. Z aromaterapii to przy porannych ćwiczeniach jeszcze włączam dyfuzor, zwłaszcza przy rozciąganiu - baaardzo relaksujące. :D

Poza tym spacer po lesie i co jakiś czas dzień bez elektroniki. Fajny temat tak btw. <3

Właśnie czytam o dyfuzorze - super sprawa, wygląda na to, że daje dużo mocniejszy efekt niż kominek. Ciekawi mnie jakiego używasz? Masz jakiś sprawdzony?

Dzień bez elektroniki też by mi się przydał, ale tak ciężko w praktyce to zrobić :) 

Edytowane przez LadySpica123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mesi napisał:

Nie mam wanny :beczy:

Ale w dobry nastrój ( <--- trochę poboczny temat zahaczę) ostatnio wprowadza mnie słuchanie włoskiego radia. Przez przypadek w necie znalazłam (choć ponoć nie ma przypadków ;) ). I choć nie rozumiem w 90% tego co mówią, to łapię te emocje ich ciągłego śmiechu, przyjaznych rozmów ze słuchaczami no i ten język tak na mnie działa. Chodzę potem uśmiechnięta od ucha do ucha do końca dnia (a słucham od poniedziałku do piątku w trakcie pracy ;) )

 Jak nie wanna to polecam tą prażoną sól z olejkami. A z tym radiem super pomysł. Przetestuję sobie przy kolejnym stretchingu. :D

 

4 godziny temu, LadySpica123 napisał:

Właśnie czytam o dyfuzorze - super sprawa, wygląda na to, że daje dużo mocniejszy efekt niż kominek. Ciekawi mnie jakiego używasz? Masz jakiś sprawdzony?

Dzień bez elektroniki też by mi się przydał, ale tak ciężko w praktyce to zrobić :) 

Ja używam Mint go i sprawdza się fajnie. Jest nawet lampka płynnie zmieniająca kolory, więc to też koloroterapię przy okazji można zrobić. A dzień bez elektroniki to od czasu do czasu, kiedy poczujesz, że cię męczy to ciągłe podłączenie do informacji i ludzi. Nic na siłę. ;) Czasem sobie zrobię raz na miesiąc, czasem raz na tydzień, zależy od nastroju.

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, że relaksuje mnie niesamowicie też przytulanie do mojej kotki, Belli :serce1:Jej mruczenie, zabawy z nią, mizianie itd. Czasem mąż dołączy :P Albo czasem nawet głupie patrzenie, jak śpi :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołączę do tematu mnie relaksuje sport, wszelkie jego formy. Przebywanie na łonie natury i podziwianie jej piękna

Chodzenie boso
Cisza 

Bliskość

Obcowanie z wszystkim żywiołami 

Zielarstwo 

Fotografia, rysunek 

Świece 

Przebywanie wśród zwierząt i pozytywnych ludzi 

Porządek w mieszkaniu 

Dbanie o siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Hopefull

 A ja to dziś odkryłam. Cudowne i pięknie relaksuje. I jeszcze kolorowanie książek takich dla dzieci ale dla dorosłych działa bardzo terapeutycznie.

Edytowane przez HopeNot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
W dniu 30.05.2021 o 22:48, HopeNot napisał:

 A ja to dziś odkryłam. Cudowne i pięknie relaksuje. I jeszcze kolorowanie książek takich dla dzieci ale dla dorosłych działa bardzo terapeutycznie.

 

Cudowne! Wrzucę do muzyki wyciszającej, jak pozwolisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Na ten moment :

 

Chodzenie boso po ogrodzie, obserwacja przyrody ( śpiew ptaków itd). Wszelkie prace w ogrodzie, śpiewanie mantr, medytacja, ćwiczenia oddechowe, słuchanie muzyki, czytanie książek w ogrodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull
22 hours ago, Lianna said:

 

Cudowne! Wrzucę do muzyki wyciszającej, jak pozwolisz :)

Spoko :).  Zamówiłam sobie je do domu, tak mi się spodobały.  Mają 4 elementy tak dla ciekawości, element powietrza działa na moją duszę mega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Teraz to ćwiczenie jogi, medytacja, ćwiczenia oddechowe, praca w ogrodzie, śpiewanie mantr, zabrzmi może z lekka dziwnie, ale wąchanie męskich perfum :P, kontakt z dziećmi, bieganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willow spoglądając na mój kosmogram stwierdziła że najlepszym dla mnie sposobem na rozładowywanie potencjalnych napięć wewnętrznych, będzie spontaniczne zachowanie. :)

I czasem daje temu upust...

ale też medytacja na oddechu... i słuchanie muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze dodam- grabienie liści. To jest moja praca, ale bardzo mnie relaksuje. Te liście takie kolorowe, jeszcze słonecznie jest. No i trochę trzeba się namachać przy tym, także endorfinki i spalone kalorie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...