Skocz do zawartości

Mój portret - dziwny....


Kostroma

Rekomendowane odpowiedzi

 

     - post edytowany na wersję poprawną - 

 

 

Od jakiegoś czas, jak zauważyliście pogłębiam wiedzę z zakresu psychologii Tarota. 

W pierwszej kolejności zrobiłam oczywiście sobie portret tarotowy i muszę przyznać, że trochę mnie zszokował. Zupełnie nie potrafię go poprawnie odczytać. 

 

25-08-1987

 

1. Cesarzowa 

2. Sprawiedliwość 

3.Cesarzowa 

4. Siła 

5. Siła 

6. Głupiec 

7. Umiarkowanie 

8. Siła 

12. Głupiec 

13. Umiarkowanie 

14. Umiarkowanie 

 

Jak widzicie każda z kart pokazuje się podwójnie, a Umiarkowanie nawet potrójnie. 

Zgodnie z zasadami podwójne karty w portrecie mogą się realizować negatywnie - Cesarzowa  ok, pewne problemy na poziomie matki, postrzegania siebie, swojej wartości - z tym mogę się zgodzić. 

Później mamy Siłę podwójną - w podświadomości i świadomości.... I głupieję.... Sprzeczności..... 

Głupca mamy dwa razy - jako nad świadomość i harmonię psychiczną - też dla mnie sprzeczność..... 

Sprawiedliwość jako obecny etap życia oraz jako dary które pomogą mi zrealizować misję na świecie.... 

Umiarkowanie trzy razy.... To mnie najbardziej zastanawia. 

Prawdę mówiąc nie wiem czy mam brać pod uwagę te powtarzające się karty powyżej pozycji 6 (czyli 7, 8, 12,13,14) czy skupić się jedynie na tej najważniejszej szóstce. 

Jestem w kropce, jakoś wewnętrznie mnie niepokoi ten portret.

 

Mógłby ktoś na niego zerknąć? 

Edytowane przez Kostroma
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kostroma napisał:

Od jakiegoś czas, jak zauważyliście pogłębiam wiedzę z zakresu psychologii Tarota. 

W pierwszej kolejności zrobiłam oczywiście sobie portret tarotowy i muszę przyznać, że trochę mnie zszokował. Zupełnie nie potrafię go poprawnie odczytać. 

 

25-08-1987

 

1. Cesarzowa 

2. Siła 

3.Cesarzowa 

4. Sprawiedliwość 

5. Sprawiedliwość 

6. Głupiec 

7. Umiarkowanie 

8. Siła 

12. Głupiec 

13. Umiarkowanie 

14. Umiarkowanie 

 

Jak widzicie każda z kart pokazuje się podwójnie, a Umiarkowanie nawet potrójnie. 

Zgodnie z zasadami podwójne karty w portrecie mogą się realizować negatywnie - Cesarzowa  ok, pewne problemy na poziomie matki, postrzegania siebie, swojej wartości - z tym mogę się zgodzić. 

Później mamy Sprawiedliwość podwójną - w podświadomości i świadomości.... I głupieję.... Sprzeczności..... 

Głupca mamy dwa razy - jako nad świadomość i harmonię psychiczną - też dla mnie sprzeczność..... 

Siła jako obecny etap życia oraz jako dary które pomogą mi zrealizować misję na świecie.... 

Umiarkowanie trzy razy.... To mnie najbardziej zastanawia. 

Prawdę mówiąc nie wiem czy mam brać pod uwagę te powtarzające się karty powyżej pozycji 6 (czyli 7, 8, 12,13,14) czy skupić się jedynie na tej najważniejszej szóstce. 

Jestem w kropce, jakoś wewnętrznie mnie niepokoi ten portret.

 

Mógłby ktoś na niego zerknąć? 

Zmotywowałaś mnie, zająć się wieczorem czymś innym jak leżeniem z pilotem w ręku :ok: ogarne stół i popatrzę co Ci tam wyszło. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze na 2 pozycji tez masz sprawiedliwosc. Bo sierpien to jest sprawiedliwosc a nie sila. W RW to jest jest odwrocenie numeracji tych kart, ale w doniczkach i przy sumowaniu kart uzywa sie starej numeracji. Tez jestem  z sierpnia.

Edytowane przez Wildwood
Blad merytoryczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wildwood napisał:

Zaraz zaraz czekaj to wnastepnych pozycjach tez masz bledy i zammiast sprawki masz sile. Poprostu pozamienian sprawke na sile i na odwrot.

Obliczałam według numeracji kart RW. 

Nie mogę tak robić? 

Używam RW od samego początku i wydaje mi się naturalne że w obliczeniach używam RW.... Nie powinno tak być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kostroma napisał:

Obliczałam według numeracji kart RW. 

Nie mogę tak robić? 

Używam RW od samego początku i wydaje mi się naturalne że w obliczeniach używam RW.... Nie powinno tak być? 

Tak jak Ci napisalam w przypadku do niczek uzywa sie starej numeracji. Wiem ze ro nie jets bibliografia ale na zadnym innym forum nie spotkalam sie z wyliczeniem zgodnie z rw a sama jestem z sierpnia. Zreszta zinterpretuj sobie i tak i tak i zobacz co bardzoej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wildwood napisał:

Tak jak Ci napisalam w przypadku do niczek uzywa sie starej numeracji. Wiem ze ro nie jets bibliografia ale na zadnym innym forum nie spotkalam sie z wyliczeniem zgodnie z rw a sama jestem z sierpnia. Zreszta zinterpretuj sobie i tak i tak i zobacz co bardzoej pasuje.

Czyli numeracja według Tarota Marsylskiego? Z tą numeracją próbować? 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kostroma napisał:

Od jakiegoś czas, jak zauważyliście pogłębiam wiedzę z zakresu psychologii Tarota. 

W pierwszej kolejności zrobiłam oczywiście sobie portret tarotowy i muszę przyznać, że trochę mnie zszokował. Zupełnie nie potrafię go poprawnie odczytać. 

 

25-08-1987

 

1. Cesarzowa 

2. Siła 

3.Cesarzowa 

4. Sprawiedliwość 

5. Sprawiedliwość 

6. Głupiec 

7. Umiarkowanie 

8. Siła 

12. Głupiec 

13. Umiarkowanie 

14. Umiarkowanie 

 

Jak widzicie każda z kart pokazuje się podwójnie, a Umiarkowanie nawet potrójnie. 

Zgodnie z zasadami podwójne karty w portrecie mogą się realizować negatywnie - Cesarzowa  ok, pewne problemy na poziomie matki, postrzegania siebie, swojej wartości - z tym mogę się zgodzić. 

Później mamy Sprawiedliwość podwójną - w podświadomości i świadomości.... I głupieję.... Sprzeczności..... 

Głupca mamy dwa razy - jako nad świadomość i harmonię psychiczną - też dla mnie sprzeczność..... 

Siła jako obecny etap życia oraz jako dary które pomogą mi zrealizować misję na świecie.... 

Umiarkowanie trzy razy.... To mnie najbardziej zastanawia. 

Prawdę mówiąc nie wiem czy mam brać pod uwagę te powtarzające się karty powyżej pozycji 6 (czyli 7, 8, 12,13,14) czy skupić się jedynie na tej najważniejszej szóstce. 

Jestem w kropce, jakoś wewnętrznie mnie niepokoi ten portret.

 

Mógłby ktoś na niego zerknąć? 

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Willow napisał:

 

Przechwytywanie.PNG

Dziękuję! 

Ale i tak dużo mamy powtórzeń... Które teoretycznie mogą się realizować negatywnie. 

Na to powinnam zwrócić uwagę, prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kostroma moze przepraw w 1 poscie zeby bylo wiadomo.

 

Nie jestem specjalista ale z tego co pamietam to Moc w problemie lub w negatywie jest bardzo trudna. Niesie watki przemocowe np bycie ofiara przemocy. A Ty masz i w problemie i podwojna, czyli tez bym tak to czytala. Z cesarzowa moze byc tak jak piszesz. Gdzies czytalam tez ze moze dawac takie zaprzeczenie kobiecosci. Nie wiem jak sie do tego odnosisz.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odwróconych skupiam się (chociaż ze mnie żadna specjalistka) na kartach 1-6 poza 4 - to są leki, więc i tak interpretuje cienie. Jeżeli karta występuje 3 razy - to to są Twoje talenty.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wildwood napisał:

@Kostroma moze przepraw w 1 poscie zeby bylo wiadomo.

 

Nie jestem specjalista ale z tego co pamietam to Moc w problemie lub w negatywie jest bardzo trudna. Niesie watki przemocowe np bycie ofiara przemocy. A Ty masz i w problemie i podwojna, czyli tez bym tak to czytala. Z cesarzowa moze byc tak jak piszesz. Gdzies czytalam tez ze moze dawac takie zaprzeczenie kobiecosci. Nie wiem jak sie do tego odnosisz.

W sensie żeby poprawić pierwszy post pod kątem tego co ustaliliśmy? 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kostroma napisał:

W sensie żeby poprawić pierwszy post pod kątem tego co ustaliliśmy? 

tak, tak, pierwszy post popraw. Myślę, że Wildwood dokładnie o to chodzi. :thanks:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fajnie by bylonjakbys przeprawila zeby nowe osoby wchodzace w ten watek wuedzialy co i jak. 

A i zapomnialam napisac ze podwojne karty to sie czyta tulko w pozycjach 1-6 czyli jak masz glupca na 6 i 12 to nie czytasz jako negatyw. 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...