Skocz do zawartości

Noc Świętojańska


elina

Rekomendowane odpowiedzi

W TĘ NOC, w roku 2002 błagałam, prosiłam, żebrałam o ... DZIECKO. Nie mogłam od kilku lat zajść w ciążę.. Nie wiadomo dlaczego!

Ale w TĘ NOC paliłam kadzidła, świeczki, czarowałam własnymi słowami... Błagałam Los, Boga i Inne Moce o Dziecko! Goła siedziałam przez pół nocy na polu i....czarowałam sobie dziecko.. ! Na początku sierpnia okazało się, że jestem w ciąży :)

 

Ja w tym roku, na Noc Świętojańską mam Wiellkie plany.. ;)

 

Co Wy planujecie?!

Edytowane przez elina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś co roku w te noc wróżyłam-zbierałam kwiaty i na noc kładłam je pod poduszkę.kiedyś to była bardziej zabawa-ot,przekazana przez mamę

i babcię,nie do końca na poważnie.później zaczęłam oczekiwać po tej nocy czegoś bardziej "konkretnego".od jakiś dwóch lat nie kładłam kwiatów pod poduszkę-wydawało mi się,że nie muszę pytać.ale teraz trochę rzeczy się sypnęło i znowu chcę poprosić,żeby tej nocy zobaczyć mężczyznę,który jest mi przeznaczony.potrzebuję wskazówki od losu czy walczyć dalej,czy poczekać na coś innego.

 

i dołączam do pytania-co planujecie?jakie "czary" na tę noc znacie,jakie praktykujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze wierzono, że w tę noc czary są silniejsze. Najczęściej palono wielkie ogniska(jak np. czynili to druidzi celtyccy), tańczono bawiono się, nie spano i uprawiano dużo seksu. Sama perwersjaxD wtedy też oczyszczali swoje domy i takie tam. Więcej nie pamiętam, jak sobie przypomnę to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starozytni Slowianie oraz Celtowie swietowali noc z 21 na 22 czerwca czyli magiczny najdluzszy dzien w roku, dopiero potem Chrzescijanie (jak zwykle) poprzekrecali terminy i przesuneli swieto na 23/24 czerwca, aby bylo na Sw. Jana, bo chcieli wykorzenic poganstwo, ale nie mogli przeciez zmienic dnia letniego przesilenia. Prawdziwa moc budzi sie juz jutro wieczorem (kiedys doby byly liczone wedlug zachodu slonca, czyli od wieczoru do wieczoru), Celtowie nazywali te noc Litha ( w Wielkiej Brytanii nadal swietuja Midsummer, w Niemczech Mittsommer, a w Szwecji Midsommer), a slownianie Noc Kupaly :)

 

W wywiadzie, do ktorego linka podal Iridos, nawet te dwie kobiety twierdza ze przesilenie jest 23 czerwca. Lekcja astronomii by sie przydala, bo widac nawet druidzi sprzed setek lat wiedzieli wiecej o ruchach planet niz te dwie kobiety.

Edytowane przez Usagi
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie dzis paskudna pogoda wiec Kupale spedze w domciu, ale z paru maly rytualow, w szczegolnosci dotyczacych snow, nie zrezygnuje :)

 

 

Kto wybiera sie w nature, niech uwaza na kleszcze, maja teraz mlode (nimfy), ktore trudno dostrzec na skorze (mowie z doswiadczenia)!! Po powrocie do domu dokladnie sie przeszukajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie dylemat czy "działać" dziś,czy czekać na noc św.Jana :) wg rodzinnej tradycji jakiekolwiek wróżby to 23.06 i nie powiem-sprawdzały się...a z kolei głupio mi grać na 2 fronty i zadziałać trochę dziś,trochę za 2 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluszowy_kocie, Sw.Jan to chrzescijanskie swieto, a wam chyba nie wolno wrozyc (Biblia). Pozatym wrozby nie dzialaja tylko w jeden dzien w roku, dlatego mozna sie w nie pobawic i za tydzien, albo w czyjes urodziny, i rowniez moga sie sprawdzic. Ja wybieram pierwotne, prawdziwie magiczne i astronowmiczne swieto przodkow :)

 

Jestem zdruzgotana tym, ze nawet na stronie Taraka, ktora ma ludzi uczyc o slowianskich tradycjach, pisza ze Noc Swietojanska to Kupala i nasi przodkowie swietowali ja 23 czerwca. Plakac mi sie chce. Zeby tak dezinformowac ludzi. Przodkowie sie w grobach przewracaja...

 

Polecam przeczytanie tekstu z nowego Zwierciadla, na temat dzisejszego swieta, Kupaly. - http://www.zwierciadlo.pl/temat-miesiaca/noc-zywiolow-noc-milosci.html

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usagi,święto może i chrześcijańskie,ale moje podejście do wiary to trochę inna para butów :)

no cóż-jak mnie dziś coś najdzie,to może posiedzę przy świeczkach,pogapię się w karty.

a tradycję zbierania kwiatów i wkładania ich na noc pod poduszkę jednak zostawię na 23.06 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż od nowiu mam co robić - czyli od 22.VI

Kilka rytuałów ze zleceń, oczyszczanie jednego domu, czyli wycieczka do innego miasta a w po powrocie zwiększenie mocy kilku poprzednich.

Wszelkie rytuały pozytywne, mające na celu zwiększenie czegoś, naprawę, poprawę - zarówno w kwestii zawodowej, finansowej, jak i osobistej, uczuciowej, zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umieszczeniu ziolka pod poduszka istotnie mialam sen o jakims mezczyznie. Rozmawialam z nim na jakiejs lace, kolo starego drewnianego plotu i bylo pieknie. Tylko ze po przebudzeniu nie moglam przypomniec sobie jego twarzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usagi,nic się nie martw-jak przyjdzie w rzeczywistości,to na pewno poznasz,że to ten :)

ja wczoraj posiedziałam trochę przy świecach i kartach-ogólne wrażenie "niech się dzieje wola nieba,z nią sie zawsze zgadzać trzeba" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swojego przystojnego młodziana mam, ale sny i tak miałam przeurocze. Dużo mi dały. Nie opowiem, bo się nie spełnią:P (taki mój przesąd) Ot tyle na ten temat :) Niestety ze względu na to, że mieszkam w środku miasta, to z lasem kiepsko, a i pogoda pokrzyżowała plany więc zostały tylko domowe rytuały :) A jak Wam minęła dzisiejsza noc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym królikiem mnie trochę zatkało O_O. Ale przehcodząc do tematu, to co polecacie zrobić w tą noc ciekawego? U mnie nie było takich tradycji, więc nie mam pojęcia, napiszcie może jakieś pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afuredasu,takie najbardziej popularne to zebrać 9 kwiatów lub ziół <każdy innego rodzaju> i włożyć na noc pod poduszkę.teoretycznie ma się przyśnić mężczyzna,który jest Ci przeznaczony :)

przypomina mi się jeszcze jedna rzecz,tylko nie wiem,czy nie pomylę z andrzejkami-należy napisać na karteczkach męskie imiona,a rano,zaraz po obudzeniu wyjąć jedną karteczkę.teoretycznie tak będzie nazywał się przyszly mąż :)

mogę powiedzieć,że to ostatnie się w pewien sposób sprawdziło :P X lat temu,kiedy jeszcze te wróżby traktowałam raczej jako zabawę,postanowiłyśmy z siostrą wypisać sobie imiona.dla żartu powypisywałyśmy jakieś takie starodawne-Kazimierz,Stanisław itp.rano,ku mojemu przerażeniu,wyciągnęłam kartkę z napisem "Władysław".rok później składałam papiery do liceum i wybrałam liceum imienia....króla Władysława IV.no i jak tu nie wierzyć we wróżby? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ robiłam własne wróżby.

Otoczyłam się czterema świecami przygotowałam dwie miski jedną z wodą drugą szklaną pustą.Na kartkach napisałam marzenia i przygotowałam tyle płatków kwiatów ile było kartek z marzeniami.Potem wyciszyłam się.Następnie czytałam na głos marzenia i podpalałam kartki a ich popiół wrzucałam do miski wypowiadając słowa (zaklęcie):NIECHAJ MAGIA ŻYWA SIĘ STANIE A Z MARZEŃ POPIÓŁ NIECH STANIE SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ.

I po spaleniu kartki wrzucałam jeden płatek kwiatka do miski z wodą.

Kiedy już wszystkie kartki spaliłam zaczęłam palić mokre płatki kwiatów.

Na końcu polałam wszystko parafiną palących się świec.

Potem wszystko wysypałam w różnych miejscach.

Teraz czekam czy marzenia się spełnią.

A WY JAK PRZEŻYLIŚCIE NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...