Skocz do zawartości

Sen o rozpędzonych koniach


Listek35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o interpretację snu który był bardzo realistyczny a dodatkowo czytane znaczenie w sennikach jest przerażające. Mianowicie śniły mi się brązowe konie które rozpędzone wybiegały zza zakrętu i przebiegały koło mnie tak blizko że musiałam przywrzeć do ściany. Moja babcia bardzi wierzyła w sny i zapowiedź przez nie czegoś a mi rzadko się coś śni dlatego tym bardziej jestem zaniepokojona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowiedział. Prawdopodobnie z powodu niezbyt dokładnego opisu snu, odczuć i choćby krótkiego opisu Twojej sytuacji. Nie chcę się wyłamywać, pouczać o rodzajach snów,  takich czy innych powodów określających czym mógł być Twój sen - mową podświadomości, zwykłym koszmarkiem czy snem proroczym. To czym był powinnaś wiedzieć już sama. W końcu trochę czasu upłynęło. 

Gro ludzi uważa senniki za bzdury, ja nie. Na początek analizy swoich snów bywają przydatne. Pozwalają przyswoić sobie archetypy. Z czasem każdy  z nas znajduje swoje. Do tego potrzebne jest jednak stałe analizowanie swoich snów. Ułatwia to zapisywanie - pamięć bywa zawodna.

Nie wiem, czy mogę tu opisać co symbolizują konie, jazda konna. Zaryzykuję *) Napisz proszę czy przydały się one Tobie. 

 

Koń jest uniwersalnym symbolem pierwotnych, nieokiełznanych instynktów, archetypem zuchwałej, wyzwalającej męskości, zarazem jednak przedstawia pierwiastek kobiecy, zwłaszcza w aspekcie macierzyństwa. Statystyki twierdzą, że koń występuje dwukrotnie częściej w snach kobiet niż mężczyzn. Koń we śnie kobiety może symbolizować jej animus, męską stronę jej osobowości, najczęściej jednak wyraża męski instynkt seksu i fizycznej przewagi. Tak więc na przykład rozpędzone konie pojawiające się w marzeniach sennych kobiet mogą oznaczać lęk przed gwałtem lub inną formą seksualnej przemocy, albo też -marzenie o niej. W tym kontekście podobne sny mogą być przejawem utajonej skłonności do prostytucji. Koń spętany, względnie prowadzony przez kobietę, wyobraża jej poczucie władzy nad mężczyzną. Sprawna jazda konna po równej i gładkiej drodze wśród pięknego krajobrazu stanowi wyraz pewności siebie i zadowolenia z życia. Rozmaite wypadki, jakie zdarzają się nawet wytrawnym jeźdźcom, ucieczki i pogonie sygnalizują różne stopnie zagrożenia psychicznego, mającego swe źródło w braku równowagi pomiędzy świadomością a podświadomością. Koń symbolizuje bowiem siły, które mogą się uwolnić z podświadomości. Konie walczące wyrażają wewnętrzne rozdarcie, a koń umierający lub zmarły obawę o utratę sił życiowych lub potencji seksualnej. Zawsze należy zwracać uwagę na maść konia widzianego w marzeniu sennym; i tak rumak kary bywa interpretowany jako rekompensata za tłumienie sił witalnych, a zwłaszcza żądzy cielesnej. Natomiast koń siwy, który w snach a w sobie często coś upiornego, odzwierciedla skłonność do autodestrukcji, właściwą naturze śniącego. Artemidor uważał, że widok pięknego konia dosiadanego przez mężczyznę zapowiada szczęście w miłości. Natomiast Faldor był zdania, że sen o pięknym wierzchowcu kryje w sobie marzenie o kobiecie, którą śniący pragnie posiąść.

 

Jazda konna Sny łączące konie i podróż, czyli symbol popędu seksualnego z symbolem drogi życiowej, ilustrują zwykle dość dokładnie sytuację emocjonalną śniącego. Istotne znaczenie ma zwłaszcza bieg konia. Spokojna jazda stępa wskazuje na to, że śniący potrafi z dobrym skutkiem kontrolować swoje instynkty. Natomiast galop ze snu bywa zazwyczaj interpretowany jako świadectwo żywiołowej natury śniącego, który nie problemy z samokontrolą i samodyscypliną, co przejawia się w głównej mierze w nieumiejętności zapanowania nad własnym popędem płciowym. W tradycji folklorystycznej jazda na pięknym koniu wróży niezależność i szczęście, upadek z konia zapowiada zaś niepowodzenie jakichś planów.

 

 

 

Źródło ; Wielka Księga Snów - Georg FINK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...