Skocz do zawartości

Znów szybkie pytanie...jutro obrona mgr!


Arcan

Rekomendowane odpowiedzi

Ten @#%&((*&^%$! promotor kazał mi powtórzyć cały materiał ze studiów, nauczyć się go i jeszcze przygotować z własnej pracy...dużo tego

 

 

Jakie dostane pytania na obronie?

 

As kijów, 5 denarów, sąd

 

Raczej mało pytań,,, chyba,że ja będę na nie skąpo odpowiadać?  sąd mówi o milej atmosferze... może to będzie jedynie taka formalność? Boje sie bardzo,że mi z jakimś pytaniem wywalą.. As kijów daje nadzieje,że nawet jak padnie jakieś, to na nie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
2 minuty temu, Arcan napisał:

As kijów, 5 denarów, sąd

A z czego obrona? Bo w tych kartach mogły wyjść konkretne obszary zagadnień, o które mogą Cię pytać. Trudno się ustosunkować do pytania nie znając dziedziny ;)

Tak ogólnie to wybrniesz, zaczniesz z werwą (As), trochę się po drodze pogubisz i może Ci zabrać wiedzy (5 monet), ale finalnie przyjdzie ulga, egzamin zdany (Sąd) :)

powodzenia!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace napisałam na temat: Przedchrześcijańska wizja świata w mitologicznych wątkach staroskandynawskich. ( Obie recenzje na 5 )Kierunek studiów to etyka. i tu jest problem, bo etyce i ogólnie filozofii można gadać i gadać..

 

Boże jak się stresuje...ja się nie nadaje do egzaminów...

Edytowane przez Arcan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

To może pytania będą o początki (As buław) myśli filozoficznej/etyki czy czegoś tam :D

O coś związanego dosłownie z chrześcijaństwem (Sąd).

O jakieś okresy "biedy" w sensie światopoglądowym, upadku myśli, odwrotu od dobrobytu, ascezy (5 monet)?

takie luźne skojarzenia...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może być Arystoteles... i filozofowie greccy...jako początek

Sąd, chrześcijaństwo, średniowiecze... św Tomasz, św Augustyn...

Bieda..Nietzsche..mój ulubieniec :D

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 14:32, Arcan napisał:

Jakie dostane pytania na obronie?

 

As kijów, 5 denarów, sąd

Dostaniesz pytanie na temat początku, a także rozwoju chrześcijaństwa - Sąd Ostateczny.

Uważam,  że mogą Cię spytać o motyw biedy w tamtejszej literaturze, o jakieś przełomy, zrywy, powstania czy też początki jakichś ideologii.

Trzymam kciuki  ;)

 

 

Edytowane przez Ziomal597
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
W dniu 8.12.2020 o 14:32, Arcan napisał:

Ten @#%&((*&^%$! promotor kazał mi powtórzyć cały materiał ze studiów, nauczyć się go i jeszcze przygotować z własnej pracy...dużo tego

 

 

Jakie dostane pytania na obronie?

 

As kijów, 5 denarów, sąd

 

Raczej mało pytań,,, chyba,że ja będę na nie skąpo odpowiadać?  sąd mówi o milej atmosferze... może to będzie jedynie taka formalność? Boje sie bardzo,że mi z jakimś pytaniem wywalą.. As kijów daje nadzieje,że nawet jak padnie jakieś, to na nie odpowiem

No i jak poszło? Można już puścić kciuki? ;)

  • Dobre! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogowie...jak się w środę upiłam whisky.... :D

 

Dostałam trzy pytania, wszystkie zdałam na 5. Dodatkowo wiele pochwał, że super i że widzą mnie na doktoracie. Naprawdę, takie komplementy, że aż nie wiedziałam jak je przyjąć

 

Pytania, były proste...ale aż za mało... mogłabym bardziej rozwinąć temat

 

1 pytanie: Archetypy wg Junga. Ja pisałam o archetypie wotanicznym i Lokim. Czym jest archetyp? jak zostaje wprowadzony do umysłu człowieka? w jaki sposób wpływa na człowieka? Słowem wszystko o archetypach,

2. Wpływ archetypów i spadku przodków na Fryderyka Nietzschego... chodziło o to, czy dostrzegam w Nietzschem rysy Lokiego i kultury staro-germańskiej.. to co przybliżało Nietzschego do IX w wikingow

3. Koncepcja Ragnaroku (końca świata), a ...interpretacja chrześcijańska!!!! a patrzcie,że sąd wyskoczył mi na 3 miejscu...!

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
26 minut temu, Arcan napisał:

bogowie...jak się w środę upiłam whisky.... :D

tak myślałam, że pewnie poszłaś w balet, nie byłam tylko pewna, czy oblewasz sukces czy zapijasz porażkę :D

 

Gratulacje Pani Magister  :) :1s_z:

 

Sąd fajnie pokazał chrześcijaństwo. Nitezschego też dobrze wyczułaś w tej 5 denarów. A ten as buław w sumie kojarzy się nieco z pierwszym pytaniem (wikingami, początkiem, żywiołem ognia), ale na archetypy chyba fajniej by pasowała Kapłanka. Wydaje się, że wszystkie pytania były ze sobą powiązane wspólnym pierwiastkiem, ciekawe jak to można by było wyczytać z tych kart.... W podsumowaniu Umiarkowanie, jeśli dobrze liczę. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priestess nigdy więcej nie tknę whisky. To kompletnie inny level niż wino czy piwo.

 

Tak, do archetypów bardziej by pasowała kapłanka czy kapłan.. Trochę nie rozumiem tutaj tego Asa..taki naciągany

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...