Skocz do zawartości

Ocena z matmy ZWERYFIKOWANY


Iwka78

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn ma kłopoty z matmą. Trafił na straszną kosę, która szybko prowadzi lekcje i mało tłumaczy:( wzięliśmy korepetytora, ale nadal przynosił jedynki, a jest na matmie rozszerzonej i zawsze sobie dobrze radził... zmieniliśmy korepetytora i syn powiedział, że jest ogromna różnica i teraz dopiero rozumie. Jutro ma sprawdzian i położyłam karty, jak spełni się moje oczekiwanie, że otrzyma 3 ze sprawdzianu?

 

8 buław, rydwan, rycerz denarów 

 

Powinien sobie poradzić, może będzie mało czasu, ale zdąży i 3 powinno być... mam tylko nadzieję, że to nie jest życzeniówka...

 

Jak obstawiacie?

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
5 minut temu, Iwka78 napisał:

Jutro ma sprawdzian i położyłam karty, jak spełni się moje oczekiwanie, że otrzyma 3 ze sprawdzianu?

 

8 buław, rydwan, rycerz denarów

Moim zdaniem zaliczy na przynajmniej 3. Podpasują mu pytania :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
3 minuty temu, Iwka78 napisał:

jak spełni się moje oczekiwanie, że otrzyma 3 ze sprawdzianu?

 

8 buław, rydwan, rycerz denarów 

Roztrzaska to szybciutko i przyniesie pozytywną ocenę. Myślę, że Rycerz Denarów wskazuje, że włożony wysiłek zaowocuje 3. Raczej nie będzie 5, ale widać, że syn załapał o co chodzi w rozwiązywaniu tych zadań, jest bystry (Rydwan) :koniczynka:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Zaliczy na ocenę pozytywną. Widać duży postęp w nauce (8 buław) i włożony wysiłek syna (Rycerz monet). Pokazuj się też pozytywna rola korepetytora (Rydwan), który umie dobrze wytłumaczyć, a nawet zarazić pasją do analitycznego myślenia. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Iwka78 napisał:

WERYFIKACJA

 

No niestety dostał kolejną jedynkę...

Ja nie wiem o co chodzi...

 

Pisałem,  że on podejdzie do tego spontanicznie. 8 Buław i Rydwan to karty mówiące o tym, że on nawet nie zajrzy do książki lub zeszytu, aby sobie cokolwiek powtórzyć. To są właśnie karty wskazujące na spontaniczność, a to jest bardzo zgubne. Powinien sobie jednak coś wcześniej powtórzyć po tych korepetycjach. Rycerz Denarów tłumacząc na upartego to opieszałość.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Iwka78 napisał:

WERYFIKACJA

 

No niestety dostał kolejną jedynkę...

Ja nie wiem o co chodzi...

 

Dla mnie to pytanie jest pokrecone chociaz wiem ze tu na forum sa zwolennicy. Ale jak sie zastanowic to 8 bulaw rydwan to nie sa karty intelektu skupienia. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Wildwood napisał:

Dla mnie to pytanie jest pokrecone chociaz wiem ze tu na forum sa zwolennicy. Ale jak sie zastanowic to 8 bulaw rydwan to nie sa karty intelektu skupienia. 

Też, ale i też Rydwan jak rydwan, w swym pędzie może się rozjechać - wyłożyć, co w tym przełożeniu dało niezaliczenie sprawdzianu.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Ziomal597 napisał:

Pisałem,  że on podejdzie do tego spontanicznie. 8 Buław i Rydwan to karty mówiące o tym, że on nawet nie zajrzy do książki lub zeszytu, aby sobie cokolwiek powtórzyć. To są właśnie karty wskazujące na spontaniczność, a to jest bardzo zgubne. Powinien sobie jednak coś wcześniej powtórzyć po tych korepetycjach. Rycerz Denarów tłumacząc na upartego to opieszałość.

 

 

Twierdzi, że zaglądał i sobie przypominał, ale widocznie za mało...

Powiedział, że było bardzo mało czasu, a zadań bardzo dużo. Mówi, że ta pani nie daje zadań, aby sprawdzić, czy oni rozumieją, tylko daje zadania, które mają sprawdzić, jak długo są w stanie utrzymać koncentrację...

Moim zdaniem ma po prostu za słabo to wyćwiczone...

Najgorsze jest to, że po tylu jedynkach jest bardzo zniechęcony, a to jest dobry i bardzo wrażliwy chłopak. Z chemii i fizyki ma piątki... Ja po prostu martwię się o niego... nie chcę, aby stracił wiarę w siebie...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Wildwood napisał:

Dla mnie to pytanie jest pokrecone chociaz wiem ze tu na forum sa zwolennicy. Ale jak sie zastanowic to 8 bulaw rydwan to nie sa karty intelektu skupienia. 

A czemu pokręcone?

To jak lepiej je zadać?

Tak masz rację, to nie są karty intelektu...

Pomyślałam też, że rycerz denarów mógł pokazać po prostu brak zmiany, utrzymanie kierunku.

Edytowane przez Iwka78
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, adamandium napisał:

Też, ale i też Rydwan jak rydwan, w swym pędzie może się rozjechać - wyłożyć, co w tym przełożeniu dało niezaliczenie sprawdzianu.

No i chyba w takim rozkladzie dodatkowo mocno oslabia Rycerza denarow. Policzylam podsumowanie no i wyszlo Kolo Fortuny. Wczesniej powiedzialabym ze to kolo oznacza ze zda a teraz to utrudnia jeszcze rozumienie rozkladu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Iwka78 napisał:

A czemu pokręcone?

To jak lepiej je zadać?

Nie miej mi za zle ze tak napisalam. Poprostu chodzilo mi o to ze zawile :sark: ja bym zapytala czy zda. Bo to jest pytanie prosto skonstruowane. Ale to tylko moja opinia. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Wildwood napisał:

Nie miej mi za zle ze tak napisalam. Poprostu chodzilo mi o to ze zawile :sark: ja bym zapytala czy zda. Bo to jest pytanie prosto skonstruowane. Ale to tylko moja opinia. 

Spoko, po prostu zaczęłam myśleć, jak na drugi raz zadać pytanie, aby było lepiej;)

Odnośnik do komentarza

Karty niby nie są takie złe, ale on chyba zbyt chaotycznie zabiera się za zadania. Trzeba tutaj chyba trochę się zatrzymać i na spokojnie skupić nas zadaniem. Posiedzieć dłużej i wszystko przeanalizować. Tu są same dynamiczne karty od 8 buław po rydwan a nawet sam giermek. Postaw może jeszcze jeden rozkład na to jak mu pomóc. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Ismer zmienił tytuł na Ocena z matmy ZWERYFIKOWANY

Kochani! Jest 3 z kolejnego sprawdzianu! Hurra! Hura! Hurra!

 

A karty jakie wyciągnęłam na poszczególne oceny były takie:

1 - diabeł

2 - as mieczy

3- 4 puchary

4 - wieża

 

W życiu po tych kartach nie powiedziałabym, że będzie 3!

Dlatego dzielę się z Wami, bo to takie ciekawe jest dla mnie... myślę, że karty pokazały emocje syna, liczył na coś więcej...

  • Lubię to! 2
  • Medal 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Iwka78 napisał:

Kochani! Jest 3 z kolejnego sprawdzianu! Hurra! Hura! Hurra!

 

A karty jakie wyciągnęłam na poszczególne oceny były takie:

1 - diabeł

2 - as mieczy

3- 4 puchary

4 - wieża

 

W życiu po tych kartach nie powiedziałabym, że będzie 3!

Dlatego dzielę się z Wami, bo to takie ciekawe jest dla mnie... myślę, że karty pokazały emocje syna, liczył na coś więcej...

A co to za rozklad?

Odnośnik do komentarza
Gość Lianna
5 godzin temu, Iwka78 napisał:

Kochani! Jest 3 z kolejnego sprawdzianu! Hurra! Hura! Hurra!

 

A karty jakie wyciągnęłam na poszczególne oceny były takie:

1 - diabeł

2 - as mieczy

3- 4 puchary

4 - wieża

 

W życiu po tych kartach nie powiedziałabym, że będzie 3!

Dlatego dzielę się z Wami, bo to takie ciekawe jest dla mnie... myślę, że karty pokazały emocje syna, liczył na coś więcej...

 

Gratki wielkie !!! :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Iwka78 napisał:

Nie rozumiem pytania....

 

Zadałam pytanie, jaką ocenę otrzyma mój syn z matematyki...

I wyciągnęłam karty przypisując je do ocen....

:sark: myslalam ze liczby ti kolejne cyfry rozkladu. Faktycznie ciezko skojarzyc 4 puchary z ocena 3, ale gratuluje synowi.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
5 godzin temu, Iwka78 napisał:

Kochani! Jest 3 z kolejnego sprawdzianu! Hurra! Hura! Hurra!

 

A karty jakie wyciągnęłam na poszczególne oceny były takie:

1 - diabeł

2 - as mieczy

3- 4 puchary

4 - wieża

 

W życiu po tych kartach nie powiedziałabym, że będzie 3!

Dlatego dzielę się z Wami, bo to takie ciekawe jest dla mnie... myślę, że karty pokazały emocje syna, liczył na coś więcej...

Gratulacje! :thanks:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Iwka78 napisał:

Kochani! Jest 3 z kolejnego sprawdzianu! Hurra! Hura! Hurra!

 

A karty jakie wyciągnęłam na poszczególne oceny były takie:

1 - diabeł

2 - as mieczy

3- 4 puchary

4 - wieża

 

W życiu po tych kartach nie powiedziałabym, że będzie 3!

Dlatego dzielę się z Wami, bo to takie ciekawe jest dla mnie... myślę, że karty pokazały emocje syna, liczył na coś więcej... 

 

______________________________________ 

Myślę, że as mieczy - jako intelekt zrobił swoje i wieża -  reszta to pucharowa woda emocjonalna - jak napisałaś

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Iwka78 napisał:

Kochani! Jest 3 z kolejnego sprawdzianu! Hurra! Hura! Hurra!

 

A karty jakie wyciągnęłam na poszczególne oceny były takie:

1 - diabeł

2 - as mieczy

3- 4 puchary

4 - wieża

Gratulacje  :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...