Jump to content

GŁOSOWANIE: Konkurs bombki i ozdoby retro 2020. Po raz trzeci!

Ismer

Głosowanie w konkursie na fotobombkę 2020  

20 members have voted

1. 1. Głosuję na:

• Grahanka
      4
    • Priestess
      2
    • mrófka
      1
    • Kremilek
      2
    • Ejbert
      3
    • Mizu Vaikin
      0
    • Frida
      8
    • Lunaria
      5
    • Wildwood
      3
    • Psotnik
      9

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

• Ismer changed the title to Konkurs bombki i ozdoby retro 2020. Po raz trzeci!
  • Ismer pinned this topic
  • Administrator
Ismer

Kochani, konkurs został zamknięty i teraz wybieramy Zwycięzcę  :)   W ankiecie na górze głosujemy na najlepszą fotobombę :D

Głosowanie trwa do niedzieli 10 stycznia.

Można głosować na jednego kandydata.

Nie głosujemy na własne zdjęcia ;) 

Nagrodą główną jest książka o tematyce do wyboru (przedstawię kilka tytułów po zakończeniu ankiety) lub prezent - niespodzianka.

Zwycięzca wybierze co chce otrzymać.

Drugie miejsce otrzyma wyróżnienie w postaci małego upominku.

W tym roku, gwoli ułatwienia przeglądania zdjęć, każdy uczestnik ma swój imiennie wydzielony temat, można oczywiście je komentować, ale głosujemy tutaj, w tym temacie.

W ankiecie konkursowicze są wymienieni w takiej kolejności, w jakiej zamieszczali posty.

Ponieważ można głosować tylko na jednego kandydata, a że zarówno eksponaty jak i pomysły są mega ciekawe, to namyślcie się, zanim oddacie głos na swego wybrańca. Ja już mam dylemat i będę zapewne po XXX razy oglądać foty, zanim się zdecyduję :D 

• Super 2
  • User
Lunaria
11 minut temu, Ismer napisał:

Można głosować na jednego kandydata

Oj Ismer nie pomagasz :p 

cały mój misterny plan legł w gruzach... miałam juz pomysł na kogo zagłosować (na 2 osoby), a teraz nie mam pojęcia co zrobić... 

15 minut temu, Ismer napisał:

Ja już mam dylemat i będę zapewne po XXX razy oglądać foty, zanim się zdecyduję :D 

Witaj w klubie :piwo:

Pewnie wstrzymam sięz głosem do ostatniego dnia 

• Like 2
  • W punkt 1
  • Administrator
Ismer
Godzinę temu, Lunaria napisał:

Oj Ismer nie pomagasz :p 

cały mój misterny plan legł w gruzach... miałam juz pomysł na kogo zagłosować (na 2 osoby), a teraz nie mam pojęcia co zrobić... 

Wiem, wiem, sama sobie też utrudniłam...  to specjalnie, w ramach wizualnych ćwiczeń siłowych dla niezdecydowanych ;) ale za to są dwie nagrody ;p 

No ale jeśli inni będą mieli podobne rozterki co my, to można to odkręcić, byle szybko, póki nie rozkręci się głosowanie. To w takim razie kto chce działać na dwa głosy niech się wpisze albo zalajkuje. Poczekam do  do dzisiejszego popołudnia na opinie i do tego czasu zamknę ankietę.

• Like 1
  • W punkt 1
  • Thanks! 1
  • Ekspert
Priestess

@Ismer ale ankietka zamknięta.... Otworzyłam ją właśnie, żeby można było głosować... coś chyba poszło nie tak z datą zamknięcia, bo była ustawiona na koniec 10 stycznia, ale bez możliwości oddania głosu.

• Like 1
  • Administrator
Ismer

@Priestess patrz wyżej ;p

tymczasowo jest zamknięta, bo się ludzie mieli wypowiedzieć, czy chcą dać na dwa głosy, ale jak widzę mamy tylko dwie chętne temu osoby. No i co teraz?

• Like 1
  • Ekspert
Willow
Posted (edited)
9 minut temu, Ismer napisał:

tymczasowo jest zamknięta, bo się ludzie mieli wypowiedzieć, czy chcą dać na dwa głosy, ale jak widzę mamy tylko dwie chętne temu osoby. No i co teraz?

Też chciałabym mieć opcje głosowania na dwie osoby :)

Edited by Willow
  • Thanks! 1
  • Ekspert
Priestess
25 minut temu, Ismer napisał:

aaaaa sorki :D ja jestem za głosowaniem na jedną osobę, a nawet i na dwie :D

• Like 2
  • Administrator
Ismer

O.k, niech będzie, że można głosować na dwie osoby. Faktycznie, każda praca ma coś w sobie i trudno zdecydować się na jedną, jest 10 osób a fotek sporo, można przebierać, wybierać ;)

Już zmieniłam opcję. No to do ruszajmy do urn :D 

2 osoby, które już zagłosowały, są proszone o ponowne zagłosowanie - teraz mogą na dwie osoby :) 

• Like 2
  • Super 1
  • Ekspert
Priestess
3 godziny temu, Ismer napisał:

O.k, niech będzie, że można głosować na dwie osoby. Faktycznie, każda praca ma coś w sobie i trudno zdecydować się na jedną, jest 10 osób a fotek sporo, można przebierać, wybierać ;)

2 osoby, które już zagłosowały, są proszone o ponowne zagłosowanie - teraz mogą na dwie osoby :) 

a ja nie mogę oddać głosu :(

Wildwood

Ja oddalam glos jako pierwsza. Mojego glosu nie ma. Nie moge ponownie zaglosowac. Ankieta wyglada jak juz zakonczona i rozstrzygnieta.

Ps: dziekuje  chociaz za jeden glos bo myslalam ze nawet jednego nie dostane. Po tym jak wyslalam odpowiedz zorientowalam sie ze jest nie na temat. Chodzilo o najladniejsze ozdoby a nie jakiekolwiek czy najglupszy opis.

Edited by Wildwood
  • Like 1
  • Administrator
Ismer
2 godziny temu, Priestess napisał:

a ja nie mogę oddać głosu :(

o kurde, a co jest nie tak? jest jakaś informacja, dlaczego? widzę, że inni mogą głosować, więc musi być jakaś przyczyna, że Ty nie możesz i musimy to jak najszybciej rozwiązać.

2 godziny temu, Wildwood napisał:

Ps: dziekuje  chociaz za jeden glos bo myslalam ze nawet jednego nie dostane. Po tym jak wyslalam odpowiedz zorientowalam sie ze jest nie na temat. Chodzilo o najladniejsze ozdoby a nie jakiekolwiek czy najglupszy opis.

Wildwood, co myślałaś to myślałaś, przecież chyba jasne jest, że każdy ocenia wg. siebie - jednemu podoba się to, drugiemu co innego; ale proszę Cię, nie obrażaj uczestników, nawet jeśli coś jest dla Ciebie głupie. Dla mnie na przykład dany opis nie jest głupi, a świadczy o inteligencji, bo nie sztuką jest dobrać byle co - sztuką jest dobrać opis, który sytuacyjnie pasuje do konkretnej bombki. Konkurs polega na zaprezentowaniu bombek, a jeśli ktoś che coś do nich dopisać - ma prawo. 

• Haha 1
  • Ekspert
Priestess
3 minuty temu, Ismer napisał:

o kurde, a co jest nie tak? jest jakaś informacja, dlaczego? widzę, że inni mogą głosować, więc musi być jakaś przyczyna, że Ty nie możesz i musimy to jak najszybciej rozwiązać.

ankieta jest widoczna, ale jedynie jej wyniki widać, nie ma opcji oddania głosu

• Ekspert
Priestess

Ale mogę przekazać swoje głosy tutaj, nie będą co prawda anonimowe, ale co z tego ;)

Wildwood
12 minut temu, Ismer napisał:

Wildwood, co myślałaś to myślałaś, przecież chyba jasne jest, że każdy ocenia wg. siebie - jednemu podoba się to, drugiemu co innego; ale proszę Cię, nie obrażaj uczestników, nawet jeśli coś jest dla Ciebie głupie. Dla mnie na przykład dany opis nie jest głupi, a świadczy o inteligencji, bo nie sztuką jest dobrać byle co - sztuką jest dobrać opis, który sytuacyjnie pasuje do konkretnej bombki. Konkurs polega na zaprezentowaniu bombek, a jeśli ktoś che coś do nich dopisać - ma prawo. 

No Ismer prosze Cie. Przeciez nie mialam intencji obrazania kogokolwiek. Jezeli komus pasuhe i rozumie moj glupiowaty humor to zrozumie moj PS.

• Administrator
Ismer

Poczkej, poczkej,najpierw spróbujemy rozwiązać problem, a potem, jak się nie da nic zrobić, to użyjesz opcji głosowania jawnego :D 

Teraz powiedz co widzisz  (jakie opcje, może wrzuć screen) i co robisz, by zagłosować? 

• Administrator
Ismer

@Wildwood, rozumiem, ale napisałaś to tak, że można tego nie zrozumieć, zobacz jak to wygląda: 

2 godziny temu, Wildwood napisał:

Chodzilo o najladniejsze ozdoby a nie jakiekolwiek czy najglupszy opis.

komuś może być przykro, że jego opis ktoś inny ocenia jako głupi, prawda? a i "najładniejsze" też, jak wspomniałam, to pojęcie względne, bo jak mówi przysłowie "nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba". Mi się podobają wszystkie zamieszczone tu bombki i ozdoby, każda ma swój niepowtarzalny klimat, i dla mnie np. nie jest ważna jakość zdjęcia, a jego treść. I trudno jest mi zdecyudować się,komu dać głos. A do tego podłaźniczka zainspirowała mnie by coś skrobnąć o choinkach, bo tego chyba u nas nie ma, to super pomysł był, tak samo jak łańcuchy, których koszmar i ja pamiętam :D - nigdy nie miałam cierpliwości do ich wyrobu, a jak już coś skleciłam, to wyglądało to, powiedzmy, inaczej niż ozdoby wykonane przez inne dzieci. I oczywiście było odpowiednio oceniane, z litości na 3 z minusem  :sark: 

Wildwood
6 minut temu, Ismer napisał:

@Wildwood, rozumiem, ale napisałaś to tak, że można tego nie zrozumieć, zobacz jak to wygląda: 

komuś może być przykro, że jego opis ktoś inny ocenia jako głupi, prawda? a i "najładniejsze" też, jak wspomniałam, to pojęcie względne, bo jak mówi przysłowie "nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba". Mi się podobają wszystkie zamieszczone tu bombki i ozdoby, każda ma swój niepowtarzalny klimat, i dla mnie np. nie jest ważna jakość zdjęcia, a jego treść. I trudno jest mi zdecyudować się,komu dać głos. A do tego podłaźniczka zainspirowała mnie by coś skrobnąć o choinkach, bo tego chyba u nas nie ma, to super pomysł był, tak samo jak łańcuchy, których koszmar i ja pamiętam :D - nigdy nie miałam cierpliwości do ich wyrobu, a jak już coś skleciłam, to wyglądało to, powiedzmy, inaczej niż ozdoby wykonane przez inne dzieci. I oczywiście było odpowiednio oceniane, z litości na 3 z minusem  :sark: 

Aleale ja o swoim wpisie napisalam ze glupkowaty. Myslala ze chodzi Ci o to ze ja oceniajac swoj wpis jako glupi obrazam osobe co na mnie oddala glos. :sark:

Musialam sprawdzic co to jest ta podlazniczka. U mnie czegos takiego sie nie robilo.

No ale Ty wyrwalas z kontekstu jedno zdanie.

Edited by Wildwood
  • Administrator
Ismer

O.K nie rozlewajmy tego mleka dalej.

Podłaźniczki się nie robiło, bo to, można rzec, że przedchoinkowy zwyczaj, trwał co prawda jeszcze w XX w, ale raczej na wsi, u starszych gospodarzy. Ja jej na żywo nie widziałam, ale moja krewna widziała i przy okazji wylazło, że ja jestem w tym temacie daleko za Murzynami :D 

• Ekspert
Priestess
52 minuty temu, Ismer napisał:

Poczkej, poczkej,najpierw spróbujemy rozwiązać problem, a potem, jak się nie da nic zrobić, to użyjesz opcji głosowania jawnego :D 

Teraz powiedz co widzisz  (jakie opcje, może wrzuć screen) i co robisz, by zagłosować? 

Screena zrobiłam z komórki, bo łatwiej i szybciej dodać, ale na kompie wygląda to tak samo. Na dole mam opcję moderacyjną "zamknij ankietę", a na górze jak widać.

Screenshot_20210105-000025.png

• Administrator
Ismer

a u mnie wygląda to tak (później usunę screena):

Ankieta.jpg

u Ciebie tej opcji "oddaj głos" nie widać, czy jej nie masz rzeczywiście, czy dlatego, że obcięty jest zrzut? - bo ja u siebie widzę, że dojechałaś w nim tylko do Ejberta

• Ekspert
Priestess
Teraz, Ismer napisał:

a u mnie wygląda to tak (później usunę screena):

Ankieta.jpg

u Cibie tej opcji "oddaj głos" nie widać, czy jej nie masz rzeczywiście, czy dlatego, że obcięty jest zrzut? - bo ja u siebie widzę, że dojechałaś w nim tylko do Ejberta

nie ma tej opcji. Była wcześniej, przy pierwszym głosowaniu. Ten sam problem ma @Wildwood która też głosowała w poprzedniej ankiecie i teraz też nie może. Mimo, że naszych głosów nie widać na liście, to ankieta jest dla nas niedostępna, jak gdyby głos został już oddany. 

• Like 2
  • Thanks! 1
  • Administrator
Ismer
15 minut temu, Priestess napisał:

nie ma tej opcji. Była wcześniej, przy pierwszym głosowaniu. Ten sam problem ma @Wildwood która też głosowała w poprzedniej ankiecie i teraz też nie może. Mimo, że naszych głosów nie widać na liście, to ankieta jest dla nas niedostępna, jak gdyby głos został już oddany. 

Aha, to znaczy, że po zresetowaniu ankiety. oddanego przed resetem, głosu nie widać, system go nie liczy, ale, qźwa, zapamiętał, przez kogo głos był oddany. Tak nie powinno być :kwas: 

No trudno, nic się już z tym nie da zrobić, więc Ty i Wilwood zostaniecie dopisane do podsumy punktów. Może być korespondencyjnie ;) 

Jak chcecie kochane, możecie tutaj w wątku jawnie albo na PW do mnie niejawnie :) 

• Like 1
  • Ekspert
Priestess
2 minuty temu, Ismer napisał:

Aha, to znaczy, że po zresetowaniu ankiety. oddanego przed resetem, głosu nie widać, system go nie liczy, ale, qźwa, zapamiętał, przez kogo głos był oddany. Tak nie powinno być :kwas: 

No trudno, nic się już z tym nie da zrobić, więc Ty i Wilwood zostaniecie dopisane do podsumy punktów. Może być korespondencyjnie ;) 

Jak chcecie kochane, możecie tutaj w wątku jawnie albo na PW do mnie niejawnie :) 

to ja głosuję na Lunarię i Psotnika :)

• Like 2
  • Lux 1
  • Super 1
  • Thanks! 1
Elie-1
20 godzin temu, Ismer napisał:

Też chciałabym zagłosować, ale nie widzę prac - fotek :( 

Elie-1
13 godzin temu, Ismer napisał:

O.K nie rozlewajmy tego mleka dalej.

Podłaźniczki się nie robiło, bo to, można rzec, że przedchoinkowy zwyczaj, trwał co prawda jeszcze w XX w, ale raczej na wsi, u starszych gospodarzy. Ja jej na żywo nie widziałam, ale moja krewna widziała i przy okazji wylazło, że ja jestem w tym temacie daleko za Murzynami :D 

Do dzisiaj robią je na Podlasiu i chyba Kurpiach. Kto nie widział niech przypomni sobie film "Chłopi" albo wpisze w przeglądarkę.

• W punkt 1
  • Super 1
Elie-1
13 godzin temu, Ismer napisał:

Głosuję na  Wilwood . Też kiedyś, wieki temu robiłam ozdoby choinkowe z bibułki. Wychodziły gwiazdy i gwiazdki z pasków papieru. 

• Like 4
  • Administrator
Ismer
1 godzinę temu, Elie-1 napisał:

Głosuję na  Wilwood . Też kiedyś, wieki temu robiłam ozdoby choinkowe z bibułki. Wychodziły gwiazdy i gwiazdki z pasków papieru. 

Elie, Ty możesz zagłosować normalnie, w ankiecie. Dla Priestess i Wilwood jest wyjątek, bo one oddały głosy przed resetem, a potem okazało się, że system ich nie wpuścił. Pozostali userzy głosują za pomocą ankiety. W ten sposób jest przejrzyście i nie ma pomyłek przy podliczaniu głosów. 

• Like 5
Elie-1
52 minuty temu, Ismer napisał:

Elie, Ty możesz zagłosować normalnie, w ankiecie. Dla Priestess i Wilwood jest wyjątek, bo one oddały głosy przed resetem, a potem okazało się, że system ich nie wpuścił. Pozostali userzy głosują za pomocą ankiety. W ten sposób jest przejrzyście i nie ma pomyłek przy podliczaniu głosów. 

Ja Tu u Was się gubię. Z nickami tym bardziej. Chciałam oddać głos na tą babeczkę co Wróży - 

Willow

• Thanks! 1
  • Ekspert
Willow
34 minuty temu, Elie-1 napisał:

Ja Tu u Was się gubię. Z nickami tym bardziej. Chciałam oddać głos na tą babeczkę co Wróży - 

Willow

Dziękuję Ci bardzo :) Ale nie brałam udziału w tym roku...

• Administrator
Ismer
1 godzinę temu, Elie-1 napisał:

Elie, na spokojnie obejrzyj sobie foty, zdecyduj, które Ci się podobają i zagłosuj w ankiecie. Ja mam problem z wyborem, codziennie je oglądam i codziennie mam rozterki :D 

• Like 1
  • W punkt 1
  • Makrela changed the title to GŁOSOWANIE: Konkurs bombki i ozdoby retro 2020. Po raz trzeci!
  • Ekspert
Willow

A do 10 stycznia, znaczy że ostatni dzień jest dziś czy jutro? :)

Dziękuję z góry i pozdrawiam ciepło :bukiet3i:

Emeryta

nie wiem, ale wg. kalendarza 10 stycznia kończy się jutro o północy, to raczej do jutra. Zresztą Ejbert napisał, że jutro nie stawiamy kart kto zwycięży, bo już jest cisza wyborcza :D a to znaczy, że jutro można jeszcze głosować. 

• Thanks! 1
  • Ekspert
Willow
Posted (edited)

Trzeba było prosić o możliwość głosowania na więcej osób :D Ciężko mi idzie z zdecyzja :P

Edited by Willow
  • Like 2
  • Administrator
Ismer
1 godzinę temu, Willow napisał:

A do 10 stycznia, znaczy że ostatni dzień jest dziś czy jutro? :)

Głosowanie kończy się jutro o 23:59

58 minut temu, Willow napisał:

Trzeba było prosić o możliwość głosowania na więcej osób :D Ciężko mi idzie z zdecyzja :P

Ja już się namyśliłam, teoretycznie, bo to się jednak może jeszcze do jutra zmienić :D 

wiem, że ciężko, ale coś zdecydować trzeba i to jest, jak wyżej wspomniałam, ćwiczenie na zdecydowanie ;p ale najtrudniej chyba mają obsady Wagi i Bliźniaków no i może jeszcze zn. wodnych, szczególnie Raków i Ryb :sark: 

• Like 2
  • Haha 2
  • Cool 1
  • User
Lunaria

Super, ogromne gratulacje :oklaski::koniak::piwo:

Chciałabym bardzo gorąco podziękować wszystkim tym, którzy oddali na mnie swój cenny głos. Jestem Wam szalenie wdzięczna :thanks:

• Like 3
  • Super 2
  • Thanks! 1
Psotnik

@Lunaria Dziękuję i cieszę się, że Twoje poszukiwania zostały docenione. Podłaźniczka jest czymś, o czym naprawdę prawie nikt już nie pamięta. A jaka inspiracja do wykazania się inwencją twórczą. No i te koty - pomysł super na choinkę u sufitu :yes:

I ja dziękuje wszystkim, którzy docenili moje poszukiwania. Dzięki Wam po raz pierwszy w życiu udało mi się coś wygrać :)  bo tak to nie mam szczęścia. Chociaż może ma to inne podłoże, bo do gier nie mam szczęścia, ale konkurs to co innego, bo tu trzeba coś zrobić, postarać się, a w grach to raczej jest to łut szczęścia a nie wysiłek :mysli:

Pomysł opisów powstał jak znalazłam w sieci fotę bombek mikołajów z bałwanami, to się samo jakoś tak kojarzy... :D a potem poszło !

• Like 3
  • Cool 1
  • Super 1
  • 2 weeks later...