Skocz do zawartości

Kiedy otworzą pływalnię? ZWERYFIKOWANE


Lunaria

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Fiksacji na punkcie Lenormandow dalszy ciąg. Strasznie tęsknię za pływaniem, więc chciałam sprawdzic kiedy skończy się lockdown basenowy :]

poza tym wczoraj oglądałam filmiki youtubera lenormamdowego, który w ciekawy sposób pokazywał jak można przewidzieć czas :)

karty, które mi wypadły to:

KSIĘŻYC GWIAZDY

na obu kartach są kiery, więc prawdopodobnie będzie to początek wiosny, czyli koniec marca :)

 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, że Księżyc - to cykl księżycowy, a Gwiazdy to zima - co wtedy mogłoby pokazywać czas po nowiu lutowym (po 11 lutego).

Zauważyłam też, że Gwiazdy to 16 - czyli połowa z 32 - Księżyc - więc może za ok 1,5 cyklu - księżycowego :mysli:

 

W dniu 6.01.2021 o 12:54, Lunaria napisał:

wczoraj oglądałam filmiki youtubera lenormamdowego, który w ciekawy sposób pokazywał jak można przewidzieć czas

...chyba wiem, o kim mówisz - ja nie bardzo mogę go oglądać - choć ciekawie mówi - ale dekoncentruje mnie to stukanie w karty paznokietkami - no nie mogę no :dzga:

Ciekawa jest ta forma ustalania czasu, którą on podaje - ale w innym filmiku mówił, że to są karty proste - że należy je czytać tak jak się widzi, bo problemy z interpretacją są wtedy, gdy za bardzo kombinujemy. A z drugiej strony po coś przecież te klasyki na kartach są...

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Mesi napisał:

chyba wiem, o kim mówisz - ja nie bardzo mogę go oglądać - choć ciekawie mówi - ale dekoncentruje mnie to stukanie w karty paznokietkami - no nie mogę no :dzga:

Taaaak to ten... też na to zgrzytam zębami  :p

8 minut temu, Mesi napisał:

Ciekawa jest ta forma ustalania czasu, którą on podaje - ale w innym filmiku mówił, że to są karty proste - że należy je czytać tak jak się widzi, bo problemy z interpretacją są wtedy, gdy za bardzo kombinujemy. A z drugiej strony po coś przecież te klasyki na kartach są...

Będę właśnie sprawdzać, która metoda lepsza. Ta z kartami klasycznymi wydaje mi się bardziej przystępna, ale ona jest dobra na określenie czasu do roku, a co jeśli chcemy coś w krótszej lub dłuższej perspektywie czasu...? Na razie jestem bez pomysłu... 

14 minut temu, Mesi napisał:

Czytałam, że Księżyc - to cykl księżycowy, a Gwiazdy to zima - co wtedy mogłoby pokazywać czas po nowiu lutowym (po 11 lutego).

Zauważyłam też, że Gwiazdy to 16 - czyli połowa z 32 - Księżyc - więc może za ok 1,5 cyklu - księżycowego :mysli:

Tez sie nad tym zastanawiam, dobrze by bylo, bo to oznacza, że byloby szybciej xD

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lunaria napisał:

a co jeśli chcemy coś w krótszej lub dłuższej perspektywie czasu...?

Czytałam, że można czytać ;) z numerów kart - np. 12 - jako 12 dzień m-ca albo za 12 dni albo o 12ej godzinie albo za 12 godzin albo za 12 tygodni itd.

Co do dłuższych okresów czasu to nie wiem - ponoć Lenormandów nie stawia się na okres dłuższy niż pół roku (nie wiem dlaczego) - ja machnęłam WT na rok - choć za kartą Pani są tylko 2 karty - wg teorii, gdzie 1 karta oznacza 1 miesiąc, to karty pokazały mi najbliższe 2 miesiące ale... za kartą Pani są Rózgi, a to ponoć 2 lata...

Ach ten czas :krecka_dostal:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ejbert zmienił tytuł na Kiedy otworzą pływalnię? ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...