Skocz do zawartości

Kupno auta


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Chce teraz zmienić samochód i mam dwa rozklady:

 

1. Czy ten konkretny (nazwijmy go FX) pojazd spelni moje oczekiwania w tym sensie, że będę zadowolony z jego zakupu.

 

Tło: Mag

Przeszłość: 2 pucharów 

Przyczyna problemu: Siła

Karta rada: Rycerz Denarów 

Nieuniknione: Król Denarów 

Wynik: Królowa Denarów 

 

2. Czy uzyskam finansowanie na ten samochód (chcę się wspomóc kredytem samochodowym)? Czas realizacji do 2 miesięcy.

 

Tło: Papież

Przeszłość: 4 Buław

Przyczyna problemu: Rycerz Pucharów 

Karta rada: Wieża

Nieuniknione: 7 mieczy

Wynik: Koło fortuny doc. Głupiec

 

O ile w pierwszym pytaniu ten zakup okazalby się dobry, ale nie najtańszy. Krol monet troche szasta pieniędzmi, wydaje duzy sumy, ale Królowa monet jest zadowolona ze swoim świecidełek. Widac w 2 puch że pojazd się bardzo podoba, stąd nieco sie uparłem na niego i będą mimo wszystko chciał go mieć Sila. 

 

O tyle w drugim pytaniu karty radzą odstąpić od tego zamysłu, bo nie obejdzie się bez kombinowania aby to finansowanie uzyskać 7 mieczy. Kolo fortuny mowi, ze finalnie bym uzyskał ale tło Papieza tez zwraca uwagę, że dość istotne są tutaj szczegóły i zasady tego. Rycerz Pucharów daje się ponieść emocjom, a wieza mówi zostaw to. Czyli uzyskać moge, ale z jakis względów karty odradzają. 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Arbogast napisał:

Chce teraz zmienić samochód i mam dwa rozklady:

 

1. Czy ten konkretny (nazwijmy go FX) pojazd spelni moje oczekiwania w tym sensie, że będę zadowolony z jego zakupu.

 

Tło: Mag

Przeszłość: 2 pucharów 

Przyczyna problemu: Siła

Karta rada: Rycerz Denarów 

Nieuniknione: Król Denarów 

Wynik: Królowa Denarów 

 

2. Czy uzyskam finansowanie na ten samochód (chcę się wspomóc kredytem samochodowym)? Czas realizacji do 2 miesięcy.

 

Tło: Papież

Przeszłość: 4 Buław

Przyczyna problemu: Rycerz Pucharów 

Karta rada: Wieża

Nieuniknione: 7 mieczy

Wynik: Koło fortuny doc. Głupiec

 

O ile w pierwszym pytaniu ten zakup okazalby się dobry, ale nie najtańszy. Krol monet troche szasta pieniędzmi, wydaje duzy sumy, ale Królowa monet jest zadowolona ze swoim świecidełek. Widac w 2 puch że pojazd się bardzo podoba, stąd nieco sie uparłem na niego i będą mimo wszystko chciał go mieć Sila. 

 

O tyle w drugim pytaniu karty radzą odstąpić od tego zamysłu, bo nie obejdzie się bez kombinowania aby to finansowanie uzyskać 7 mieczy. Kolo fortuny mowi, ze finalnie bym uzyskał ale tło Papieza tez zwraca uwagę, że dość istotne są tutaj szczegóły i zasady tego. Rycerz Pucharów daje się ponieść emocjom, a wieza mówi zostaw to. Czyli uzyskać moge, ale z jakis względów karty odradzają. 

 

Wydaje mi się, że w pierwszym punkcie karty radzą udać się po radę do jakiegoś denarowego mężczyzny. W drugim punkcie faktycznie odradzają kredyt.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem w pierwszej wersji jest pytanie czy ten samochód jest praktyczny ? Karty radzą by taki właśnie był, byś zwrócił również uwagę na koszty utrzymania. Siła mówi ze chyba porywacz się na jakiś samochód który dużo pali. 
 

W drugim jest rada by zrezygnować z tego pomysłu. 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Na pewno samochod, który wybrałeś ma sporo bajerów (Mag).

Od dłuższego czasu na niego "chorujesz", bo w przeszłości 2 Kielichów, może miałeś jakiś wcześniejszy model tej marki.

Samochód, który wybrałeś jest drogi, musiałbyś dużo na niego wydać (w sensie zarówno samej wartości pojazdu, jak i spalanie oraz ewentualne części, gdyby coś zawiodło)

 

Kredyt możesz dostać, ale po pierwsze mocno zaburzy stabilizację finansową (4 Buław). Po drugie będzie niekorzystny, bo podchodzisz do tego ze zbyt dużym optymizmem jak dziecko, które uparło się na nową zabawkę :) które  nie liczy się z kosztami. Rycerz Pucharów jako przyczyna problemu mówi: halo, halo zejdź na ziemię ;)

Rada potwierdza, żebyś z tego zrezygnował.

Nieuniknione to obejście się smakiem, kombinowanie i szukanie czegoś innego.

W wyniku pojawią się okoliczności, które zmienią Twoje podejście i obędzie się bez kredytu, ponieważ wybierzesz inne auto.

  • Super 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Arbogast napisał:

Chce teraz zmienić samochód i mam dwa rozklady:

 

1. Czy ten konkretny (nazwijmy go FX) pojazd spelni moje oczekiwania w tym sensie, że będę zadowolony z jego zakupu.

 

Tło: Mag

Przeszłość: 2 pucharów 

Przyczyna problemu: Siła

Karta rada: Rycerz Denarów 

Nieuniknione: Król Denarów 

Wynik: Królowa Denarów 

 

2. Czy uzyskam finansowanie na ten samochód (chcę się wspomóc kredytem samochodowym)? Czas realizacji do 2 miesięcy.

 

Tło: Papież

Przeszłość: 4 Buław

Przyczyna problemu: Rycerz Pucharów 

Karta rada: Wieża

Nieuniknione: 7 mieczy

Wynik: Koło fortuny doc. Głupiec

 

O ile w pierwszym pytaniu ten zakup okazalby się dobry, ale nie najtańszy. Krol monet troche szasta pieniędzmi, wydaje duzy sumy, ale Królowa monet jest zadowolona ze swoim świecidełek. Widac w 2 puch że pojazd się bardzo podoba, stąd nieco sie uparłem na niego i będą mimo wszystko chciał go mieć Sila. 

 

O tyle w drugim pytaniu karty radzą odstąpić od tego zamysłu, bo nie obejdzie się bez kombinowania aby to finansowanie uzyskać 7 mieczy. Kolo fortuny mowi, ze finalnie bym uzyskał ale tło Papieza tez zwraca uwagę, że dość istotne są tutaj szczegóły i zasady tego. Rycerz Pucharów daje się ponieść emocjom, a wieza mówi zostaw to. Czyli uzyskać moge, ale z jakis względów karty odradzają. 

 

Stawiam na drugą opcję, nie ma nic bardziej zniewalającego i żerującego na spekulacjach niż banki, a Ty zamierzasz z nim wejść w układ.   

A tym bardziej w tak niepsokojnych czasach jak teraz. 

7 mieczy jak byk pokazało uważaj i wiej bo nieunikniesz kombinowania i matactwa, ale nie Twojego a banku. 

Ja bym wiała, gdzie pieprz rośnie, Twój wybór.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2021 o 05:46, Arbogast napisał:

 

1. Czy ten konkretny (nazwijmy go FX) pojazd spelni moje oczekiwania w tym sensie, że będę zadowolony z jego zakupu.

 

Tło: Mag

Przeszłość: 2 pucharów 

Przyczyna problemu: Siła

Karta rada: Rycerz Denarów 

Nieuniknione: Król Denarów 

Wynik: Królowa Denarów 

Spełni, ponieważ Król Denarów w nieuniknionym informuje, że auto jest klasy premium i jest naprawdę bardzo dobry, a Denarowa na wyniku to potwierdza. Oczywiście to kosztowna inwestycja ale opłacalna bo Król i Królowa Denarów to inwestycje przyszłościowe.

Karty radzą, aby to przemyśleć, żeby się jednocześnie nie spieszyć bo Moc w problemie to po pierwsze forsowanie czegoś na siłę, a po drugie  Moc w minusie to dosłownie niemoc, zatem możesz się spłukać i nie mieć dalej na przeżycie albo kupić auto ale nie mieć na ubezpieczenie.. coś takiego 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2021 o 05:46, Arbogast napisał:

chcę się wspomóc kredytem samochodowym)? Czas realizacji do 2 miesięcy.

 

Tło: Papież

Przeszłość: 4 Buław

Przyczyna problemu: Rycerz Pucharów 

Karta rada: Wieża

Nieuniknione: 7 mieczy

Wynik: Koło fortuny doc. Głupiec

Wiesz co.. 7 Mieczy to nieuczciwość i machlojki i co gorsze tego nie unikniesz. Musisz przez to przejść. Uważam, że dostaniesz dofinansowanie ale na bardzo nieuczciwych zasadach np oprocentowanie może być wygórowane, albo zaniżą pożyczkę itp. Dlatego karty radzą porzucić ten pomysł bo możesz się sparzyć. W problemie Rycerz Pucharów mówi o warunkach niepewnych, które mogą się zmieniać, a Ty im uwierzysz bo Pucharowy jest oderwany od rzeczywistości.

Uważam, że powinieneś pożyczkę od tej firmy sobie darować. Może kogoś innego poszukaj.

Koło Fortuny z Głupcem mówi o tym, że wręcz los podsunie Ci coś nowego.

Edytowane przez Ziomal597
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

1 pytanie tak mi się skojarzyło, że to może być jakaś fajna i droga fura. Ten samochód albo Ci się podoba albo był twoim marzeniem a zatem spełnić to na pewno marzenia. Zakrętka ma rację pytanie czy ma być tak, bo nadszedł czas na zmiany i akurat o nim marzysz czy w jakimś konkretnym celu np dojazdy do pracy, bo są monety. 

 

2 pytanie już gorzej. Radziłabym uważać na jakieś haczyki o kręcenie ze strony pracownika banku.  Już sama rada wieża uciekać od tego jak najdalej. Jeśli jest inna opcja by zdobyć kasę, to moim zdaniem lepiej porzucić ten pomysł. 

Edytowane przez panna.marta
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
W dniu 7.01.2021 o 05:46, Arbogast napisał:

1. Czy ten konkretny (nazwijmy go FX) pojazd spelni moje oczekiwania w tym sensie, że będę zadowolony z jego zakupu.

 

Tło: Mag

Przeszłość: 2 pucharów 

Przyczyna problemu: Siła

Karta rada: Rycerz Denarów 

Nieuniknione: Król Denarów 

Wynik: Królowa Denarów 

Zafascynowany jesteś tym autem a i sprzedawca mógł nieco ponawijać makaron na uszy i przedstawić wszystko w superlatywach (Mag). 

Przyczyna problemu to Siła, więc zastanowiłabym się, czy samochód nie ma jakiś ukrytych usterek związanych z jego "mocą", "zdrowiem". Karta rada mówi, że potrzebna będzie pożyczka. Nieuniknione są spore wydatki związane z autem. Wynik mówi, że samochód kupowany byłby dla potrzeby dodania sobie prestiżu, aby w nim "wyglądać", móc się nim pochwalić (no i spoko :D nie ma w tym nic złego, pytanie, czy jest to warte tej ceny i dodatkowych inwestycji). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
W dniu 7.01.2021 o 05:46, Arbogast napisał:

2. Czy uzyskam finansowanie na ten samochód (chcę się wspomóc kredytem samochodowym)? Czas realizacji do 2 miesięcy.

 

Tło: Papież

Przeszłość: 4 Buław

Przyczyna problemu: Rycerz Pucharów 

Karta rada: Wieża

Nieuniknione: 7 mieczy

Wynik: Koło fortuny doc. Głupiec

Ostatecznie nie, bo porzucisz ten plan. Wynik o tym mówi: zmiana sytuacji w Kole i Głupiec jako nowe pomysły i porzucenie starych. Uważałabym na to, aby zbyt impulsywnie nie podejmować decyzji o pożyczce (Rycerz Pucharów jest mało rozważny), karta rada też sugeruje, że temat finalnie runie. Nieuniknione to oszczędności, robienie zaskórniaków (7 mieczy) lub jako wysokie, ukryte koszty tej pożyczki (czyli pewnego rodzaju nieuczciwość, niejasność transakcji). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Zaintrygowany podpowiedzią od kart, by odstąpić od zamiaru posiłkowania się kredytem na ten upragniony samochód, zapytałem kart dlaczego odradzają wzięcie finansowania?

 

8 denarów - 5 buław - 4 denarów

karta ciężkiej pracy przy mnie i siłownia się by zachować kasę. Dziwne, bo kredyt nie duży, raty miesięczne niewielkie (po prostu nie chce mi się czekać do wakacji, żeby dozbierać tą kasę) a tu karty mówią, żeby nie brać bo musiałbym bardzo dużo pracować i uszczupliłoby to moje finanse...

 

I co się stanie, jeśli bym ten kredyt wziął?

 

As denarów - 2 mieczy - 2 denarów

Zainwestowałbym pieniądze w coś do czego chyba jednak nie byłbym przekonany. Teraz rozumiem co karty chciały powiedzieć, nie bierz kredytu na to auto bo jak weźmiesz to nie będziesz przekonany czy dobrze zrobiłeś, będziesz sie wahał.

 

Toteż zapytam kart, czy w ogóle wzięcie kredytu w wysokości do X czyli do kwoty Y/miesiąc jest dla mnie finansowo bezpieczne w perspektywie okresu spłaty.

 

1. Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Diabeł

3. Przyczyna problemu: 4 buław

4. Rada: Słońce

5. Nieuniknione: 3 pucharów

6. Wynik: 7 mieczy

 

Co prawda biedy finansowej nie widzę, w ogóle nie wyszły denary, kredyt wydaje się być czysto konsumpcyjną zachcianką 9 pucharów wynikającą z moich hmm no zachcianek Diabeł. W przyczynie problemu 4 buław co sugeruje, ze kasa może być potrzebna sprawy związane z domem/mieszkaniem. 3 pucharów mówi o problemów ze spłatą by nie było, ale znów ta 7 mieczy się pojawiła, czyli karta kombinatorstwa a nawet oszustwa. Nie ma strat finansowych, więc pod kątem stricte finansowym jest to bezpieczne, ale mogą się pojawić inne problemy o czym mówi właśnie ta 7 mieczy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Arbogast napisał:

8 denarów - 5 buław - 4 denarów

8 Denarów z 5 Buław to taka mordercza walka o pozyskanie środków na spłatę tych rat, czyli ciężko byś pracował i wszystko lub większość z tej pensji szłaby na raty zamiast np. na przyjemności. 4 Denarów to mizerna kondycja, a zatem po spłaceniu raty miesięcznej niewiele już by ci zostało.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Arbogast napisał:

co się stanie, jeśli bym ten kredyt wziął?

 

As denarów - 2 mieczy - 2 denarów

Twój trop z tym wahaniem jest dobry. Zgadzam się, aczkolwiek dodam, że musiałbyś zaciskać pasa. As Denarów z 2 Mieczy to konieczność analizowania, czy kupić np mydło czy  chleb ;) ale to na skutek spłukania się. Musiałbyś cały czas liczyć kasę i wbrew sobie dokonywać cięć finansowych. 2 Denarów to brak stabilizacji finansowej.

Mówisz, że niski kredyt, a z kart wynika jakby to miała być pożyczka na 30 lat z ratami po 5 tysięcy..

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Arbogast napisał:

czy w ogóle wzięcie kredytu w wysokości do X czyli do kwoty Y/miesiąc jest dla mnie finansowo bezpieczne w perspektywie okresu spłaty.

 

1. Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Diabeł

3. Przyczyna problemu: 4 buław

4. Rada: Słońce

5. Nieuniknione: 3 pucharów

6. Wynik: 7 mieczy

Nie jest bezpieczny. 7 Mieczy na wyniku wskazuje wręcz na jakieś oszustwo, manipulacje, próbę wyłudzenia. Poza tym na kartę wynikową trzeba zawsze patrzeć dwubiegunowo. Uważam, że Ty możesz nie dbać o terminowość spłat bo zamiast na raty będziesz wydawał na przyjemności ukazane w 3 Pucharów, a także w 4 BUŁAW. Te wydatki mogą Cię odciągnąć od spłaty rat i możesz być później ścigany. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Nie znam się na samochodach kompletnie, nawet nie wyobrażam, co może oznaczać Siła jako problem.

 

Co dotyczy dofinansowania, karty zwyczajnie radzą zrezygnować (Wieża). Coś tam kręcą niefajnego, kombinują (7 mieczy), mimo że udają szczerych i pewnych (Kaplan), zresztą Kaplan jest ogólnym tematem sprawy. W wyniku widać zmianę (Koło) na inne źródło, gdzie możesz dostać pieniądze. 

 

Nowe karty:

Dlaczego odradzają: 

Będziesz musiał ciężko pracować (8 monet) i dosłownie walczyć (5 buław) o jakąkolwiek stabilność finansową, taką podstawę do przetrwania (4 monet). Też to może być powiązane z opłatami za dom i rzeczy powiązane (4 monet).

 

Co się stanie:

No cóż, dostaniesz kasę (As Monet), ale na warunkach (2 mieczy) bardzo nie pewnych, jakbyś jeszcze spłacał coś dodatkowo, jakąś inną pożyczkę (2 monet), albo może w ogóle mówi o tym, że nie masz stabilności finansowej na codzien i już;

 

Czy wzięcie jest bezpieczne:

9 kielichów jako tło, 4 buław jako problem, 3 kielichy jako nieuniknione - wskazują na to, że lubisz lekko i wesoło żyć, przez co o stabilność finansową ciężko będziesz musiał kombinować (7 mieczy - i pewnie już się to zdarzało - Diabeł?). Karty radzą być swobodnym od kredytów, prostym, cieszyć się każdego dnia i prostym rzeczą. Być niewinnym i beztroskim (czyli bez spłat kredytowych) jak dziecko.

Też z tego rozkładu jestem na nie.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Hopefull
On 1/7/2021 at 4:46 AM, Arbogast said:

Chce teraz zmienić samochód i mam dwa rozklady:

 

1. Czy ten konkretny (nazwijmy go FX) pojazd spelni moje oczekiwania w tym sensie, że będę zadowolony z jego zakupu.

 

Tło: Mag

Przeszłość: 2 pucharów 

Przyczyna problemu: Siła

Karta rada: Rycerz Denarów 

Nieuniknione: Król Denarów 

Wynik: Królowa Denarów 

Napewno ci się podoba i to cię może zgubić więc rycerz denarow mówi by działać powoli i ostrożnie. A ta Siła to może za dużo pali, może sprzęgło od gazu jest nie halo lub ma ubytki gdzieś co nadaje autowi siłę..

On 1/7/2021 at 4:46 AM, Arbogast said:

 

2. Czy uzyskam finansowanie na ten samochód (chcę się wspomóc kredytem samochodowym)? Czas realizacji do 2 miesięcy.

 

Tło: Papież

Przeszłość: 4 Buław

Przyczyna problemu: Rycerz Pucharów 

Karta rada: Wieża

Nieuniknione: 7 mieczy

Wynik: Koło fortuny doc. Głupiec

 

O ile w pierwszym pytaniu ten zakup okazalby się dobry, ale nie najtańszy. Krol monet troche szasta pieniędzmi, wydaje duzy sumy, ale Królowa monet jest zadowolona ze swoim świecidełek. Widac w 2 puch że pojazd się bardzo podoba, stąd nieco sie uparłem na niego i będą mimo wszystko chciał go mieć Sila. 

 

O tyle w drugim pytaniu karty radzą odstąpić od tego zamysłu, bo nie obejdzie się bez kombinowania aby to finansowanie uzyskać 7 mieczy. Kolo fortuny mowi, ze finalnie bym uzyskał ale tło Papieza tez zwraca uwagę, że dość istotne są tutaj szczegóły i zasady tego. Rycerz Pucharów daje się ponieść emocjom, a wieza mówi zostaw to. Czyli uzyskać moge, ale z jakis względów karty odradzają. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...