Skocz do zawartości

Podwyżka :) ZWERYFIKOWANE


Mala_83

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spadła znacznie moja premia w pracy i postanowiłam napisać maila z prośbą o rozmowę opisując problem spadku zarobków do szefowej. Chcę ugrać podniesienie procenta premii. Postawiłam karty czy uda mi się tą podwyżkę ugrać (w tym momencie raczej to podniesienie premii niż normalna podwyżka z racji, że dostałam samochód firmowy)

paź mieczy + 10 denarów + śmierć dobralam 2 miecze

Widać, że szefowa będzie tutaj obstawać przy swoim i będzie ciężka walka, ale 10 denarów to dobra karta na finanse i wygląda jakby się udało, ale śmierć to zmiany, których nikt się nie spodziewa i nie są to raczej dobre zmiany. Może skończy się na chwilowej poprawie a później zmianie pracy. Może ta podwyżka nie zadowoli mnie na tyle i dostanę lepszą propozycję pracy. Sama już nie wiem jak na to spojrzeć :)

 

Może ktoś doda swoje spojrzenie na te karty :) Będę bardzo wdzięczna :)

Edytowane przez Mala_83
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

Ja bym to odczytała tak:Paź Mieczy to kontakt pisemny/ mailowy z szefową, 10 Monet to kasa która jest( i nie będzie w tym wypadku większa) a Śmierć może oznaczać zmiany które będą wprowadzone w wynagrodzeniu. Może tak być, że nie będzie już powrotu do czasów „świetności”. 
To moje skromne zdanie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
8 minutes ago, Mala_83 said:

Dzięki serdeczne @Gringe właśnie ta śmierć mi wszystko przekreśla że nic z tego nie będzie niestety albo faktycznie śmierć to zmiany i tutaj może być zmiana wynagrodzenia

 A dobierz może coś do tej Śmierci- co Tarot ma na myśli pod tą kartą. No dla mnie Śmierć to proces i w zależności od kart wynik jest dobry lub zły. Tutaj bym stawiała, że idą zmiany w wynagrodzeniu i już tak nie będzie pięknie. Może więcej pracy trzeba będzie włożyć a może po prostu firma tnie wydatki. 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gringe napisał:

 A dobierz może coś do tej Śmierci- co Tarot ma na myśli pod tą kartą. No dla mnie Śmierć to proces i w zależności od kart wynik jest dobry lub zły. Tutaj bym stawiała, że idą zmiany w wynagrodzeniu i już tak nie będzie pięknie. Może więcej pracy trzeba będzie włożyć a może po prostu firma tnie wydatki. 

Dobralam i wyszło 2 miecze więc nie będą to zmiany na dobre raczej 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

2 Miecze to wg mnie dylemat. Konfrontacja. 
Też bym skłaniała się ku temu, że bez upominania się o swoje siè nie obędzie. 
Osobiście uważam, ze dobrze, że się upomniałaś - przynajmniej niech szefostwo ma na uwadze opór pracowników. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
1 godzinę temu, Mala_83 napisał:

Chcę ugrać podniesienie procenta premii. Postawiłam karty czy uda mi się tą podwyżkę ugrać (w tym momencie raczej to podniesienie premii niż normalna podwyżka z racji, że dostałam samochód firmowy)

paź mieczy + 10 denarów + śmierć dobralam 2 miecze

Myślę, że się uda. Paź Mieczy to Twój kontakt i argumentowanie całej sytuacji, 10 Denarów to pieniądze które są do wywalczenia, Śmierć to zmiana a 2 Mieczy podpisanie umowy/ aneksu do umowy :)

Trzymam kciuki, powodzenia :koniczynka:

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mala_83 napisał:

paź mieczy + 10 denarów + śmierć dobralam 2 miecze

Nie uda się bo po owocnej finansowo 10 Denarów jest Śmierć mówiąca o nieodwracalnej zmianie.

Tego na razie się nie cofnie.

  • W punkt 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Weryfikacja!!! 

Niestety nic nie udało się ugrac z racji że dostałam samochód przez jakiś czas moje wynagrodzenie jest zamrożone więc śmierć nie dopuściła do zmian :)

dziękuję wszystkim za interpretację

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

@Mala_83- dzięki za szybką weryfikację, sama byłam ciekawa jak to się potoczy. Gdzieś czytałam, że jak 10 na początku rozkładu to jest max stan na chwilę obecną( gorzej/lepiej nie będzie). Gdyby 10 była w wyniku to premia lub podwyżka by była. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie te 10 monet mnie zmylilo ale tutaj szefowa pokazała że jest ok bo trzeba doliczyć samochód i powinnam być zadowolona. Tragedii nie ma ale myślałam że warto sprobowac No jeśli bym miała oddać samochód to wolę poczekać i mieć samochód :)

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza

Rozkład kończy śmierć. To jest koniec czegoś moim zdaniem nie. 2 mieczy też jest czymś w rodzaju związanych rąk. Moim zdaniem nie uda się ugrać tego co byś chciała natomiast życzę powodzenia, bo to tylko karty. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ismer zmienił tytuł na Podwyżka :) ZWERYFIKOWANE
23 minuty temu, panna.marta napisał:

Oj sorki. Ślepa jestem nie zauważyłam, że to post zweryfikowany. 

Ale interpretacja w 100% trafna bo związane ręce to cicha umowa że jak samochód to nie podwyżka i szefowa nic nie może zrobić :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...